Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką

biografia, autobiografia, pamiętnik
2018-01-01
księża ksiądz kapłan kapłani kościół katolicki religia katolicyzm seminarium seminarium duchowne chrześcijaństwo wspomnienia

Najbardziej istotna teza z tej książki to pierwszeństwo ewangelii Materusza przed ewangelią Marka. Rewelacja.

Na półkach: , , , , ,

Czytało się przyjemnie, aczkolwiek nie wierzę, żeby w książce rzeczywiście wszystko było "bez cenzury". Na pewno wiele rzeczy przemilczano lub nie powiedziano prawdy.

Miło jednak dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie w seminarium dawniej, a jak wygląda teraz.

Jeden z księży zapytany o różnice między dawnymi a obecnymi pokoleniami kleryków powiedział, że "obecne...

Dyskusje

• 2018
  • (Anty)religia
  • 2020
  • Domowa biblioteczka
  • Literatura polska
  • Biografia / autobiografia / pamiętnik
  • Biografie, autobiografie, wspomnienia itp.

Dodaj cytat z książki Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką