Prawdziwa ja

Okładka książki Prawdziwa ja Weronika Wierzchowska
Okładka książki Prawdziwa ja
Weronika Wierzchowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
2019-11-05
2019-11-05
9788381691956
literatura polska przyjaciółki kobiety DDA firma biznes plany zdrada sekrety

Prawdziwa ja - Weroniki Wierzchowskiej to powieść o prawdziwej przyjaźni trzech poranionych przez życie kobiet.
Asia mgr polonistyki z zawodu nauczycielka właśnie straciła pracę i w dodatku jest w toku rozwodu. Ma dwójkę małych dzieci.
Danka singielka, mgr farmacji, właścicielka apteki, cierpi na syndrom DDA
Ewa singielka z zawodu ekonomistka, ma problem z odczuwaniem pozytywnych uczuć. Z tego powodu leczy się psychiayrycznie.
Autorka przedstawia te trzy różne osobowości, które charakteryzuje silna więź emocjonalna, wynikiem, której jest najprawdziwsza przyjaźń .
Wszystkie te kobiety zostają oszukane i wykorzystane finansowo przez mężczyzn.
Poruszony jest tu także problem etyki zawodowej. Kobiety za namową jednego z mężczyzn zaczynają produkować różne suplementy ze składników naturalnych, które wspomagają leczenie. Współpracują też z nimi znachorzy, którzy wykorzystują metody manipulacji człowiekiem do ,, leczenia" naiwnych pacjentów. Wierzchowska porusza tu także problem poważnych chorób, które dzięki szczepionkom przestały praktycznie istnieć, ale z powodu różnych teorii spiskowych na temat szczepionek znów zaczynają się rozprzestrzeniać.
Autorka opisuje tu problemy, jakie istnieją w dzisiejszej Polsce i nie tylko.
Opisuje przyjaźń, jaka bardzo rzadko się zdarza, a jakiej możemy tylko pozazdrościć.
Czy wszyscy mężczyźni w dzisiejszej dobie to źli wyrachowani faceci i czy są także tacy, którzy potrafią podać pomocną dłoń.
Czy wystarczy prawdziwa przyjaźń, aby wyjść z wielkich tarapatów.
Na te wszystkie pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi w tej powieści.
Moim zdaniem ta książka opisuje prawdziwe fakty z życia wrażliwych, zagubionych, a przez to czasem naiwnych kobiet. Treść książki jest według mnie autentyczna. Z losem takich kobiet spotykamy się na co dzień.
Książka warta polecenia, celem ostrzeżeniem przed oszustami.
Ta powieść to książka do poduszki i na urlop, ponieważ czyta się ją szybko i pomimo wszystko, przyjemnie.

Danka singielka, mgr farmacji, właścicielka apteki, cierpi na syndrom DDA
Ewa singielka z zawodu ekonomistka, ma problem z odczuwaniem...

Opowieść o trzech przyjaciółkach które są po przejściach. Ewa leczy się psychiatrycznie, Asia nauczycielka zwolniona z pracy a do tego jeszcze po rozwodzie oraz Danka która cierpi na DDA, nagle w ich życiu pojawia się Krzysztof który namawia nasze przyjaciółki na założenie wspólnie firmy. Wyniknie z tego mieszanka wybuchowa.
Z książką spędziłam miło czas aż żal było rozstawać się z dziewczynami

Z książką spędziłam miło czas aż żal było...

Historia o trzech przyjaciółkach, które od lat się wspierają i sobie pomagają, mimo, że każda inaczej ułożyła sobie życie. Danka zawsze wie najlepiej, szybko przechodzi do realizacji swoich pomysłów, ma DDA, prowadzi własną aptekę. Ewa nie okazuje emocji, bada ludzkie charaktery, ma dysfunkcyjną osobowość. A Asię, aktualnie porzucił mąż, zostawiając ją z dwójką dzieci.
O ile początek powieści podobał mi się, o tyle później fabuła wydaje mi się, że jest zbyt przekombinowana niestety. Machlojki, podejrzane interesy, bohaterki dały się omamić pewnej osobie, która obiecywała „złote góry”, nie podobała mi się taka naiwność. Plusem tej powieści z kolei jest ukazanie wartości przyjaźni.
„Odnalazły to, co odebrał im czas i codzienność. Siebie. „
OCENA 3+/6

O...

