Remedium

Tomasz Kozłowski Wydawnictwo: Psychoskok Cykl: Jacek i Joanna (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
9788381192453
Psychoskok
tajemnica miłość Młoda Polska malarz novella polska--21 w. magia obrazy Żyd Wieczny Tułacz
Jacek i Joanna (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788381192453

Opowiadanie posiada wszystko to co, co niesie nam życie… nie brak w nim miłości i to w różnych odsłonach, pomiędzy ojcem a córką, mężczyzną a kobietą, bratem i siostrą. Wiele postaci powstało na bazie życia i twórczości artystów żyjących w XIX wieku w Krakowie. Dzięki książce Miłośnicy sztuki mają okazję przenieść się do młodopolskiego Krakowa. Opowiadanie można zaliczyć do...

Po całą recenzję zapraszam na bloga: czytamjakchce.blogspot.com

Książka napisana bardzo przyjemnie. Dzięki niej możemy poznać realia panujące w czasach Młodej Polski. Poznajemy środowisko artystów i przekonania tam panujące. Poznajemy myśli Franciszka, jego obrazy jak i życie które wiedzie. Na plus zasługuje również odwołanie do teraźniejszości ukazujące dalsze losy...

Minipowieść – zwięzła, ale treściwa – jest doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą dobrze wykorzystać półtorej godziny życia. Dzięki takiemu formatowi czytelnik z przyjemnością może przeczytać ją w pociągu, w drodze do pracy i w innych okolicznościach.

Na półkach: , , , ,

Podchodząc do niespełna 90-cio stronnicowej książki Tomasza Kozłowskiego, spodziewałam się urywanej, niepełnej historii, a zostałam zaskoczona bardzo ciekawym, malowniczym opowiadaniem.

Książka przenosi nas w trzy różne linie czasowe, w których to występują magiczne farby, mające szczególne zdolności odzyskiwania drogich nam rzeczy. W głównym wątku fabuły, występuje młody...

• Egzemplarz recenzencki
  • Literatura piękna / współczesna