Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką

Okładka książki Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką
Andrzej KowalczykJerzy Kownacki Wydawnictwo: Wydawnictwo AA biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo AA
2018-01-01
2018-01-01
księża ksiądz kapłan kapłani kościół katolicki religia katolicyzm seminarium seminarium duchowne chrześcijaństwo wspomnienia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , ,

Czytało się przyjemnie, aczkolwiek nie wierzę, żeby w książce rzeczywiście wszystko było "bez cenzury". Na pewno wiele rzeczy przemilczano lub nie powiedziano prawdy.

Miło jednak dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie w seminarium dawniej, a jak wygląda teraz.

Jeden z księży zapytany o różnice między dawnymi a obecnymi pokoleniami kleryków powiedział, że "obecne pokolenie ma braki w ogólnym wykształceniu: młodzi ludzie popełniają błędy ortograficzne, słychać brak wyczulenia na piękno języka, które wynika z niechęci do czytania książek, w tym zastępowania lektur szkolnych krótkimi opracowaniami czy filmami".

Ja mu wierzę, bo widać to choćby po książce. Korektą zajmował się jeden z kleryków oraz jakaś pani, a mimo to znajdziemy całkiem sporo błędów, takich jak niewłaściwa odmiana słowa (tak jakby ktoś, pisząc tekst na komputerze, w ostatniej chwili zmienił szyk zdania i nie dopasował do siebie obu jego części), przecinki w niewłaściwych miejscach (albo ich brak), czy błędy w zapisie skrótów w mianowniku (typu "dr.").

Najbardziej istotna teza z tej książki to pierwszeństwo ewangelii Materusza przed ewangelią Marka. Rewelacja.

Dodaj cytat z książki Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką