Wyszczekana miłość

Okładka książki Wyszczekana miłość Jenn McKinlay
Okładka książki Wyszczekana miłość
Jenn McKinlay Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bluff Point (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bluff Point (tom 2)
Barking Up the Wrong Tree
Wydawnictwo Kobiece
2018-10-03
2018-10-03

„Wyszczekana miłość” to druga część trylogii autorstwa Jenn McKinlay. Zapewne pamiętacie, że pierwsza część zawiodła moje oczekiwania czytelnicze.
Czy następny tom wypadł lepiej w moich oczach. Przeczytajcie!

Tym razem postacią grającą pierwsze skrzypce jest Carly. Jest ona kobietą, która absolutnie nie interesuje się stałymi związkami. Przygoda na jedną noc, namiętny seks – to jest to, co lubi najbardziej. Do czasu. Gdy poznaje przystojnego Jamesa trochę jej zasady ulegają zmianom, choć jeszcze na sto procent.
Mężczyzna natomiast od samego początku, gdy tylko zobaczył Carly – zakochał się bez pamięci i wiedział, że ona właśnie będzie go prześladować w myślach.

Podobnie jak w „Zakochanych po uszy” tutaj także mamy wątek ze zwierzętami. I to dość ciekawy, bo chodzi o papugę – bardzo specyficzną. Ptak ma na imię Ike, a jego największą wadą i zarazem urokiem jest gadulstwo i to, że…uwielbia przeklinać. Robi to często i zaangażowaniem, co nie podoba się naszej głównej bohaterce.

I co mam Wam dalej napisać? Że wątek z Ikiem mógłby być w mojej ocenie znacznie bardziej rozbudowany…Owszem! Że chętnie dowiedziałabym się więcej o upodobaniach kolorowego ptaka. Znacie mój gust oraz to, że kocham zwierzęta, więc nie zdziwiłoby Was takie wyznanie z mojej strony.

Problem polega na tym, że całą książkę zdominowała relacja Carly i Jamesa. Rozerotyzowana aż nadto. Na kartach powieści McKinlay kipi seksem. Wyuzdanym, pozbawionym tajemnicy, subtelności, bo przecież to rzecz intymna z założenia. Nie, autorka pisze o „tych sprawach” bardzo odważnie i wprost jakby chciała się wyżyć lub pokazać swoim czytelnikom jaką ma wyobraźnię. Ten jeszcze gotów snuć po cichu domysły czy to, co w powieści zostało opisane to fikcja literacka czy autentyczne przeżycia pisarki.

W trakcie lektury poważnie zaczęłam rozmyślać, czy pani autorka jest tak zboczona, potrzebująca czy może postanowiła uraczyć wszystkich książką nie obyczajową, a erotyczną. A przypominam, że to miała być przyjemna lektura, gdzie bohaterami są również zwierzęta. Nie było takich deklaracji, fakt, ale czytający zapewne chcieli przy niej odpocząć i miło spędzić czas.
Przygotowując się do napisania tej opinii prześledziłam recenzje innych czytelników i influencerów. Ich oceny tej książki były pozytywne na ogół. Cóż.. Moja taka jak widać i nie zmienię jej.

Czy następny tom wypadł lepiej w moich oczach. Przeczytajcie!

Carly po tym jak zostaje zwolniona z pracy, wraca do rodzinnego domu w Bluff Point. Tam też przypadkiem poznaje fizjoterapeutę Jamesa, z którym spędza przygodną noc. Dla niej wydaje się to koniec relacji, gdyż nie wchodzi w stałe związki. Jednak mężczyzna ma na ten temat całkiem inne zdanie.

Kolejna część z trylogii obyczajowej “Bluff Point”. I powiem szczerze, że bawiłam się przy niej lepiej niż przy pierwszym tomie. Przede wszystkim nie było tutaj infantylnych żartów, które w pewnym momencie powodowały zażenowanie. Same wątki związane z “zakochiwanie się” bohaterów także okazały się całkiem sympatyczne. Jednak tak jak z poprzednią częścią, tak i tutaj wszystko jest dość przewidywalne i dość powszechne w obyczajówkach. Chociaż nie ukrywam, zjazd rodziny Jamesa był naprawdę uroczy ( a w szczególności jego dziadek).

Tak jak w poprzedniej części brakowało mi także jakiejś dużej bomby, która zrujnowała na chwile relacje bohaterów (tak, jestem okropna),a jednocześnie zmieniła bieg historii. Co prawda pojawiła się jedna pod koniec opowieści, lecz dla mnie była ona trochę wyolbrzymiona. I na pewno dało się rozwiązać ją w inny sposób.

“Wyszczekana miłość” to dość przyjemna i urocza obyczajówka z wątkiem romantycznym i zwierzętami w tle. Idealna na lenistwo w upalne lato. Chociaż podejrzewam, że tak jak z poprzednią częścią, większość fabuły szybko zapomnę. Dlatego też ode mnie otrzymuje 6/10.

Szczerze ,to jak dla mnie trochę za dużo scen miłosnych, ja akurat takich książek nie lubię ,ale wątek z dwoma psiakami i rewelacyjną papugą, to z kolei coś dla mnie. Jednym słowem za zwierzaki dałabym i całą dychę ,gdyby nie te opisy erotyczne, których było za dużo . Poradziłam sobie tak , czytałam wybiórczo ,tam gdzieś coś ciekawego było dla mnie czytałam z przyjemnością a tam gdzie było "przesadzone" pobieżnie .

Książka na początku nie zapowiadała się ciekawie jednak gdy po jakichś 100 stronach tak się wciągnęłam że przeczytałam ją w jeden dzień !! polecam

2095
2033

Książka „Wyszczekana miłość” Jenn McKinlay to drugi tom serii. Historia Carly, która wraca z Nowego Yorku do Bluff Point do rodzinnego gniazda. Oczywiście w spadku dostaje zwierzęta sąsiadki. Starego psa, przeklinającą papugę, jaszczurkę i rybkę. Poznaje tam pewnego przystojnego fizjoterapeutę, Jamesa. Zbiegiem okoliczności jest on kuzynem faceta, który ją uwiódł na studiach. Od tego momentu kobieta ma problem ze sobą, zaufaniem do mężczyzn.
Czy James to miłość na zawsze?
Czy Carly znajdzie nowe domy dla swoich nowych podopiecznych?
Czy urodziny dziadka to dobry moment na poznanie rodziny drugiej połówki?
Książka świetna, polecam.

Jedynka mnie trochę nudziła i byłam zniechęcona ale, że mam 3 części i tak planowałam przeczytać wszystkie. Ta była trochę dłuższa ale więcej w niej poczucia humory i to na plus.

Książka zakupiona w ramach prezentu, ale byłabym chora, gdybym jej sama nie przeczytała. Wszak dobrze wiedzieć, jakiego rodzaju historię wręcza się komuś do przeżycia w wyobraźni.

Dopiero przy pisaniu tej recenzji dowiedziałam się, że jest to drugi tom serii. Nie mając o tym pojęcia, w ogóle nie zwróciłam na to uwagi, więc z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że nieznajomość pierwszej części w żadnym stopniu nie przeszkadza w lekturze “Wyszczekanej miłości”.

Carly zmuszona jest wrócić do rodzinnego domu, z czego nie jest zbytnio zadowolona, patrząc na to, że musi dzielić codzienność z rozpieszczoną siostrą Giną, a na dokładkę w spadku otrzymała przeklinającą papugę oraz starszego goldena. Jak oczywiście można się domyśleć, już pierwszego dnia poznaje Jamesa, oczywiście super przystojnego fizjoterapeutę, który chętnie poświęca jej czas. Kłóci się to z zasadą nieangażowania się Carly w żadne związki. Związkofobia i uwielbienie dla #onenightstand - nie jest to nic wybitnie kreatywnego, ale przyznać trzeba, że wykonanie naprawdę powoduje uśmiech na twarzy podczas lektury.

