Królestwo popiołów. Część 2

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 6.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Kingdom of Ash
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
1930 ocen 191 opinii

Oficjalne recenzje i

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy

[ 23 ] Link do recenzji

1930 ocen

Druga część ostatniego tomu "Szklanego Tronu" ratuje dużo, jednak nie jest w stanie przesłonić kilku niedociągnięć, które stworzyła część pierwsza.

Plus dla autorki za to, że rozciągnęła finalną potyczkę, jednak minus za to, że zastosowała za dużo skrótów fabularnych (przykład - z x dni skończy się to i to, następny rozdział wracający do tego wątku - skończyło się jednak...

Za Trzynastkę, serio genialnie zakończony wątek, aż się wzruszyłam. Sama bitwa itd bardzo dobre, tylko zakończenie zbyt lukrowane i rozwlekłe ale ok rozumiem. Ocenę podnoszę za wiedźmy- jak zwykle, moim zdaniem postać Manon jest genialna i jej sabat.

Wow. "Live, Manon. Live"
Zakończenie serii, które w pewnym sensie złamało serce i wyrwało fragment mojej duszy. To był prawdziwy rollercoaster emocji, po radość przez podekscytowanie i niemożność usiedzenia na miejscu i konieczność skakania po pokoju po łzy i prawdziwy smutek.
Ale przede wszystkim jestem szczęśliwa, że trafiłam na tę serię. Szczerze, nie pamiętam już...

Wzmianka Feyry i Rhysa, piękna historia alwszystko w tej serii i książce jeat idealne. Polecam z całego serca i trudno mi rozstać się z bohaterami

Ten tom był genialny. Dał mi tyle emocji, przez które polubiłam jeszcze bardziej bohaterów, nawet łza mi się zakręciła. Wojna, którą musieli stoczyć przyniosła ból, zmęczenie ale również radość, gdy było już po wszystkim. Podsumowując - cała seria jest świetna, tomy uzupełniają się i wszystko ze sobą współgra.

Swoją przygodę z zabójczynią Adarlanu rozpoczęłam całkiem przypadkiem w gimnazjum. Od tamtego czasu aż do 18 roku życia trwałam razem z Aelin w Erilei i walczyłam razem z nią o lepszy świat. Ta seria jest zdecydowanie na 1 miejscu u mnie w biblioteczce i polecam ją każdemu komu tylko mogę.
Co do samej książki "Królestwo Popiołów" mam lekki niedosyt jeśli chodzi o niektóre...

Na wstępie muszę powiedzieć, że jest mi bardzo smutno kończyć tę serię. Czytałam ją 4 miesiące, a były to 4 miesiące zarwanych nocy, łez, przeżywania porwań, śmierci i miłości. Nigdy nie byłam większą fanką powieści fantasy, ale Sarah J Maas przewyższyła wszystkie moje oczekiwania.
Zacznę swoje podsumowanie od pierwszego tomu. Wprowadzenie do serii – idealne. Wciąga od...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powiem z czystym sumieniem - jedna z najlepszych serii książek, które w życiu czytałam. Mam wrażenie, że to nie ja wybrałam ją, a bardziej ona mnie. Brakuje mi co prawda rozwinięcia kilku wątków, ale nadal nie pozbawia mnie to radości.

Liczyłam na spektakularne zakończenie i nie zawiodłam się. Nie mam słów, po prostu polecam przeczytać. Książka doprowadza do łez, śmiechu, rozbawienia i zdziwienia. Przeczytana jednym tchem. Jeszcze raz bardzo polecam !

Dyskusje

2 452