Encyklopedia Śląskiej Porcelany

Śląsk porcelana
encyklopedie, słowniki
Śląsk porcelana

Na półkach: , , , ,

Zachwyciła mnie ta pozycja. Niby nie jest to książka do czytania, ale pochłonęłam ją „jak leci” w ciągu dwóch wieczorów.

Wychowałam się na śląskiej porcelanie. Chociaż słowo „wychowanie” jest w tym przypadku ironią, bo zdecydowanie było to „antywychowanie”. Bo śląska porcelana na terenach, na których spędziłam dzieciństwo, była porcelaną „poniemiecką” i jako taka, przez...

• Dolny Śląsk
  • Biblioteka domowa