Żałuję, że wątek zwierząt - pomimo tytułu i okładki - został potraktowany trochę po macoszemu, chętnie poczytałabym więcej o przygotowach Saula i Ike.

Można posądzać o schematyzm, powtórzenia czy przewidywalność. Ale tego rodzaju książki chyba na tym polegają. Autorka ma lekkie pióro i ciekawie kreuje bohaterów - szczególnie Jamesa, który bije rekordy bycia najbardziej uroczą postacią książki. Carly z początku mnie irytowała, ale gdy już zaakceptowałam, że jest taka, a nie inna, jej perypetie czytało się jeszcze przyjemniej.

Fajnie czasem pieprznąć kryminały w bok i zrelaksować się przy takim odmóżdżaczu.

"Wyszczekana Miłość" to drugi tom serii "Bluff Point", którą miałam okazję przeczytać. Bardzo polubiłam się z tymi bohaterami, bo książka była świetną odskocznią od wymagających lektur i wiedziałam, że muszę kontynuować kolejne tomy. Co prawda leżały na półce od dłuższego czasu, ale o nich nie zapomniałam, czekałam chyba na odpowiedni moment, kiedy to będę miała ochotę na coś lekkiego i zabawnego. "Wyszczekana Miłość" była do tego idealna - przezabawna, słodka, czysta przyjemność.

Główną bohaterką jest Carly, którą znamy już z pierwszego tomu. Carly to kobieta, która nie bawi się w związki. Bez wyjątków. Interesują ją tylko przygody na jedną noc i jest jej z tym bardzo dobrze. Kiedy w jej życiu pojawia się James, jej zasady ulegają zawahaniu, ale nadal trwa w swoim postanowieniu - nawet pomimo wyraźnej dezaprobaty jej przyjaciółek, które próbują przemówić jej do rozumu i pokazać, że James może być tym jedynym. Autorka przez dużą część książki wskazuje na to, że w przeszłości zdarzyło się coś, co sprawiło, że Carly nie ma zaufania do mężczyzn i nie chce otworzyć na nich swojego serca. Ale tak naprawdę dopiero pod koniec dowiadujemy się, co tak naprawdę się wydarzyło. Z łatwością się polubiłyśmy i fajnie było obserwować, jak próbuje zrozumieć czego chce od życia. Było mi jej szkoda, że przydarzyło jej się coś takiego, ale jednocześnie byłam dumna, że w końcu zrozumiała, że jej przeszłość nie musi definiować przyszłości.

Natomiast James to zupełne przeciwieństwo Carly. W momencie, w którym położył na niej swój wzrok, wiedział, że nie będzie w stanie wyrzucić jej ze swojej głowy. Ja nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia i inne takie bzdety, zdecydowanie uważam, że miłość potrzebuje czasu, by się rozwinąć. Ale James i jego zauroczenie Carly były przeurocze, bo on nie miał zamiaru się poddawać, a jednocześnie respektował jej uczucia i problemy. Zabieganie o jej względy zdecydowanie zajęło mu bardzo dużo czasu, ale jednocześnie jasne jak słońce było przyciąganie między nimi. Polubiłam go, ale pod koniec książki sprawił, że miałam ochotę rzucić mu kapciem w głowę. Nie zdradzę wam, co takiego zrobił, ale zdecydowanie nie popieram jego zachowania. Całe szczęście, że potrafił dojrzeć swój błąd i postarał się Carly wynagrodzić swoje głupie zachowanie.

