Krwawi władcy i wredne królowe

Okładka książki Krwawi władcy i wredne królowe
Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Małgorzata Fabianowska
historia czarny humor

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Czytałam tą książkę wiele lat temu, ale pamiętam, że jakoś mnie na kolana nie rzuciła. Uznałam ją za najsłabszą z całej serii.
Ale nadal jest b. bardzo ciekawa! I trochę zabawna.
Polecam.

Ale nadal jest b. bardzo ciekawa! I trochę zabawna.
Polecam.

Krótka lekturka dla sprawgnionych ciekawostek historycznych - szczególnie chyba dla maturzystów ;).

Przegląd władców angielskich przedstawiony w krótkich humorystycznych i czasami drastycznych historyjkach. Książka kierowana jest do młodego odbiorcy i obfituje w zabawne rysunki.

Fajna pozycja, ale w sumie bardzo angielskocentryczna w opór.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Fajna pozycja, ale w sumie bardzo angielskocentryczna w opór.

Całkiem spoko.

Całkiem spoko.

Na półkach: , , , , ,

Super książka. Czytałam ją 2 razy i za każdym razem świetnie się bawiłam. Książka przekazuje dużą wiedzę w humorystyczny sposób .
Miłego Dnia

Miłego Dnia

Ciekawa książka.

Ciekawa książka.

William, William, Henry, Steven, Henry, Richard, John...

Pomaga zapamiętać kolejność Angielskich monarchów.

William, William, Henry, Steven, Henry, Richard, John...

Pomaga zapamiętać kolejność Angielskich monarchów.

Na półkach: , , , ,

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.
Władcy: od Wilhelma I do Elżbiety II – władców Anglii, ich okrucieństwa, pogrzeby, śmierci, rekordy, sporty, duchy, zwierzęta, obyczaje, morderstwa, moda, wygląd, potrawy, koronacje, małżeństwa.

Na półkach: , , , , , ,

Ciekawa książeczka o władcach Anglii. Było dużo ciekawostek, śmiechu i nauki. Do tego bardzo przyjemnie się ja czytało i dużo się dowiedziałam. Jednym słowem cała historia tak powinna być przedstawiona. Więcej by człowiek się dowiedział i się zaciekawił ;).
Gorąco polecam!!!

Gorąco polecam!!!

Dodaj cytat z książki Krwawi władcy i wredne królowe