Miłosne tajemnice

Okładka książki Miłosne tajemnice Julia Quinn
Okładka książki Miłosne tajemnice
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Bridgertonowie (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Bridgertonowie (tom 4)
Romancing Mister Bridgerton
Amber
2020-12-07
2020-12-07

Myślałam, że się zawiodę a w sumie to dobrze się bawiłam przy tej historii, ale mam nadzieję, że w serialu będzie ciekawiej zaprezentowana ta część.

,, Miłosne tajemnice '' to czwarty tom serii o rodzinie Bridgertonów opowiadający historię Penelope i Colina , pary , która ciekawiła mnie najbardziej . Jest to uroczy romans historyczny dziejący się w epoce regencji , czyli w pierwszej połowie XIX wieku . Penelope i Colin to według mnie cudowna para , która odnalazła się w odpowiednim momencie .
Czytając tą książkę , jak i oglądając serial wielokrotnie miałam ochotę przytulić Penelope i powiedzieć jej , że jest wartościowa , warta miłości i jest kimś więcej niż myślała do tej pory oraz , że stać ją na co tylko będzie chciała. Była taka niepewna tego kim jest i swojej wartości oraz całkowicie przekonana , że nikt jej nie zauważa . Bardzo polubiłam tą postać , bo trochę przypominała mi mnie .
Colin zaś był jej przeciwieństwem , zawsze uśmiechnięty , obyty na salonach i pewny siebie . Zaczął zauważać Penelope jako inną osobę niż do tej pory , nie jako przyjaciółkę jego siostry , do której towarzystwa był przezwyczajony , lecz jako kogoś w kim mógłby się zakochać i kogo chciałby poślubić .
Bardzo mi się podobał ten tom i postacie , którym był poświęcony . Nie mogę się doczekać , aż przeczytam kolejne i poznam historię pozostałych braci i sióstr Bridgertonów . Mam nadzieję że spodobają mi się równie mocno jak ten .

Czytając tą książkę , jak...

Pochłonęłam bardzo szybko, ale brakło mi czegoś - rozwoju postaci, większego zaangażowania w historię... Niemniej przyjemna.

Spokojniejsza od pozostałych części, nie ma nagłych zwrotów akcji, ale i tak bardzo przyjemnie i miło się ją czyta. Można lepiej zrozumieć postać Penelopy, która gra w tej części pierwsze skrzypce; ma nawet więcej wątków niż Colin, mimo że w teorii książka jest o nim :). Szybko się czyta

Lekka i przyjemna literatura, która nie pretenduje do miana bardziej wyrafinowanej niż jest:

Za mało asertywności w Penelopie, ale czytanie zmiany zdania u Colina i dobrze uzasadniona, sprawiła, że dało się puścić mimo uszu pewne aspekty.

Czwarty tom serii rodzeństwa Bridgerton, miłosna historia Colina. Moim skromnym zdaniem, jak do tej pory najlepsza część. W porównaniu do trzech poprzednich tomów, ta poruszała ciekawe problemy i przemyślenia głównych bohaterów. Postać Penelopy stała się dla mnie szczególnie bliska. Cieszę się, że takie kobiety też mogą stać się głównymi bohaterkami w romansach.

W serialu Penelope i Colin wydają mi się nijacy, a przez to - ich los był mi dotychczas obojętny. Jednak to co się działo w książce, to zupełnie inna bajka.
Colinowi z prawej kieszeni sypały się same "red flags", a z lewej sypało się tyle samo "zielonych". W jednej chwili był okropny i wrzeszczał po biednej Penelope, a w następnej umierał nad tym, jak bardzo ją kocha lub jak bardzo jej pragnie. Totalnie "Dr Jekyll & Mr Hyde vibe". Dla mnie bardzo niesmaczne. Czy koniec końców się opamiętał? Tak, ale czy wkurzyłam się na niego porządnie i prawie znienawidziłam całą jego postać? Również tak.
A Paneleope .... cóż, rozumiem, że była w nim zadurzona przez prawie całe życie, ale zdecydowanie zbyt szybko mu wybaczała. W jednej chwili byłam z niej dumna - gdy się broniła przed jego humorami i beznadziejnymi oskarżeniami, a w następnej traciłam do niej cały szacunek - bo gdy tylko jej dotknął (albo zrobił coś w tym stylu) od razu zapomniała o Bożym świecie i liczyło się dla niej tylko "och Colin mnie dotyka"! To delikatnie żałosne, a na pewno płytkie. Zwłaszcza, że żywiłam co do niej pewne nadzieje - jest to w końcu postać pełna potencjału.
Koniec, końców - Mam nadzieję, że tym razem serial okaże się lepszy niż tom.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to ulubieńcy publiki, a moja opinia nie jest pozytywna. Jednak nie mogłam przejść obok własnego wzburzenia obojętnie.

Szybciutko i przyjemnie się czyta (polecam wydanie kieszonkowe). Dobry romans, a bywało też zabawnie.

Nie rozumiem fenomenu tej serii. O ile serial ogląda się nawet przyjemnie - ot, taka płytka bajeczka, ale ładnie zrobiona - to niektóre ksiązki pozostawiają wiele do życzenia.
On - oczywiście przystojny, doświadczony seksualnie nagle odkrywa, że kocha ją - oczywiście totalną dziewicę, którą wprowadza w arkana miłości. Oczywiście oboje odkrywają, że nagle można kogoś tak kochać i żyją długo i szczęśliwie. Dodajmy do tego, że dzieci się rodzą prawie co rok, mąż hulaka nagle staje się rodzinnym ciepłym misiem, co myśli tylko o żonie itd ;)

• Romans historyczny
  • Romans