Kiedy mnie zobaczyłeś

Okładka książki Kiedy mnie zobaczyłeś J.D. Russo
Okładka książki Kiedy mnie zobaczyłeś
J.D. Russo Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Kiedy mnie zobaczyłeś (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kiedy mnie zobaczyłeś (tom 1)
Novae Res
2020-06-12
2020-06-12
zamiana miłość młodzież

Kłamstwo nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. I zawsze wychodzi na jaw wcześniej czy później...
"Kiedy mnie zobaczyłeś" to dość ciekawa, krótka młodzieżówka. Poznajemy dwie siostry bliźniaczki, z których jedna zgadza się udawać drugą przed niewidomym chłopakiem na 4 tygodnie. Sprawa wydaje się prosta, dopóki do głosu nie dojdą uczucia.
Zaskoczenia w tej książce nie było. Spodziewałam się również takiego zakończenia. Polubilam bohaterów. Będę im kibicować podczas lektury drugiej części.

Zaskoczenia w tej książce nie było....

Dziękuje wydawnictwu Novae Res za egzemplarz do recenzji, oraz autorce za podpisanie dla mnie tej wspaniałej książki ♥

Tak pochłonęłam tą książkę w jeden dzień. Wciągnęła mnie ta historia. Czekam na drugą część.
Dawno nie czytałam tak lekkiej i przyjemnej książki. Piękna historia młodzieńczej miłości. Młodzi ludzie po liceum, dopiero na starcie w dorosłe życie. W książce poznajemy siostry bliźniaczki Gabrysię i Alicję. Jakub chłopak Gabi nie dawno miał wypadek w wyniku którego stracił wzrok. Gabryśka nie chce go zostawiać, teraz kiedy najbardziej jej potrzebuje, jednak z drugiej strony ma staż w Paryżu o którym marzyła. Dziewczyny postanawiają się zamienić miejscami i to Alicja ma zostać przy chłopaku i go odwiedzać. Siostry uważają, że skoro Jakub nie widzi to się przez te kilka tygodnie nie zorientuję. Ala nie ma najlepszego zdania o Jakubie, myśli, że jest płytkim i samolubnym sportowcem. Jednak jest jej go żal, a ona jako przyszła lekarka, chce mu pomóc przejść przez ten trudny dla niego czas. Spędzając czas z Jakubem, szybko zmienia zdanie na jego temat. Jakub również ma wrażenie, że Gabrysia zmieniła się ostatnio. Jak bardzo zbliżą się do siebie Kuba i Ala? Czy dziewczyna ulegnie urokowi Jakuba? Jak rozwinie się ta znajomość?

Zapraszam na całą recenzje na blog https://e-polacyniegesi.blogspot.com/2021/10/recenzja-jd-russo-kiedy-mnie-zobaczyes.html?m=0

"siążka dokładnie pokazuje nam, że miłość jest ślepa. Kocha się sercem za to jaki ktoś jest, a nie za to jak wygląda. Nie oceniamy książki po okładce. Autorka porusza problem ślepoty i tego jak młody człowiek musi się odnaleźć w nowej dla siebie rzeczywistości.

Historia jest bardzo krótka więc nie będę się za bardzo rozpisywać, żeby wszystkiego nie zdradzać.

Książka jest fantastyczna, prosto napisana i pochłania nas od pierwszej strony. Rozdziały są krótkie i szybko się czyta.

Jak na debiut autorki to jestem pod wielkim wrażeniem i ja chce więcej. Na pewno sięgnę po kolejną książkę którą napisze (..)"

Link:

Książka jest...

"Te trzy dni bez ciebie były najgorszymi w moim życiu. Obawa, że odejdziesz na zawsze, przerażała mnie jeszcze bardziej niż fakt, że już nie odzyskam wzroku. Ze ślepotą sobie poradzę, bez ciebie nie."

