Okładka książki Homodestructus: czyli jak być nie powinno Liliana Kłos
Okładka książki Homodestructus: czyli jak być nie powinno
Liliana Kłos Wydawnictwo: Mamiko biografia, autobiografia, pamiętnik
Mamiko
2020-07-07
2020-07-07
homoseksualizm LGBTQ LGBT dzieci przykrywki

Książka wbija w ziemię. Pamiętnik córki, której matka po długich latach terroru psychicznego stosowanego przez męża geja, nie wytrzymuje i popełnia samobójstwo.
Książka napisana w ramach autoterapii jest niezwykle cenna. Odkrywa dramaty i krzywdy jakie popełniają osoby homoseksulane znęcając się psychicznie nad kobietami, które nie będąc świadomie stosowanych przez gejów wyrafinowanych kłamstw i manipulacji, decydują się na małżeństwo, wierząc, że ich luby jest w nich zakochany po uszy.

Bardzo polecam!

Bardzo polecam!

Przyznam, że krew mi się wzburzyła po tej lekturze. Podobnie jak w mojej notatce do "Żon gejów" Marii Mamczur zapytam: czy gej to osoba niepełnosprawna umysłowo, niedojrzała i należy usprawiedliwiać i tolerować to, że znęca się nad rodziną, nad kobietą, którą wbrew swej naturze poślubił?
Czy aby na pewno powodem, dla którego gej się żeni, jest brak tolerancji? Obawiam się, że wśród gejów jest po prostu spora grupa tych, którzy najzwyczajniej w świecie potrzebują swego rodzaju "mamusi", która się zatroszczy o potrzeby geja nie oczekując nic w zamian. Problem tylko w tym, że w pewnym momencie mija etap zakochania, dbania o związek, kobieta przestaje się starać i godzić na złe traktowanie, a gej jest już na tyle świadomy swej seksualności (staje się to w wieku 30-40 lat),że nie jest w stanie spełnić oczekiwań kobiety, ale też nie chce się przyznać, że wina leży po jego stronie ani nawet po prostu załatwić sprawy tak, aby rodzina jak najmniej ucierpiała. Tego rodzaju geje-oszuści robią czarny PR tym uczciwym.

Zarwana noc. Emocje po przeczytaniu ogromne.Łzy. Książka,która pozostanie w głowie ,myślę,że nie na długo,ale na zawsze.Historia oparta na faktach wzbudza od samego początku wiele kontrowersji i zmusza do myślenia. Porusza wiele problemów, które były ,są i będą. O których należy mówić, zauważać i rozwiazywać.Homoseksualizm , choroby psychiczne, znieczulica,homofobia,srodowiska LBGT,empatia,religia, kościół;to tylko niektóre ,lecz wybijające się na tło główne,tematy bardzo wnikliwie poruszone przez autorkę książki. Z olbrzymim zaangażowaniem i bardzo dojrzale autorka porusza sprawy,obok których nie można przejść obojętnie.Lekturę polecam ,bo warto po jej przeczytaniu,zastanowić się nad wieloma rzeczami,których ,być może ,do tej pory nie dostrzegaliśmy.

Homodestuctus to książka po której przeczytaniu jeszcze wiele dni rozmyślałam nad dynamiką relacji rodzinnych oraz presji społecznej. Jest to autobiograficzna opowieść o rodzinie, której ojciec będąc homoseksualistą użył żony i dzieci jako przykrywki dla swojej orientacji. Nigdy nie próbując zbudować prawdziwej relacji z rodziną na przestrzeni lat doprowadza ich na skraj obłędu. Historia jest tym bardziej wstrząsająca, że wydarzyła się naprawdę. Bardzo polecam, uważam, że jest to książka, która trochę zmienia człowieka w środeczku. Mam szczerą nadzieję i trzymam kciuki, żeby życie autorki się zmieniło i żeby w jej otoczeniu pojawili się dobrzy ludzie, którzy wniosą do jej życia dobro.

To książka dla wymagających czytelników o mocnych nerwach. Nie dość że na faktach, to porusza kontrowersyjne tematy tabu. Ukazuje do czego może doprowadzić brak tolerancji we współczesnym świecie. Najgorszy możliwy scenariusz ukrywania się geja pod przykrywką małżeństwa, widziany oczami dziecka.
Po przeczytaniu zostaje w pamięci na długo.
Z podpisem autora dostępne tylko tutaj:

Po przeczytaniu zostaje w pamięci na długo.
Z podpisem autora dostępne tylko...

Dzień dobry ❣

"Homodestructus: czyli jak być nie powinno"
Autorką książki jest Liliana Kłos‐ córka homoseksulisty. Przedstawia wydarzenia które miały miejsce w jej życiu, wydarzenia których nie da się po prostu wymazać, ale wierzcie- chciałoby się.
_____________________________________________
Władysław jako młody mężczyzna był bardzo przystojny, wiele kobiet starało sie o jego względy, ale on wybrał Renatę‐ dlaczego akurat ona?
Może już wtedy wyczuwał w niej osobę z którą założy rodzinę, a wszystkie sprawy tabu, które będą miały miejsce w ich domu zostaną za zamkniętymi drzwiami. Związek od samego początku był nieudany, wprawdzie pojawiają się w nim dzieci, ale to niczego nie zmienia, Władysław traktuje obojętnie zarówno żonę jak i córki. Renata tłumaczy to sobie na swój sposób: mało wylewny i skryty charakter, ale tak naprawdę trudno domyślić się jego uczuć, być może ich nie ma, być może nie potrafi ich wyrazić?
Żyjąc z kimś na codzień obserwujemy jego zachowanie i tylko kwestią czasu jest kiedy zauważymy, że w związku coś kuleje, a może część kobiet przeczuwa od początku?
Po pewnym czasie podejrzenia, które krążą w głowie Renaty zamieniają się w pewność, chodzi o skłonności Władysława. Gazetki, filmy i portale gejowskie które chętnie odwiedza tylko to potwierdzają. Po odkryciu prawdy obydwoje brną w to nadal, przysparzając cierpienia sobie i dzieciom. A dzieci wbrew pozorom nie są wymagające, potrzebują tylko tego co im się należy: zainteresowania i miłości. Jednak trudno żyć w rodzinie która opiera się na oszustwie, a codzienność to gra i udawanie. Dlaczego to robią? Wchodzą w związek, udają rodzinę.
Czy obawa i strach przed opinią jest warta tego, by poświęcić życie tylu osób i zafundować dzieciom traumę na całe życie?
Trudno do tej historii podejść bez emocji,
książka to terapia autorki i wierzę, że chociaż częściowo przyniosła skutek. Przeczytałam ją naprawdę z bólem serca, a końcówkę ze łzami w oczach. Strach przed ujawnieniem prawdy powoduje, że osoby homoseksualne zapewniając sobie bezpieczeństwo żyją wbrew sobie, niszcząc przy tym życie innych. Polecam

Dzień dobry ❣

"Homodestructus: czyli jak być nie powinno"
_____________________________________________

Książka bardzo na czasie w świetle obecnych dyskusji o 'tradycyjnej polskiej rodzinie'. O tym jak brak akceptacji siebie ze strachu przed homofobią może wpłynąć na człowieka i tym samym na jego otoczenie i decyzje życiowe. Jak religia może dodatkowo wpłynąć na już i tak trudną sytuację. O tym, że przemoc nie musi być tylko fizyczna. O tym jak bezwzględna potrafi być depresja. Polecam

Homodestructus: czyli jak być nie powinno

Wstrząsająca powieść na faktach, opisująca dramat jaki przeszła rodzina przez ,,ojca-męża " który chcąc ukryć swoją odmienną orientacje zniszczył im życie. Jeśli myślisz że wszystko widziałeś, słyszałeś i nic już cię nie zaskoczy.. jest to powieść dla ciebie !!
Nigdy nie spotkałam się z takim ,,zjawiskiem" dom w którym jest dramat, poniżanie, wyzwiska ogólnie horror, nie ma jednocześnie w nim żadnych emocji jest ,,pusty"
Są rzeczy niemieszczące się w ludzkim umyśle, o których mało się mówi.

Homodestructus: czyli jak być nie powinno

Nigdy nie spotkałam się z takim ,,zjawiskiem" dom w którym jest...

#homodestructus #lilianakłos #wydawnictwomamiko #recenzja

Zarys fabuły:
Kiedy matka dwójki dzieci podejrzewa, że jej mąż jest gejem, kto jest jej w stanie uwierzyć? Większość ludzi słysząc coś podobnego, z pewnością doszłaby do wniosku, że to bzdury. To jednak dzieje się naprawdę i nie można przed tym uciec. Powoli na jaw wychodzą nowe fakty, aż pewnego razu, jedna z córek zdobywa twarde dowody na to, kim tak naprawdę jest jej ojciec.
Władysław od zawsze był homoseksualistą. By zadowolić oczekiwania społeczeństwa, założył własną rodzinę, ukrywając się pod przykrywką małżeństwa.
Nie spodziewał się jednak, jak skrzywdzi tym swoich najbliższych i do czego doprowadzi oszukiwaną przez lata żonę.
Kobieta od dawna dręczona przez niego psychicznie i lecząca się na depresję, kilkukrotnie rezygnuje ze szczęścia u boku dawnej miłości, kierując się dobrem ogółu. Jest religijna i chcąc zachować wierność, skupia się na modlitwie, wierząc w to, że będzie lepiej. Niestety nie zdaje sobie sprawy, iż znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Poznając bolesną prawdę, nie wytrzymuje i popełnia samobójstwo. Wszystko to znacznie odbija się na psychice domowników, niszcząc im życie. W powieści dokładnie ukazane są relacje miedzy poszczególnymi członkami rodziny, oraz bezwarunkowa miłość między matką, a dzieckiem.
W utworze nakreślony jest problem przemocy psychicznej, homofobii, walki duchowej, jak również ośmieszenie policji, krytyka służby zdrowia i Kościoła. W nawiązaniu do zagadnień psychologicznych i religii, utwór został napisany w wyższych celach, by uświadomić społeczeństwo i uczcić pamięć zmarłej matki.
Są rzeczy nie mieszczące się w ludzkich umysłach, o których mało się mówi. Pora to zmienić.

Można zamówić na:
Poza tym w: motyleksiążkowe.pl, bonito.pl

Temat jak najbardziej na czasie!
Książka powinna być przeczytana przez osoby homoseksualne, by wiedziały jakie są konsekwencje, gdy nie żyją w zgodzie z sobą!
Książkę jak najbardziej polecam!☺
#tematdlauwagi