Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków

Okładka książki Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków
Jacek AmbrożewskiAndrzej Fedorowicz Wydawnictwo: Dwie Siostry popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dwie Siostry
2019-05-08
2019-05-08
Benedykt Polak Maurycy Beniowski Leonid Teliga Tony Halik Jerzy Kukuczka Marek Kamiński Aleksander Doba

Okładka książki Man zou. Chiny dla dociekliwych Jacek Ambrożewski, Izabella Kaluta
Ocena 7,8
Man zou. Chiny... Jacek Ambrożewski,&...
Okładka książki Szkice z przyszłości Jacek Ambrożewski, Zosia Frankowska
Ocena 7,5
Szkice z przys... Jacek Ambrożewski,&...

Gotowi na wielkie i niesłychane przygody polskich podróżników? Andrzej Fedorowicz zebrał historię znanych i mniej znanych polskich wypraw i razem z Wydawnictwem Dwie Siostry przygotowali dla Was książkę “Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”. Przyznam szczerze, że nie można przejść obok niej obojętnie. Dlaczego?

W ciekawy sposób ilustruje życie niezwykłych Polaków, którzy postanowili wyjechać z kraju, aby zwiedzić fragment globu ziemskiego, a w wielu przypadkach powrócić do Polski i opowiedzieć o swoich przygodach. Wśród bohaterów książki znajdziecie: Benedykta Polaka, który jako pierwszy polski podróżnik wyruszył na koniec świata w latach 1245 – 1247; Maurycego Beniowskiego, który został królem Madagaskaru; Izydora Borowskiego, naszego pirata z Karaibów; Rufina Piotrowskiego i jego samotnej ucieczki z Syberii; Stefana Szolc-Rogozińskiego, badacza Afryki; Ferdynanda Ossendowskiego, który przebył konno Mongolię i Chiny w latach 1920 – 1921; Bolesława Orlińskiego i Leonarda Kubiaka, którzy dwupłatowcem polecieli do Tokio i z powrotem w 1926 roku; Jerzego Zielińskiego, który przejechał samochodem dookoła świata; Kazimierza Nowaka, który rowerem przejechał Afrykę; Władka Wagnera, który żaglówką opłynął świat; Tonego Halika, który przejechał jeepem przez dwie Ameryki; Leonida Teligi i historię jego samotnego rejsu jachtem wokół globu; Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego,którzy jako pierwsi weszli zimą na Mount Everest. Ponadto znajdziecie tam historię Jerzego Kukuczki, który jako pierwszy Polak zdobył Koronę Himalajów i Karakorum; o Marku Kamińskim, który w jednym roku stanął na obu biegunach Ziemi; o Piotrze Chmielewskim i Jacku Pałkiewiczu, którzy odkrywają źródło Amazonki, najdłuższej rzeki świata oraz o Aleksandrze Dobie, który trzy razy przepłynął kajakiem przez Atlantyk.

wielkie wyprawy polaków

Te wszystkie zebrane historie zadziwiają dzisiaj, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Szczególnie, że jest to historia nowożytna, o której niewiele wspomina się podczas pobytu w szkole, a warta jest uwagi małych słuchaczy, ponieważ są to przygody ludzi związanych z naszym krajem pokazujące, w jaki sposób kiedyś żyło się w Europie, jak trudno było podróżować. Ponadto ukazuje, co skłoniło tych ludzi do wyjazdy z kraju by poznać inne części Europy, świata, a następnie wrócić i opowiedzieć o tym, co się przeżyło. Wiele z tych postaci żyje obok nas, jak Aleksander Doba, Marek Kamiński, Leszek Cichy – znany mi osobiście, przez co przygoda przedstawiona w książce jest jeszcze bardziej wciągająca. To są wspaniali ludzie, których historii raczej nie mamy możliwości poznać inaczej jak z książek. To książka o przygodach, zwyczajnym i niezwyczajnym życiu, pełnych przygód, ciężkich chwil jak i radości i spełnienia. To książka o wyjątkowych, niezwyczajnym ludziach z Polski, mieszkających wśród nas.

Wraz z dziećmi po prostu pochłoneliśmy “Podróżników. Wielkie przygody Polaków”.

Cała recenzja w serwisie W Roli Mamy - https://wrolimamy.pl/recenzja/podroznicy-wielkie-wyprawy-polakow/

W ciekawy sposób ilustruje życie niezwykłych Polaków, którzy...

Dodaj cytat z książki Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków

Video

Video