Ilustrowany inwentarz kwiatów

Okładka książki Ilustrowany inwentarz kwiatów Virginie Aladjidi, Emmanuelle Tchoukriel
Okładka książki Ilustrowany inwentarz kwiatów
Virginie AladjidiEmmanuelle Tchoukriel Wydawnictwo: Zakamarki popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Inventaire illustré des fleurs
Zakamarki
2019-05-27
2019-05-27
Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon

Okładka książki Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom Virginie Aladjidi, Caroline Pellissier
Przestańcie si... Virginie Aladjidi, ...
Okładka książki Ilustrowany inwentarz ptaków Virginie Aladjidi, Emmanuelle Tchoukriel
Ilustrowany in... Virginie Aladjidi, ...
Okładka książki Ilustrowany inwentarz zwierząt Virginie Aladjidi, Emmanuelle Tchoukriel
Ilustrowany in... Virginie Aladjidi, ...

Okładka książki Tato, ta ci się udała Adolf Born, Zdeněk Svěrák
Tato, ta ci si... Adolf Born, Zdeněk ...
Okładka książki Jej wysokość torebka Joanna Bojańczyk, Adam Wójcicki
Jej wysokość t... Joanna Bojańczyk, A...
Okładka książki Siostrzyczka Charlotte Ramel, Ulf Stark
Siostrzyczka Charlotte Ramel, Ul...

Na półkach: , , , , , ,

Wspaniały kwiatowy przewodnik do zabrania na łąkę i w pole, nad rzekę, do lasu i na górski szlak.
My to zabieranie przetestowaliśmy - sprawdza się.

I nawet nie chodzi tutaj o jakąś wielką naukę o kwiatostanach, pręcikach, baldachach, szypułkach - chociaż i o tym we wstępie można przeczytać.
Chodzi o odkrywanie i radość ze znajdowania i nazywania.

Bardzo podoba mi się pomysł pogrupowania kwiatów w inwentarzu w kolorystyczne grupy. Moja siedmiolatka w tej systematyce odnajduje się bezbłędnie.

Piękne i wierne naturze ilustracje, ciekawe dodatki w postaci owada, ptaszka lub innego ciekawego „towarzystwa” zachęcają do wielokrotnego oglądania.

Oczywiście jest to pewien wybór kwiatów. Nie spodziewajmy się odnaleźć w inwentarzu wszystkich roślin występujących w Polsce. Możemy za to zobaczyć niektóre egzotyczne rośliny, które w naszym kraju, w naturalnych warunkach nie występują, ale ze względu na ich oryginalność są zamieszczone w inwentarzu jako ciekawostka. Należą do nich na przykład muchołówka amerykańska czy strelicja królewska.

Polecam.

WYZWANIE CZYTELNICZE IV 2022
Przeczytam książkę z kwiatem na okładce lub w tytule

My to zabieranie przetestowaliśmy - sprawdza się.

Chodzi o odkrywanie i radość ze znajdowania i nazywania.

Bardzo podoba mi się...

"Ilustrowany inwentarz kwiatów" zabiera nas w piękną podróż po świecie roślin. Książka podzielona jest na 9 rozdziałów, w których znajdziemy opisy kwiatów o tym samym kolorze ("Rośliny o kwiatach żółtych, jak mniszek"). Każdej roślinie poświęcono osobną planszę. Niezwykłe ilustracje przygotowała Emmanuelle Tchoukriel, na codzień specjalizująca się w wykonywaniu rycin naukowych. Kontury kwiatów zostały stworzone za pomocą rapidografu i chińskiego tuszu, a następnie wypełnione akwarelami, co pozwoliło uzyskać efekt głębi i delikatnego cieniowania. Efekt albumu w starym stylu potęguje wydrukowanie książki na kremowym, grubym papierze.

Coś dla małego I dużego miłośnika kwiatów 🌸🌼🌺
Kwiatowa okładka przyciąga wzrok, ale to co znajduje się w środku to cudo 😍 Rysunki wykonane przez wspaniałą ilustratorkę to raj dla oka. Precyzyjne, urocze, całkowicie oddające rzeczywisty wygląd, na kremowym, matowym papierze- istne dzieło sztuki ❤
Jest to zbiór 65 gatunków kwiatów pełen ciekawych informacji. Znajdziemy tu kwiaty polne, ogrodowe, trujące i jadalne. Ta książka może zmienić zwykły spacer w niezwykłą przygodę.

Coś dla małego I dużego miłośnika kwiatów 🌸🌼🌺
Jest to zbiór 65 gatunków kwiatów pełen ciekawych informacji. Znajdziemy tu...

