Szydełkowe lale proste i śliczne! 15 projektów amigurumi

rękodzieło
Daria Robbe Groskamp
2020-02-13
2020-02-13
szydełko amigurumi szydełkowanie lalki na szydełku dzierganie robótki ręczne

Ta książka to solidna dawka wiedzy dla każdej szydełkującej osoby. Wzory na lale wydają się skomplikowane jednak wzór jest czytelnie, zrozumiale rozpisany co sprawia, że nawet początkująca osoba - taka jak ja sobie z nimi poradzi.
Duży + za pierwszą część książki, w której wyjaśnione zostały podstawy szydełkowania. Jako początkująca osoba bardzo to doceniłam bo wreszcie mam wszystko w jednym miejscu. Już nie muszę zastanawiać się gdzie to widziałam w necie - sięgam po książkę i jest :)
Fajną opcją jest możliwość zakupienia książki w elektronicznej wersji :)

Książka pięknie wydana, rewelacyjnie rozpisane wzory na lale, które są śliczne i różnorodne, super kolorowanka dla zaprojektowania kolorów przez dziecka, żeby lala była taka o jakiej marzy...
Polecam z przez duże P...

Polecam z przez duże P...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fanatastyczna!
Zrozumiały opis, śliczne zdjęcia, doskonała jakość papieru.
Mnóstwo zdjęć krok-po-kroku, opis bardzo zrozumiały dużo teorii no i te wzory! Gratisem jest fajna kolorowanka, miłe zaskoczenie dla dziecka :)
Naprawdę serdecznie polecam.

Fanatastyczna!
Zrozumiały opis, śliczne zdjęcia, doskonała jakość papieru.
Naprawdę serdecznie polecam.

Bardzo długo czekałam na taką książkę.

Autorka w przystępny sposób przedstawia etapy tworzenia przepięknych lal.
W książce oprócz wzorów na lale znajduje się obszerna część teoretyczna, w której w zwięzły sposób przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia związane z szydelkowaniem zabawek. Jest to niewątpliwie bardzo przydatna wiedza dla początkujących szydełkomaniaczek ale również dla tych bardziej zaawansowanych, gdyż pozwala usystematyzować już posiadane doświadczenie.
W książce znajduje się mnóstwo zdjęć z kolejnych etapów tworzenia zabawek, oprócz lal znajdziemy w niej również inne projekty, np. maskotki dla mniejszych bohaterów, gitarę czy torebki dla "mam".
Super rozwiązaniem jest umieszczenie kodów-odsyłaczy do Youtube do kanału autorki, gdzie na żywo dzieli się wiedzą i doświadczeniem oraz omawia trudniejsze momenty tworzenia lal.
Na uwagę zasługuje również fakt, że kontakt z autorką nie kończy się na zakupie książki, stworzona została specjalną grupa na Facebook, gdzie planowane jest wspólne dzierganie co dodatkowo motywuje do działania.

Reasumując - z całego serca polecam tą pozycję zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośniczkom szydełkowania. To pięknie wydana, bogato ilustrowana i zważywszy na ilość wiedzy i wzorów stosunkowo niedroga książka.

Bardzo długo czekałam na taką książkę.

Autorka w przystępny sposób przedstawia etapy tworzenia przepięknych lal.

Z niejednym wzorem autorki miałam już styczność, z przyjemnością więc nabyłam tę pozycję. Wiedziałam, że nie zawiodę się i tak się stało. Książka jest cudowna! Widać, że Pani Daria zadbała nawet o najmniejszy detal. Fantastyczna jakość papieru, piękne zdjęcia, super wydruk!
Miłym zaskoczeniem są zdjęcia procesu tworzenia, przyznam, że w wielu książkach czy gazetkach właśnie tego mi brakowało, gdyż nie mam dużego doświadczenia w tworzeniu szydełkowych zabawek. Gratis szybko został przejęty przez moją córkę :)
Ogrom wiedzy przekazany w naprawdę przyjemny sposób. Polecam!

Jestem zachwycona! Książka dla wszystkich tych, którzy chcą zrobić swoją szydełkową lalę. Zarówno dla tych bardzo początkujących jak i zaawansowanych w szydełkowaniu.
Książka zawiera podstawowe informacje niezbędne do rozpoczęcia przygody w świecie lal. Omawia materiały i techniki. Dowiedziałam się jak można niektóre rzeczy zrobić lepiej, estetyczniej lub prościej;)
Znajdziemy bardzo dużo zdjęć, które pokazują jak dana czynność wykonać krok po kroku.

Projekty lal są niesamowicie piękne a zarazem " proste" . By wykonać pierwsza swoją lalę wystarczy znajomość wykonywania półsłupka, rozszerzenia i zwężenia .
Gdy tego nie umiemy żaden problem. W części teoretycznej nauczymy się tego!

Książka jest pięknie wydana. Bardzo dobra jakość papieru. Przy wieloktotnym przewracaniu nic się w środku nie rozkleja z czym się nie raz już niestety spotykałam.
Treść, zdjęcia, miejsce na notatki i zakładka w okładce, która pozwala zaznaczyć gdzie skończyliśmy czytać, przeglądać sprawiają, że z przyjemnością do niej wracamy.

Przeczytałam jednym tchem i nawet zaczęłam coś niecoś robić;)

Serdecznie polecam.
Czyż nie jest cudowne to, że za sprawą tej publikacji możemy stworzyć własną lalę dla córki, wnuczki, sąsiadki lub po prostu dla siebie samej;)

Niech moc szydełka nas prowadzi;)

Dodaj cytat z książki Szydełkowe lale proste i śliczne! 15 projektów amigurumi