Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów

Okładka książki Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów Sarah Shrimpton
Okładka książki Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów
Sarah Shrimpton Wydawnictwo: Publicat S.A. rękodzieło
rękodzieło
Beginner's Guide to Crochet: 20 crochet projects for beginners
Publicat S.A.
2022-01-26
2022-01-26
szydełko szydełkowanie szydełkiem

Kilka osób wie, że moim drugim hobby oprócz czytania książek jest szydełkowanie.
Tą umiejętność szkole już 6 lat, a zaczęłam dzięki mojej babci która pokazała mi wiele rzeczy, jak szkolić tą technikę.

Szydełkowanie stało się dla mnie kolejna odskocznia od rzeczywistości. Jak mam zastój czytelniczy to idę coś tworzyć i odwrotnie.

Na zdjęciu macie też przedstawionych kilka moich prac, ale więcej zamieszczam na moim drugim instagramie @moj_swiat_amigurumi

Serdecznie zapraszam ❤️

Teraz coś na temat książki. Pokazuje ona techniki szydełka od samych podstaw. Dowiemy się z niej jak zrobić oczko, łańcuszek a później tzw. Kwadraty babuni

Nawet możemy stworzyć własnego misia 🐻

Wszystkie instrukcje są przedstawione w niej w sposób jasny i przejrzysty. Wiadomo, że jeśli nie będziemy wiedzieć jak zrobić dana czynność to zawsze możemy włączyć youtuba i tam oglądnąć filmik.

Książka jest niezwykle kolorystyczna co samo w sobie przyciąga oko. Możemy się z niej wiele dowiedzieć i kto wie? Może to ona będzie naszym początkiem szydełkowych przygód?

Ja serdecznie polecam, jako osoba która już zna techniki, ale też jako osoba która próbowała z niej nauczyć mamę. Coś tam mi wyszło i sama coraz częściej sięga po włóczkę.

Tutaj będzie moja ocena przedstawiająca jasność, przejrzystość i łatwość przedstawionych poradników, ponieważ jako tako fabuły tutaj nie było 🤣

Na zdjęciu macie też przedstawionych...

Książkę "Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów" Sarah Shrimpton polecam w 100%. Poradnik ten poprowadzi Cię przez 20 ciekawych projektów - wszystko jest ładnie, zwięźle i na temat wyjaśnione. Prostym językiem. Jest to idealna książka dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szydełkiem jak i również dla tych którzy już dziergają . Dla mnie osoby dziergającej, uważam że jest to niezbędnik podstawowej wiedzy, który powinien znaleźć się w każdej domowej biblioteczce :) Polecam serdecznie

„Szydełko dla początkujących" Sarah Shrimpton, jest to książka idealna dla osób, które zaczęły swoją przygodę z szydełkiem i potrzebują pomocy ze zrozumieniem poszczególnych kroków przy wykonaniu pierwszej maskotki czy ozdoby pięknie wydana z wieloma zdjęciami, gdzie autorka krok po kroku tlumaczy jak wybierać narzędzia i materiały na swoją pracę Bardzo polecam!

Książka "Szydełko dla początkujących" jest prosta i przejrzysta. Zawiera wszystkie informacje jakie potrzebuje początkujący szydełkownik. Między innymi: jakich materiałów potrzebujesz by zacząć, jak złapać włóczkę w dłoń, jak wykończyć robótkę. A wszystkie ściegi szydełkowe są opisane i zawierają obrazek ułatwiający zrozumienie.
Poza tym, książka jest tak skonstruowana, że po każdym nauczonym ściegu możesz go poćwiczyć wykonując projekt, który jest dostosowany do poziomu umiejętności na którym jesteś. Bardzo mi się to spodobało. Dzięki temu możesz ćwiczyć się krok po kroku wchodząc na wyższy poziom.
Z czystym sumieniem polecam tę książkę wszystkim początkującym szydełkownikom. Zawiera dużo przydatnych informacji i porad ułatwiających rozpoczęcie przygody z szydełkiem. Justyna Wróż @freeformart

Poza tym, książka jest tak skonstruowana, że...