Znacie pewnie „Ilustrowany inwentarz drzew”, „Ilustrowany inwentarz zwierząt”, „Ilustrowany inwentarz ptaków” (jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie do tych książek!). Teraz przyszła pora na „Ilustrowany inwentarz kwiatów”. Cudna książka. Piszę od razu pełna euforii, bo lubię kwiaty, mam ich setki w ogrodzie i zawsze popieram wszelkie działania – obojętnie w jakich obszarach, które zachęcają do lepszego poznania tematu, do rozpowszechniania wiedzy na ich temat. W ostatnim czasie troska o środowisko bierze górę – mam nadzieję, że tak zostanie i będzie jeszcze lepiej, bo naprawdę wieeeele w tym temacie do zrobienia. Pszczoły, estetyka, zapachy, uczta dla oka. Długo mogłabym wymieniać. Prywatnie bardzo się cieszę, że ta książka po prostu jest. Na początku trochę teorii na temat samego kwiatu, jego budowy, rozmnażania i sposobu wzrostu. Całość przybliża aż 65 roślin z ogrodu, łąki, miedzy, rowu. Zostały one sklasyfikowane według kolorów. Zaczyna się od kwiatów żółtych, potem są pomarańczowe, fioletowe, niebieskie, różowe, czerwone, białe, czarne i kończy na kwiatach wielobarwnych. Obok rysunku danego kwiatka znajdziecie zawsze krótki opis, a w nim m.in. ciekawostki.
Słonecznik zwyczajny dzięki długim korzeniom potrafi przetrwać długie susze. Mniszek lekarski błędnie nazywany jest mleczem. Ta nazwa jest zarezerwowana dla innej rośliny. Lilia była uznawana przez Egipcjan za święty kwiat. Istnieje ponad 15 000 odmian tulipanów. Nasturcja wabi mszyce do siebie i chroni inne kwiaty. Wiele z kwiatów można jeść: fiołki wonne, nasturcje, chabry, cynie. Niezapominajka chroni maliny przed robakami, a ostropest to antidotum na bolączki wątrobowe. Przy każdym kwiatku wyszczególniono jego rodzinę, maksymalną wysokość, czas kwitnienia oraz sposób wzrostu. Całość bardzo ładnie wydana: duży format, gruby kremowy papier, piękne ilustracje, które przypominają mi ryciny vintage. Kwiaty zostały oczywiście solidnie zinwentaryzowane, wszak to inwentarz:) Indeks kwiatów z różnych stron świata w kolejności alfabetycznej znajdziecie na końcu.

Tęsknicie za książkami w stylu retro? Oto jedna z tych, które nawiązują do najlepszej tradycji atlasów i przewodników. To nowość od Wydawnictwa Zakamarki, stylizowana na książki pamiętane z babcinych bibliotek. Przepięknie wydana, pełna wiedzy i ciekawostek. Na Waszą uwagę zdecydowanie zasługują ilustracje – stylizowane na kształt rycin naukowych – robią wrażenie!
Książka o kwiatach

Ciekawy jest też układ książki: autorka uszeregowała kwiaty ze względu na kolor kwiatów. Może się to okazać pomocne przy projektowaniu rabaty kwiatowej. Wewnątrz znajdziecie obszerne opisy 65 gatunków kwiatów z różnych stron świata. Znakomity pretekst, by wybrać się na łąkę w poszukiwaniu kwiatowych okazów. Taka wycieczka to superzabawa!
Książka dla ogrodnika

Nie jest to książka, którą maluchy chwytają w lot, ale z pewnością ucieszy florystę-amatora, młodego ogrodnika czy pasjonata natury. Jeśli często zastanawiacie się: co to za kwiat? To znak, że musicie ją mieć!

Książka o...

Misternie wydana książka na wzór albumu w nieco w starym stylu, przypomina woluminy sprzed lat – stare księgi z których niegdyś korzystali znachorzy, nasza prababcie i babcie. Magiczna księga, która skrywa w sobie wiedze zdobywaną przez lata i przekazywaną z pokolenia na pokolenie... sekrety i tajemnice o 65 przeróżny gatunkach kwitnących roślin dzikich i hodowlanych. Opisy z jednej strony krótkie i podstawowe a z drugiej treściwe i rzeczowe. Wystarczają aby czytelnik mógł przybliżyć sobie daną roślinę i zachęcają do dalszych poszukiwań i zagłębiania się w temat.
Do tego te cudowne ryciny, które ukazują daną roślinę. Cudowne.

To ciekawa książka nie tylko dla dzieci ale również dorosłych, wszystkich ciekawych świata kwiatów i roślin. Najmłodszym przybliży ten świat a starszych oraz dorosłych może zachęcić aby ten temat zagłębiać i dalej samemu poszukiwać.

To album ciekawy, dopracowany w każdym szczególe i nie przegadany. Piękny

• Dla dzieci
  • (56) LITERATURA POPULARNONAUKOWA
  • Ogród
  • Popularnonaukowe
  • XBiblio łopaciński - dzieci

Dodaj cytat z książki Ilustrowany inwentarz kwiatów