Jak tytuł książki wskazuje, w historii dużą rolę odgrywają zwierzęta. I jak w pierwszej części mieliśmy słodkiego pieska, tak tutaj bez dwóch zdań całe show skradł Ike, gadająca papuga. Papuga, która ma poważne problemy z przeklinaniem w nieodpowiednich momentach i wprowadzaniem Carly oraz Jamesa w zażenowanie, naśladując ich w łóżku. Każdy fragment z nim w roli głównej sprawiał, że płakałam ze śmiechu, a momentami nawet nie mogłam złapać oddechu. To chyba Ike sprawił, że lektura tej książki była tak bardzo przyjemnym doświadczeniem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio aż tyle się śmiałam podczas lektury! W książce powracają także postaci z poprzedniej części i mamy wgląd w ich życie. Podobało mi się to, bo każda z tych postaci ma już szczególne miejsce w moich sercu. Zwłaszcza Zach, który swoją drogą, byłam przekonana, że dostanie szansę z Carly...

"Wyszczekana Miłość" to nie tylko dobry, zabawny i namiętny, małomiasteczkowy romans, ale też ciepła historia o przyjaźni i rodzinie. Czytając tę historię miałam wrażenie, jakbym była częścią ich grupy i świetnie się bawiłam. Polubiłam Jamesa i Carly, ich przekomarzanki były zabawne, a miłość słodka i piękna. Co prawda było trochę dramatu, ale i tak historia była taka radosna i urocza. Idealnie nadała się na jeden wieczór. Jestem ciekawa kolejnego tomu.

"Wyszczekana Miłość" to druga książka serii "Bluff Point", jednak jeśli tak jak ja najpierw sięgacie po nią nie będziecie zawiedzieni. Każda książka jest o innej parze przyjaciół gdzie dużą rolę odegrały zwierzęta.
Jeśli kochasz zwierzaki i romanse te książki są dla Ciebie!

Głównymi bohaterami są Carly i James.
Polubiłam ich od pierwszych stron książek!

Carly wraca do rodzinnego domu z papugą i psiakiem, które dostała w spadku po zmarłej sąsiadce. Z papugą, która potrafi ... przeklinać! ;) Jest to dziewczyna, która nie wchodzi w żadne związki. Nic nie dzieje się bez przyczyny i podejście Carly również ma ukryte dno (jakie? tego dowiecie się z książki ).
Jest i James fizjoterapeuta z Bostonu. James również ma psa w dodatku niepełnosprawnego, jest także wolontariuszem i ratuje zwierzaki. Trójka zwierząt, które tworzą przeurocze trio! Papuga i psy? Zgadza się! James już kiedyś poznał Carly jednak ona go nie pamięta! Teraz on robi wszystko by ona go pokochała.
Czy to się uda? Czy przeszłość Carly i jej historia się nie powtórzy? Tego również dowiecie się z książki.

"Wyszczekana Miłość" skradła moje serce na tyle mocno, że sięgnę po "Zakochani po uszy" i "Z łapą na sercu". Dla mnie są to książki z cyklu: muszę bo sie uduszę ! ;)

Jest tu miłość, jest seks, są zwierzęta, rodzina i przyjaciele.
Zabawna, ciepła a zarazem gorąca powieść na wieczór w domu.

Jeśli kochasz zwierzaki i romanse te książki są dla Ciebie!

Głównymi bohaterami są Carly i James.
Polubiłam ich od pierwszych stron książek!

Carly wraca do...

Ona - pewna siebie, żywiołowa, z ciętym językiem, miłośniczka "one night stand"/ numerków na jedną noc, z bagażem emocjonalnym. Zraniona na tyle głęboko by nie chcieć się wiązać. Związkofob.
On - przystojny fizjoterapeuta, romantyk, otwarty, wesoły, pasjonat "naprawiania" ludzi i zwierząt. Wie czego chce i dąży do celu za wszelką cenę. Przygoda na jedną noc nie jest dla niego, przynajmniej nie z tą kobietą.
Czy tych dwoje połączy coś więcej niż jednorazowy seks? Jak zmienić kogoś kto nie chce się zmieniać? I co mają z tym wspólnego stary pies Saul, przeklinająca papuga Ike i pies Hot Weeks? Tego dowiecie się tylko tutaj.

PS. Cudowny główny bohater, rozgrzał moje serce do czerwoności - skąd się biorą tacy faceci?

Jenn McKinlay Wyszczekana miłość Zobacz więcej