Wspaniała książka dla miłośników szydełkowania, tych, którzy szukają prostych wzorów, albo chcą zacząć przygodę z dzierganiem. Pięknie wydana pozycja , ze zdjęciami i doskonale opisanymi detalami. Pozycja obowiązkowa :) ! Bardzo polecam

„Szydełko dla początkujących” nieco różni się od wszystkich książek o szydełkowaniu, jakie kiedykolwiek wpadły mi w ręce.
Już we wstępie autorka – Sarah Shrimpton zaznacza, że nie będzie to kolejna książka w której: „na początku mamy część o tym, jak wykonywać poszczególne sploty, a potem zamieszczone są projekty wykorzystujące różne sploty i techniki”. Jako osoba, która samodzielnie nauczyła się szydełkowania, doskonale wie, że taki schemat nauki nie zawsze się sprawdza, a projekty często okazują się dla początkujących zbyt trudne i demotywujące.
Dlatego proponuje coś zupełnie innego.
Na początku wyjaśnia, jak korzystać z książki. Następnie pokazuje, jakie dodatkowe narzędzie będą potrzebne i do czego służą. Dopiero potem przechodzi do opisu włóczek i szydełek. Bardzo pomocna jest też informacja o czytaniu banderoli, skrótów i schematów graficznych. Część wstępną kończy przygotowanie, czyli wykonanie pętelki.
Następnie autorka proponuje 20 prostych, nowoczesnych i szybkich w wykonaniu projektów na szydełku. Nie są to jednak przypadkowo dobrane rzeczy. Kolejność jest ważna! Projekty w książce ułożone są na zasadzie stopniowania trudności. Na początku są najprostsze, na końcu najbardziej skomplikowane. Po wprowadzeniu nowego elementu szydełkowania znajduje się projekt do wykonania, za pomocą którego można przećwiczyć i utrwalić nabyte umiejętności.
Ostatnia część książki poświęcona jest wykończeniu robótki.
„Szydełko dla początkujących” Sarah Shrimpton to kompendium wiedzy o szydełkowaniu dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szydełkiem. To pięknie wydana książka, opatrzona dużą ilością zdjęć, zawierająca mnóstwo przydatnych i praktycznych wskazówek, które pozwolą uniknąć wielu błędów. Szczegółowe opisy wykonania projektów (pisane instrukcje i schematy graficzne) ułatwiają naukę i pracę w trakcie wykonywania projektów. „Szydełko dla początkujących” przypomina łatwy podręcznik do nauki, szydełkowania, którego nie miałam jako osoba ucząca się i ucząca szydełkowania. Polecam tę książkę nie tylko każdemu, kto marzy o nauczeniu się szydełkowania, ale także tym, którzy szydełkowania uczą innych.

"Szydełko dla początkujących. 20 prostych wzorów" Sary Shrimpton to bardzo ciekawa pozycja. Książka jest śliczna, kolorowa i przejrzysta, a do tego jest tak ułożona jakbyśmy zapisali się na kurs szydełkowania i byli krok po kroku wprowadzani w jego tajniki. Uczymy się splotu i mamy do zrobienia prosty projekt. Potem kolejny splot i kolejny projekt dla utrwalenia. Super pomysł na książkę dla adeptów sztuki szydełkowania ☺️. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej książce, to zapraszam na najnowszy film na YouTube. Tam można dowiedzieć się o niej trochę więcej i zobaczyć jak wygląda w środku ☺️

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Jestem zachwycona tą książką. Autorka pisze w bardzo przyjemny sposób, zupełnie jakby pisała specjalnie do mnie. Piękne zdjęcia i prostu język sprawiają, że chce się siedzieć nad tą książka i szydełkować projekty, które znajdziemy w środku. Myślę, że każdy kto chce zacząć swoją przygodę z szydełkiem znajdzie tutaj prosty przepis na szybką naukę i pokocha szydełkowanie. Polecam gorąco Ola S :)

Książka jest przeznaczona dla osób chcących rozpocząć przygodę z szydełkiem, wszystko jest bardzo fajnie wytłumaczone i rozrysowane jeśli chodzi o naukę łańcuszka, półsłupków, półsłupków nawijanych i słupków. Są opisane też rodzaje włóczek co jest bardzo przydatne😉. Oprócz podstaw jest kilka ciekawych i przydatnych wzorów, wszystkie mają wzór opisowy, a niektóre mają schemat co pozwala na naukę odczytywania obu sposobów. Ja sama jestem zwolenniczką schematów😜 ale bez problemu radzę sobie też z opisami. Co mi się bardzo spodobało jest też kilka wzorów na zakończenia ozdobne, które widać na przykład na okładce książki.

Książka idealna dla osób zaczynających przygodę z szydełkiem. Nauka od podstaw - trzymanie szydełka, podstawowe sploty, proste projekty do samodzielnego wykonania. Wszystko dokładnie opisane i przedstawione w formie graficznej. Polecam.

• - Książkowe wyzwanie 2022 ☄️⚡️
  • Nie ma na kundelku
  • Do znalezienia
  • .2022
  • ➡️ Literatura Wysp Brytyjskich 🇬🇧
  • Wypatrzone w empiku
  • » szycie, zaplatanie

Dodaj cytat z książki Szydełko dla początkujących. 20 łatwych projektów