Królestwo popiołów. Część 2

Okładka książki Królestwo popiołów. Część 2
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 6.2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Szklany Tron (tom 6.2)
Kingdom of Ash
Uroboros
2019-05-29
2019-05-29
Marcin Mortka

Oficjalne recenzje i

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy

376 11 27

Nie sądziłam, że przewaga Erawana będzie tak wielka. Cieszę się z happy end-u, z tego, że Aelin nie musiała oddać życia i że tyle osób walczy o swoje szczęście. Ale nie mogę przeboleć śmierci Trzynastki i Gavriela. Nad poświęceniem Trzynastki płaczę od rana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Ta część zmiotła mnie z powierzchni ziemi, zmiażdżyła, rozbiła emocjonalnie... chyba nigdy nie pozbieram się do końca po wydarzeniach z tej wojny... Ale bezapelacyjnie KOCHAM tą serię, teraz ta miłość zdecydowanie zamieniła się w obsesję.
Musiałam przeczytać prawie całą serię (została mi tylko "Zabójczyni"), żeby sobie to uświadomić. Kto mnie zna dobrze wie, że w mojej opinii jest tylko i wyłącznie subiektywizm. Maas straaasznie działa na moje emocje i duszę, jej serie są jednocześnie jak powietrze i narkotyk - nie mogę już bez nich żyć, ale niszczą mnie od wewnątrz <3
Kocham ten świat, tą akcję, bohaterów jak nie wiem co i po tym tomie naprawdę oszalałam na ich punkcie i ja chcę robić już re-red :) Fakt, nie od pierwszych tomów tak serio się wkręciłam w ten świat, ale obecnie nie da się już bardziej :D
Tu jest wszystko - akcja, zwroty akcji, walka, miłość, przyjaźń, śmierć, sarkazm, cudowni bohaterowie, jeden lepszy od drugiego! Nie no, kocham tą serię :*

Po ponad roku kończę serię, bardzo fajne fantasy, lekko się czyta, mocne kobiece postaci, cała seria elegancko wydana. Miała drobne rzeczy, które mi przeszkadzały ale nevermind, polecanko 👌

Mam złamane serce. Bardzo związałam się ze wszystkimi bohaterami, a to już koniec. Czuję trochę taki niedosyt po ostatniej części. W przeciwieństwie do poprzednich tomów, wszystko tutaj poszło gładko, aż za gładko. Brakowało mi zwrotów akcji, było ich bardzo niewiele. Za dużo rzeczy poszło po mojej myśli, książka była przewidywalna. Mimo tych małych wad czytałam ją z silnymi emocjami (nie będę spojlerować, ale w pewnym momencie nie mogłam powstrzymać łez). Zakończenie (pomimo tego, że szczęśliwe) było pełne bólu, a przynajmniej odniosłam takie wrażenie. Rozdziały po wielkiej bitwie o Terrasen są idealnym zakończeniem. Właśnie tak wyobrażałam sobie koniec książki. Nie ma tu żadnych niedopowiedzianych słówek, przez które czytelnik sam musiałby się czegoś domyślać. Wszystko zostało wyjaśnione. W tej części autorka odkrywa przed nami wszystkie karty i ujawnia przed nami wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć. Wszystkich bohaterów będę miała już na zawsze skrytych głęboko w sercu. Zwłaszcza Elide i Lorcana oraz całą Trzynastkę. Serce mi pęka, ale wszystko co dobre, ma swój koniec. Cieszę się, że przeczytałam tę serię. Nigdy jej nie zapomnę. Na koniec pozwolę sobie przytoczyć cytat: ,,Najważniejsze na świecie jest to, co mieszka w naszych sercach. Bez względu na to, dokąd się udasz, bez względu na to, jak daleko, przywiedzie cię do domu".

Ten tom był zaskakujący i nieprzewidywalny. Po emocjonującej pierwszej części tu trochę się uspokaja. Mamy tu wyjaśnienie wszystkich intryg i przedsięwzięć z poprzednich tomach. Jednak zakończenie mnie trochę zawiodło.

Nic dodać, nic ująć. Piękne zakończenie, szczęśliwe, takie na miarę wielkiej historii. Takie, o jakim się marzy. Cudne!

Na półkach: , , , ,

Moje serce jest rozdarte, że to już koniec 💔 Jestem teraz pełna emocji. Ta seria zdecydowanie zalicza się do najlepszych jakie w życiu czytałam i gdybym tylko mogła chciałabym móc przeżyć to jeszcze raz, po raz pierwszy.

Cóż to była za przygoda! Szczerze powiem, że pierwsze dwie części tej serii nie do końca przypadły mi do gustu, ale od trzeciej zapałałam do niej prawdziwą miłością. Kocham wszystkich bohaterów i ich przygody - będzie mi ich bardzo brakować.

Ta część wzbudziła we mnie wiele emocji. Czułam rozpacz, gdy wydawało się że nie ma już nadziei. Ogromy smutek, gdy Trzynaska oddała swoje życie oraz gdy zginął Gavriel. Strach o dalsze losy bohaterów. Ale również szczęście, gdy wszystko się dobrze skończyło i ogromną miłość do postaci oraz ich wartości i relacji.

Czuję się usatysfakcjonowana zakończeniem. Dostałam wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. Ostatnie dwie części były pełne bólu i smutku dlatego cieszę się że wszystko skończyło się szczęśliwie. Przez chwilę przyszło mi do głowy, że ta bitwa trwała zbyt krotko, lecz potem zdałam sobie sprawę jak długo wszyscy się bronili, jak wiele wycierpieli.

Jestem pewna, że kiedyś powrócę do tej historii i na nowo będę przeżywać ich przygody.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kończąc czytać ostatni tom serii czułam niedosyt. Czegoś zabrakło. Poprzednie części zapierały dech w piersi, fascynowały i zaskakiwaly. Tu zbyt szybko i łatwo się wszystko potoczyło.

Moje podsumowanie dla całej serii jest takie, że warto po nią sięgnąć. Podobały mi się relacje bohaterów i ich zmagania z własnym losem. Uważam, że autorka świetnie rozpisała fabułę i na koniec wyjaśniło się wszystko, co chciałam wiedzieć. Głowna bohaterka jest bardzo silną postacią kobiecą godną podziwu i to jej ostatni wybranek najbardziej do niej pasował. Nie umknęły mi również inne relacje, które sprawiły, że uznałam ich za postacie warte zapamiętania. Cieszę się, że wreszcie sprawiedliwości stało się zadość i wszystkie wyrządzone krzywdy zostały naprawione i takiego zakończenia najbardziej oczekiwałam i takie dostałam, także moje wewnętrzne dziecko jest usatysfakcjonowane cała serią i akcją dziejącą się przez tyle tomów.

Bardzo przewidywalna. Chyba najgorsza z całej serii i jako jedyna mnie nie porwała.