Książka lekka, łatwa i przyjemna - dokładnie w takie miejsce, jakie jest na okładce.

całkiem zabawna, niezłe czytadło na weekend

całkiem zabawna, niezłe czytadło na weekend

Dziwnie było wziąć w łapy książkę pani Wierzchowskiej, która traktuje o teraźniejszości. Tak, wiem, "Ekstrakt z kwiatu orchidei" był współczesny, do tego nawet nieco pokrewny tematycznie, ale... kiedy to było? ;) "Prawdziwa ja" to całkiem sympatyczna opowieść, która w wielu momentach mrozi krew (strzykawki, pościgi, Singapury, no strach się bać!),do tego w piękny sposób demaskuje medialnych uzdrowicieli i ekspresowych karierowiczów. Mnie się podobało, ooo.

polecam przyjemnie się czyta i wciąga
jet to książka o trzech przyjaciółkach

polecam przyjemnie się czyta i wciąga
jet to książka o trzech przyjaciółkach

I kolejna lekka książka w moim czytniku... Muszę chyba wziąć się za papier, to może tendencja ulegnie zmianie. :-) Nie, żeby mi to bardzo przeszkadzało, ale co za dużo, to niezdrowo. Dobrze, że "Prawdziwa ja" przypadła mi do gustu i świetnie się bawiłam przy lekturze. Książka ta kryje w sobie moc kobiet. Bohaterki, to niby kobietki z krwi i kości, ale nie daj Boże nadepnąć im na odcisk.
A kobietki są trzy: Ewa, która nie jest zdolna do odczuwania miłości przyjaźni i innych wyższych uczuć. Danka- założycielka apteki, taka business Women, która dowodzi przyjaciółkami. Trzecia to Joanna - porzucona przez męża matka dwójki dzieci, która desperacko poszukuje partnera życiowego. Te opisy są bardzo pobieżne, bo tak naprawdę o każdej z nich można by napisać oddzielną książkę.
Największą sympatią obdarzyłam Ewę a to za sprawą jej podejścia do stosunków damsko - męskich. Jest osobą psychicznie upośledzoną, niezdolną do odczuwania miłości czy też przyjaźni. Jej stosunki z mężczyznami są więc suche i nakierowane tylko i wyłącznie na zaspokojenie cielesnych potrzeb. Wiem - należy jej współczuć, ale autorka tak zgrabnie i z humorem opisała jej przemyślenia i relacje z mężczyznami, że z wielką przyjemnością czytałam o próbach nawiązania bliższego kontaktu z partnerem. A już seks tantryczny i kadzidełka rozłożyły mnie na obie łopatki. Najmniej przypadła mi do gustu Asia, ale tak od połowy książki też nie dała sobie w kaszę dmuchać. Początkowo była szarą myszką, ale szybko zdała sobie sprawę, że nie ukryje prawdy o samej sobie pod farbowanymi włosami i soczewkami zmieniającymi kolor oczu.
Mężczyźni w starciu z naszymi bohaterkami nie mają zbytnio szans. Każda z nich przez pewien czas daje się wodzić za nos, ale kiedy przyjdzie podejmować życiowe decyzje bez namysłu robią to, co dla nich najlepsze. Pomysły mają szalone i często przez ich realizacje jest śmiesznie i tak... głupkowato. Niektóre dialogi przypominały mi dialogi z książek Joanny Chmielewskiej, prowadzone tylko po to, aby rozweselić czytelnika. Te fragmenty bawiły mnie najbardziej i dodawały całej lekturze smaczku. Niektóre fragmenty były naprawdę świetne i sprawiły mi autentyczną radość. Zamach na byłego męża Asi, perypetie z działaczami z osiedla... warto poczytać, aby poprawić sobie humor.
Nie zawsze jednak było różowo. Podczas lektury miałam wrażenie, że autorka nie bardzo miała pomysł, jak zakleić dziury pomiędzy poszczególnymi wybrykami naszych bohaterek. Miejscami było po prostu nudno, choć na szczęście takich miejsc było niewiele.
To powieść, którą w ten świąteczny czas warto przeczytać, aby wprawić siebie w dobry humor. To przecież takie ważne

Taka lekka książeczka trochę chyba na podobnej bazie jak "Przyjaciółki" - albo to tylko moja skrzywiona przez serial optyka. Lekkostrawna lektura dla odprężenia.

Przyjemna książka o trzech przyjaciółkach. które wspierają się i zawsze mogą na siebie liczyć.

• Przeczytane 2021
  • Do przeczytania ASAP

Dodaj cytat z książki Prawdziwa ja