Gabrysia uwielbia modę. Wydaje się, że los się do niej uśmiechnął, gdy dziewczyna otrzymuje zaproszenie na miesięczny staż w Paryżu. Niestety właśnie wtedy jej chłopak ulega poważnemu wypadkowi, w wyniku którego tymczasowo traci wzrok. Wybawić może ją tylko siostra bliźniaczka, Alicja, która przez najbliższy miesiąc zgadza się dać Gabrysi możliwość na wyjazdu, udawać w tym czasie siostrę i wspierać Kubę. Najważniejsze, żeby nie pozwoliła sobie zbliżyć się do chłopaka

"Kiedy mnie zobaczyłeś" to bardzo przyjemna młodzieżowa powieść obyczajowa, w której autorka pokazuje jak wielką siłę ma lojalność, miłość, ale też kłamstwo, które może wyrządzić wiele krzywdy. Autorka bardzo fajnie oddała różnice między siostrami, które z wyglądu były prawie identyczne, a które odróżniały od siebie całkiem różne charaktery. Z miłą chęcią przeczytałabym jeszcze więcej interakcji pomiędzy nimi dwoma, bo tych było mi w książce trochę mało. Sama intryga, którą uknuły, początkowo niegroźna dla nikogo, dobrze oddawała niedojrzałość wynikającą z ich młodego wieku. Szczerze mówiąc mi samej nie łatwo było zrozumieć pobudki obu sióstr, zwłaszcza w obliczu tragedii Kuby, niemniej z zainteresowaniem śledziłam kolejne strony, chcąc wiedzieć jaki finał będzie miało ich postępowanie. Było trochę przewidywalnie, ale nie obniżyło to mojej oceny tej książki. Najbardziej ujęła mnie świetna kreacja młodego chłopaka, któremu przyszło zmagać się z nagłą utratą wzroku. Autorka przekonująco oddała jego niepewność, gniew, żal, lęk, poczucie braku nadziei. Szkoda, że wątek jego radzenia sobie z nową "normalnością" nie został bardziej rozbudowany. Całość skupia się przede wszystkim na odczuciach Alicji, która jest narratorką tej powieści i która dzień po dniu przekonuje się, że jej wcześniejsze wyobrażenie o chłopaku siostry, było całkowicie mylne. Książka nie jest długa, liczy niewiele ponad 200 stron, a czytało mi się ją bardzo dobrze. Styl autorki jest przyjemny, a po emocjonującym zakończeniu jestem bardzo ciekawa dalszego ciągu tej powieści. Myślę, że to debiut udany i ze swojej strony Wam go polecam

Chłopak Gabrysi ulega wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego traci wzrok. Dziewczyna musi zdecydować, czy zostać z próbującym odnaleźć się w nowej rzeczywistości Kubą, czy wyjechać do Paryża na miesięczny staż, o którym od dawna marzy. Nie chce zostawiać chłopaka w takiej chwili, ale wie też, że ta okazja już się nie powtórzy. Wtedy siostra bliźniaczka wpada na pewien pomysł…

Pozycja po prostu niesamowita. Ktoś by mógł pomyśleć - zwykły romans... Otóż właśnie niezwykły. Książkę czytało mi się naprawdę bardzo dobrze, szybko, a język jej jest świetny. Bohaterowie bardzo wyraziści, dialogi między nimi budują napięcie i są świetnie skonstruowane. Pokazane przeciwieństwo, dwa odmienne charaktery bliźniaczek, a do tego przystojniak, który łamie serca kobiet, pod wpływem jednej z nich zmienia się. Mimo sytuacji, w jakiej się znalazł, dostrzega przy bohaterce sens życia. Czy jednak kłamstwo, które wymyśliły bliźniaczki, zburzy całą miłosną relację, która się zrodziła? Całe tło akcji oraz pomysł na nią bardzo oryginalny. Ta pozycja ma coś w sobie lekkiego i przyjaznego, coś, co zachęca do czytania.

Kłamstwo nie jest podstawą do budowania jakiejkolwiek relacji - to właśnie uświadamia nam autorka na kartach książki. Z rozdziału na rozdział co raz bardziej zagłębiałam się w tę historię, nie mogłam doczekać się zakończenia i rozwiązania jej. Czy będzie szczęśliwe? Bardzo jestem ciekawa drugiej części, gdyż jak można się domyślić, takowa powstanie. Bardzo udany debiut młodej autorki, którego może pozazdrościć każdy początkujący autor. Piękna, wzruszająca historia młodzieńczej miłości, nieskazitelnej, ekscytującej, tej pierwszej, opowiedziana w bardzo interesujący sposób

Książka pokazuje bardzo ważne przesłanie - jak to powiedział kiedyś bardzo ważny dla mnie pisarz - "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...". Autorka zwraca nam uwagę na problematykę osoby, która utraciła wzrok, jej duże zmagania z życiem i problemami, myśli i rozterki. Pokazuje też, że miłość jest ślepa, i to dosłownie. Bo człowiek kocha sercem, nie oczami. Tak wiele możemy znaleźć w tak niewielkiej pozycji i chyba ten element właśnie wzruszył mnie najbardziej. Jest to pozycja, którą poleciłabym każdemu, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowania. Po prostu polecam.

