Anioł życia z Auschwitz

Bellona
literatura polska II Wojna Światowa
powieść historyczna
literatura polska II Wojna Światowa

Smutno jest czytać o losach Polaków którzy byli przetrzymywani i zgładzeni w obozach zagłady. Już od czasów Grzesiuka takie rzeczy nie czyta się lekko. "Anioł życia" jest opowieścią na wskroś prawdziwą i realną, przez to tym bardziej przerażającą. Niestety od lat powtarza się  na świecie ten sam schemat "człowiek człowiekowi jest katem" tylko my to możemy powstrzymać, czy...

Kawal dobrej literatury, czytana jednym tchem, zrodlo informacji o obozach zaglady i sytuacjach znajdujacych sie w nich kobiet ciezarnych. Natomiast po 3/4 ksiazki ilosc tekstow zrodlowych zaczela mnie przygniatac i sprawiac mi nie lada trud. Badz, co badz i tak stanowczo polecam !!!!

Na pewno warta uwagi."Tajemnica z Auschwitz"Czytana przeze mnie poprzednio jakoś bardziej do mnie przemawiała/jeżeli można o nich mówić w tych kategoriach/

W życiu bym się nie spodziewała po takiej autorce jak Nina Majewska-Brown takiej ksiązki. Kojarzyłam tą autorkę raczej z romansami, Dopiero teraz rozumiem jak strasznie się myliłam. Być może doświadczenie wpisaniu książek o miłości pozwoliło Pani Ninie uwrażliwić się i empatycznie patrzeć na druga osobę i emocje. Niewątpliwie Anioł jest świetną ksiąską zręcznie "grającą" na...

Piękna i zdecydowanie nietuzinkowa książka. NIeprawdopodobne i wręcz niewyobrażalne warunki w których rodzić musiały kobiety w obozie zagłady przysparzają gęsiej skórki chyba każdej z nas która przeszła lub ma zamiar przejść przez poród.

Tak się czasami zastanawiam czy nie zatraciliśmy się we współczesności, w konformizmie naszych czasów. Kiedyś ludziom było znacznie ciężej, teraz wszystko jest takie łatwe i dostępne od zaraz, nic tylko kupuj. Czasem potrzeba pewnego otrzeźwienia.

Przeczytałam, ale miałam wzloty i upadki z tą książką, czegoś mi w niej zabrakło. Jak dla mnie autorka w sposób chaotyczny przechodziła między wątkami położnej Stanisławy Leszczyńskiej i historii Magdy. Dlaczego autorka nie pociągnęła i nie skupiła się na konkretniejszym powiązaniu losów obu bohaterek? Po tytule i opowieści samej autorki dot. opisanej historii (spotkanie na...

Wzruszająca powieść Pani Brown sprawiła że zupełnie inaczej patrzę na kwestie porodu. Zawsze się tego bałam, nawet z myślą że rodzę w szpitalu z najlepszą opieka medyczną. Jak to wyglądało wtedy kiedy poza położną z nikąd nie było pomocy, nie mówiąc już o warunkach i higienie. Przerażające.

Jak napisać pozytywną opinię o książce która opisuje okrucieństwo świata. Cóż, nie jest to lektura łatwa i dla kogoś kto preferuje romanse z pewnością nie będzie się czytało fajnie. NIe mniej uważam że warto.

" W piekle Auschwitz, do którego trafiali mężczyźni i kobiety, rodziły się także dzieci."

Wszyscy, którzy zaglądają do mnie na blog wiedzą doskonale, że po literaturę obozową sięgam chętnie i często. Wiem, że nic już nowego nikt nie pisze i wszystko już gdzieś było, a Auschwitz ostatnimi czasy stało się towarem dochodowym, bo z Auschwitz w tytule książki powstają jak...

• 2020
  • 2020