San Francisco. Dziki brzeg wolności

Magda Działoszyńska-Kossow Wydawnictwo: Czarne Seria: Seria Amerykańska literatura faktu
9788381910170
Czarne
miasto Stany Zjednoczone USA Kalifornia San Francisco Amerykanie socjologia
literatura faktu
9788381910170
Seria Amerykańska
miasto Stany Zjednoczone USA Kalifornia San Francisco Amerykanie socjologia

Dużo kwiecistych metafor, przyzwyczajania się do nietypowego stylu, brnięcia przez nieinteresujące historie... Ale też mnóstwo ciekawostek, których gdzie indziej bym chyba nie znalazła, trafnych spostrzeżeń i brawurowych porównań.

Chwilę zajęło mi więc przyzwyczajenie się do sposobu, w jaki jest napisana ta książka. Najpierw forma za bardzo przerastała treść, bo bardziej...

Kolejna w serii. Po Nowym Jorku i Detroit. Klimatem jednak bardziej przypominająca Big Apple, a nie Detroit jako Bad Apple. Książka na, którą czekałem. Książka o San Francisco. Kolorowa i pełna kontrastów jak samo San Francisco. Wspaniale napisana. Pełna ciekawostek i wspaniałych faktów. Polecam.

• Reportaż
  • Do kupienia