Polska. Zabytki techniki

IBIS
2009-01-01
2009-01-01
technika przemysł zabytki

Okładka książki Technologia transportu kolejowego Arkadiusz Drewnowski, Piotr Siedlecki, Paweł Zalewski
Ocena 0,0
Technologia tr... Arkadiusz Drewnowsk...

Na półkach: , , , , ,

Książka zdecydowanie godna polecenia, wciągająca, ładnie ilustrowana.

Jak zdradza tytuł opisuje zabytki techniki, które mamy możliwość oglądać w Polsce. Wiele z nich to ewenementy na skalę europejską, a nawet światową. Są to między innymi Radiostacja Gliwice (w niej drewniana wieża antenowa, najwyższa na świecie budowla drewniana; miejsce, które odegrało istotną rolę w rozpoczęciu II Wojny Światowej), Tężnie i Warzelnia Soli w Ciechocinku, Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie, Elektrownie wodne na Bobrze i Kwisie, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, pochylnie na Kanale Elbląskim, sopockie molo, kolejowy most zwodzony w Szczecinie, Kopalnia Soli "Wieliczka", Zabytkowa Kopalnia Srebra i Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach oraz wiele, wiele innych.

Książka pokrótce przedstawia zabytki - opisuje ich historie, okoliczności powstania, przeznaczenie, wyjaśnia na czym polega ich wyjątkowość (czasami jest to coś, co może nie każdemu przyszłoby do głowy). W połączeniu ze zdjęciami tworzy naprawdę interesującą lekturę. Więcej, zachęca do odwiedzenia opisanych miejsc.

mealibri.blogspot.com

Książka zdecydowanie godna polecenia, wciągająca, ładnie ilustrowana.

Dodaj cytat z książki Polska. Zabytki techniki