"Kiedy trzymał moją dłoń, przepełniało mnie dziwne uczucie. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie doznałam, Jego dotyk oraz bliskość wywołały u mnie ogromny zamęt emocjonalny, w pozytywnym znaczeniu.

Powieść J.D. Russo przewijała mi się już kilka razy na Instagramie, zazwyczaj z pozytywnymi opiniami. Jednak ja dość długo zbierałam się do lektury tej pozycji. Dlaczego? Przyznam, że sama nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. No ale kilka dni temu naszła mnie w końcu ochota na powieść, która być może złamie mi serce, więc mój wybór padł od razu na Kiedy mnie zobaczyłeś. Czy była to dobra historia? O tym w tej recenzji.

Chłopak Gabrysi ulega bardzo poważnemu wypadkowi, przez który traci wzrok. Dziewczyna waha się, czy zostać z próbującym dojść do zdrowia ukochanym, czy wyjechać na miesięczny staż do Paryża. Kocha chłopaka i chce go wspierać, ale z drugiej strony taki wyjazd się już na pewno nie powtórzy. Na szczęście Gabrysia ma siostrę bliźniaczkę, z którą wpada na pewien pomysł...

Główna bohaterka, Alicja, wzbudziła we mnie sprzeczne uczucia. Z jednej strony bardzo ją polubiłam, ponieważ wydała mi się taka spokojna, rozsądna i traktująca innych z ogromną życzliwością, a takie postacie całkiem lubię. Z drugiej jednak strony poraziła mnie jej głupota, którą wykazała się, godząc się na propozycję siostry. Przyznam szczerze, że niektóre sceny czytało mi się ciężko, gdyż miałam ochotę wejść do tej książki i mocno potrząsnąć tą bohaterką. Prawdopodobnie tylko ja miałam takie odczucia co do tej postaci, więc można uznać, że śmiało wyłamuję się z tłumu.

Niemniej jednak podobała mi się kreacja bohaterów, a także styl pisania autorki. Dzięki temu, że ma ona lekkie pióro, lektura tej powieści zajęła mi dość mało czasu, a także była bardzo przyjemna - oczywiście pomijając te bardziej dramatyczne i łamiące serce sceny. Sposób prowadzenia akcji też mogłabym pochwalić, ale jeśli chodzi o mnie, to była ona trochę zbyt przewidywalna. Wątek sióstr bliźniaczek znany jest już chyba od wielu lat, więc ten motyw nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia. Chociaż, gdybym miała w rękach książkę z tym wątkiem po raz pierwszy, byłabym szczerze zachwycona.

Kiedy mnie zobaczyłeś to powieść dobra i na swój sposób wciągająca. Moim zdaniem jednak jest ona za krótka - autorka mogła ją rozciągnąć na, chociaż kilkadziesiąt kolejnych stron, by czytelnik miał więcej czasu na związanie się z bohaterami, a na przykład ja bardzo lubię ten aspekt powieści, kiedy mogę zżyć się z występującymi postaciami. No ale pozostaje mi mieć nadzieję, że kontynuacja tej historii będzie bardziej rozbudowana i tam J.D. Russo dopiero namiesza. Szczerze na to liczę.

Jeżeli szukacie lekkiej książki na jeden wieczór, to polecam Wam zainteresować się historią Alicji, Gabrysi i Kuby. Jeśli jednak potrzebujecie czegoś bardziej “mięsnego”, to Kiedy mnie zobaczyłeś odłożyłabym raczej na inną chwilę. Niemniej jednak polecam.

Historie z udziałem bliźniaczek przeszły już prawie do legendy. Prawie każdy z nas zna jakąś taką cudowną parkę, która non stop zamieniała się miejscami. Czasami takie zachowanie są irytujące, czasami bawią, ale zawsze zaskakują, kiedy wreszcie dowiemy się, że ktoś zabawił się naszym kosztem.
Dwie dziewczyny, podobne do siebie jak dwie krople wody, różni je tylko niewielki pieprzyk na kolanie. Oprócz wyglądu nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jedna kocha modę i świat celebrytów, druga chce pomagać innym i zostać lekarzem. Kuba, największy przystojniak w szkole, kapitan drużyny, chłopak bliźniaczki, dla jej siostry jest typowym bad boyem, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Wypadek w którym uczestniczył, zmienia go w osobę potrzebującą pomocy, ale przede wszystkim zrozumienia. Niepowtarzalna szansa, przed jaką staje Gabrysia, zmusza dziewczyny do podjęcia bardzo trudnej decyzji.
Z jednej strony jest to historia jedna z wielu, ponieważ czytałam już wiele książek o takiej tematyce. Jednak z drugiej strony ma ona w sobie coś lekkiego i delikatnego, coś co zachęca w subtelny sposób do czytania. Bliźniaczki bardzo się od siebie różnią, jednak Czytelnik nie ma szansy, lepszego poznania Gabrysi, jedynie z niewielkich fragmentów i z przemyśleń jej siostry. Sytuacja w jakiej się znalazły jest trudna i skomplikowana. Wybór między siostrą a nowo rodzącym się uczuciem jest czymś, co spędza sen z powiek Ali. Początkowe kłamstwo zaczyna kruszyć się w posadach a utrzymanie się na powierzchni staje się coraz trudniejsze. Niejako Ala mogła spojrzeć na sprawę z dwóch perspektyw, bycia osobą, która okłamuje innych oraz osobą, którą okłamano.
"Kiedy mnie zobaczyłeś" to historia, gdzie lojalność względem siostry musi zmierzyć się z silnym uczuciem do chłopaka, który do tej pory nie znajdował się w kręgu zainteresowań Ali. Czyta się ją dobrze, szybko. Jak powszechnie wiadomo, kłamstwo nie jest dobrą podstawą do budowania czegokolwiek. Jestem bardzo ciekawa, co stanie się w kolejnej części.

Dwie dziewczyny, podobne do siebie jak dwie krople wody, różni je...

Jezu, jak ja nie lubię, gdy pod koniec książki okazuje się, że to pierwsza część! Tym bardziej, że kontynuacje czasami się nie pojawiają, a jeśli już, to albo trzeba na nie długo czekać, albo ulegają klątwie drugiego tomu.

„Kiedy mnie zobaczyłeś” to zgrabna obyczajówka dla młodzieży (i nie tylko),pokazująca jak łatwo i nieświadomie (!) zniszczyć czyjeś życie. To, co zrobiła główna bohaterka było głupie oraz strasznie samolubne, mimo iż jest osobą rozgarniętą i empatyczną. Przyglądając się jej poczynaniom udało jej się mnie zirytować i zrazić do siebie. Cieszę się, że jednak poszła po rozum do głowy, jednakże za późno. Jestem ciekawa jak rozwinie się ta historia, ale prawdopodobnie się już nie dowiem, o ile wyjdzie kontynuacja „Kiedy mnie zobaczyłeś”. Dlatego nie lubię niespodziewanych serii, bo przynajmniej mogę zadecydować, czy chcę w nią wchodzić, czy nie. Tu nie miałam wyboru, weszłam nieświadomie i teraz walę głową w mur. Wyjdzie? Nie wyjdzie?

Ogólnie historię Alicji, Gabrysi i Kuby oceniam dobrze, przyjemna, lekka i niezobowiązująca na letnie wieczory. Tylko UWAGA, to jest pierwsza część!

🌟Historia bohaterów poruszyła Mnie dogłębnie♥️
Książka przesycona jest prawdziwymi uczuciami i rozterkami Jakuba,który stracił wzrok.
Jego bunt,brak wiary w odzyskanie pełnej sprawności i troskę „swojej” dziewczyny w trudnym momencie życia.
Odrazu pokochałam Alicję i Jakuba,którzy starali się pogodzić z zaistniała sytuacją.

Książka z przesłaniem 🔥📚
Doceniamy w życiu coś dopóki tego nie stracimy 💔
Czekam na II tom książki,bo zakończenie złamało serce bohaterów a także moje 💔

🌟Historia bohaterów poruszyła Mnie dogłębnie♥️

Książka z przesłaniem 🔥📚
Doceniamy w życiu coś...

Książka z piękną historią. Dla mnie siódemeczka.

Książka z piękną historią. Dla mnie siódemeczka.

• Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Kiedy mnie zobaczyłeś