Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes

Neo Neo Wydawnictwo: Poligraf zdrowie, medycyna
Poligraf
zdrowie, medycyna
2018-08-10

Każdy, komu zdrowie nie jest obojętne, powinien przeczytać. Bardzo ciekawe. Polecam

Niektóre rozdziały są ciekawe, na przykład fragmenty o zagłuszaniu przez producentów leków wyników badań, które naświetlają poważne skutki uboczne, często towarzyszące ich przyjmowaniu.

Ogólnie jednak książka to cała masa bzdur, jakie często są w internecie powielane przez różnych "guru", a które mogą (chociaż niekoniecznie muszą) być dla niektórych ludzi naprawdę...

Książka jest wspaniała. Ilość prosto podanych informacji jest ogromna i można je wdrożyć natychmiast.

Książka Mit Chorób Nieuleczalnych, ogólnie dobra, można sporo z tego dla siebie wyciągnąć, aczkolwiek jak dla mnie, autor zbyt mocno generalizuje i większość mocno naciąga tz według niego jakieś 90% podstawowych produktów ze sklepu jest niezdrowa, a cukier to zagłada ludzkości, nawet miód, który me fenomenalne właściwości, jego zdaniem jest niezdrowy. Z kolei jajka według...

Super książka, ciekawe i pouczające.

Mistrzostwo Świata. Must have dla ludzi otwartych. Trzeba przeczytać!

Łatwo jest machnąć ręką i stwierdzić, że to szarlataneria, ale wraz z zagłębianiem się w funkcjonowanie gospodarki żywnościowej, rośnie przerażenie.

Bełkot nie zawierający ani grama prawdy. Książka szkodliwa i to bardzo. Jedyną zaletą tej książki jest to, że mnie rozbawiła tym ile przekłamanych i nieprawdziwych informacji można zawrzeć w jednej "książce".

Żadna z wielu przeczytanych przeze mnie książek na temat zdrowia czy odżywiania nie usystematyzowała dotychczasowej wiedzy jak ta pozycja! Teraz wszystko zaczyna mi się wreszcie układać we wspólny mianownik, już wiem dlaczego szkodził mi bardzo wegetarianizm i inne - często opisywane jako najzdrowsze sposoby odżywiania!

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony autor ma rację, koncerny zarabiają na chorobach przewlekłych, ale twierdzenie, że parametry badań są celowo zaniżane tylko dla zysków koncernów to już wg mnie nadużycie. Autor nie boi się twierdzić, że normy nadciśnienia i cholesterolu są celowo zaniżane tak by przybyło chorych. A za chwilę proponuje, żeby oznaczyć w badaniu witaminę D...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Zdrowie
  • Z polecenia
  • Chcę mieć
  • Must Have

Dodaj cytat z książki Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes