Lassie wróć

Nasza Księgarnia
Zassie come home
literatura dziecięca
1979-01-01

Wzruszająca opowieść o uroczej Lassie, która ucieka z niewoli, by wrócić do swoich opiekunów.

Klasyka dla miłośników psów w każdym wieku ;-)

Piękna historia, dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem i przejęciem.

Wyzwanie LC2020 na lipiec. Klasyka wieku dzieciecego. Niezmiennie wzruszająca. Dobra lekcja empatii. Warto

Klasyczna powieść z czasów dzieciństwa,którą sobie odświeżyłem po wielu latach.Historia o miłości do psa i przyjaźni,a także o wielkiej determinacji zwierzęcia,które pokonało kilkaset mil aby wrócić do domu.Wielki hołd dla wszystkich Owczarków Szkockich.Polecane zwłaszcza miłośnikom psów.

Jedna z najpiękniejszych książek które czytałam w dzieciństwie.Po prostu cudowna.

Prostota fabularna jest o tyle skuteczna, co zabójczo przeszywająca. Szczera prostota gra zgodnie z partyturą klasycznych baśni o wierności do pięknych, wyzywających wartości ludzkiej moralności - nieukrywanej wiary w misję. Przywiązanie do ludzkiej twarzy jest silniejsze od przeciwności losu, a zamknięcie osób dramatu skutecznie motywuje do działania. Historia doskonale...

1995

Na półkach: , , , ,

Książkę planowałam przeczytać we wrześniu w ramach wyzwania jednak pewne okoliczności sprawiły,że wtedy nie zdążyłam. "Lassie wróć" była lekturą szkolną niestety w moim programie jej nie było,dlatego nadrobiłam zaległości.

Piękna historia o sile przyjaźni i psiej wierności. Lassie mimo,że przebywa daleko od swojego poprzedniego domu nie zapomina i pragnie wrócić pokonując...

Cóż... Książka jest bardzo ładna, nie mogę temu zaprzeczyć. Pokazuje przyjaźń człowieka z psem, jak większość książek tego rodzaju. Zmęczyło mnie jednak odrobinę czytanie powtarzającego się kilka razy schematu ucieczki i powrotu psa do domu. Jak wcześniej pisałam powieść jest bardzo ładna, lecz nie widzę w niej nic specjalnego.

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Kolejna książka, krórą znam z filmu. Film był świetny ale co książka to książka. Lassie to jeden z bardziej znanych psów. Jest piękna, mądra i przywiązana do właścicieli. Jej historię lubią filmowcy i płaczących oglądających nie brakuje. Warto sięgnąć po książkę pomimo łez przy czytaniu.

5 957
  • Lektury