Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes

Neo Neo Wydawnictwo: Poligraf zdrowie, medycyna
Poligraf
zdrowie, medycyna
2018-08-10

Książka Mit Chorób Nieuleczalnych, ogólnie dobra, można sporo z tego dla siebie wyciągnąć, aczkolwiek jak dla mnie, autor zbyt mocno generalizuje i większość mocno naciąga tz według niego jakieś 90% podstawowych produktów ze sklepu jest niezdrowa, a cukier to zagłada ludzkości, nawet miód, który me fenomenalne właściwości, jego zdaniem jest niezdrowy. Z kolei jajka według...

Super książka, ciekawe i pouczające.

Mistrzostwo Świata. Must have dla ludzi otwartych. Trzeba przeczytać!

Łatwo jest machnąć ręką i stwierdzić, że to szarlataneria, ale wraz z zagłębianiem się w funkcjonowanie gospodarki żywnościowej, rośnie przerażenie.

Bełkot nie zawierający ani grama prawdy. Książka szkodliwa i to bardzo. Jedyną zaletą tej książki jest to, że mnie rozbawiła tym ile przekłamanych i nieprawdziwych informacji można zawrzeć w jednej "książce".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Żadna z wielu przeczytanych przeze mnie książek na temat zdrowia czy odżywiania nie usystematyzowała dotychczasowej wiedzy jak ta pozycja! Teraz wszystko zaczyna mi się wreszcie układać we wspólny mianownik, już wiem dlaczego szkodził mi bardzo wegetarianizm i inne - często opisywane jako najzdrowsze sposoby odżywiania!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony autor ma rację, koncerny zarabiają na chorobach przewlekłych, ale twierdzenie, że parametry badań są celowo zaniżane tylko dla zysków koncernów to już wg mnie nadużycie. Autor nie boi się twierdzić, że normy nadciśnienia i cholesterolu są celowo zaniżane tak by przybyło chorych. A za chwilę proponuje, żeby oznaczyć w badaniu witaminę D...

Polecili mi znajomi i nie zawiodłem się. Nadzwyczajna książka. Horror o codzienności i poradnik jak się uwolnić z sieci utkanej misternie przez globalne korporacje. Myślałem, że coś wiem o marketingu i nie daję się tak łatwo, ale jednak dawałem się przez całe życie. Koniec z tym. Autor ma powody do obaw.

Na początku myślisz, że to jakieś teorie spiskowe, ale wszystko jest solidnie dowiedzione. Życie jest zaskakujące. Sądzisz, że dużo wiesz o otaczającym świecie, ale prawda jest inna. Współczesny marketing tak wyprał nam mózgi, że mylimy to, co w mediach z rzeczywistością. Autor na szczęście podaje sposoby wyjścia z tego zaklętego kręgu dla naszego własnego dobra. W sumie...

Dziki tej książce przejrzałem na oczy. Trudno mi było uwierzyć w to, co czytam, więc sprawdzałem linki do badań naukowych na wyrywki i wszystko się zgadza. Dlaczego nie widziałem tego wcześniej?
Szok...
Niesamowite.
Czyta się jak kryminał, ale to opis naszej codzienności.
No i chyba zaczynam wszystko od nowa, o ile dam radę.
Szok...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Zdrowie
  • Polityka
  • Z polecenia
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes