Słoneczniki po burzy

Okładka książki Słoneczniki po burzy Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki Słoneczniki po burzy
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Videograf Cykl: Saga rodziny z Ogrodowej (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Saga rodziny z Ogrodowej (tom 1)
Videograf
2019-03-27
2019-03-27
literatura polska saga rodzinna wieś pokolenia tajemnice

Nic tak nie dodaje siły i skrzydeł, jak macierzyństwo

Pierwszy tom Sagi rodziny z Ogrodowej - "Słoneczniki po burzy" wciągnął mnie od pierwszych stron. Główna bohaterka Lilka przeżyła trudne chwile w swym życiu. W końcu uwalnia się z toksycznego małżeństwa i wraz z córeczką ucieka do rodzinnego dworku. Tam zostaje otoczona opieką rodziny. Czy Lilka i Kaja zapomną o przeszłości? Czy w ich życiu zapanuje spokój? Czy więzi rodzinne w tym pomogą? Koniecznie musicie się o tym przekonać sami.
Ja jestem zaniepokojona zakończeniem.... muszę szybko sięgnąć po drugi tom, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się u kuzyna Lilki - Raja.
Ja tę powieść polecam, a czy Wam się spodoba - musicie przekonać się sami.

Książka wydała mi się trochę nie spójna. Cała historia dość ciekawa, zobaczymy co dalej się wydarzy...

2090

Lubię sagi rodzinne z tajemnicami w tle.
"Słoneczniki po burzy" to pierwszy tom cyklu,w nim poznajemy Lilkę,która po bolesnych przeżyciach razem z córeczką wraca w rodzinne strony i zatrzymuje się u dziadka w dworku prababki.
Warto!!

Lubię sagi rodzinne z tajemnicami w tle.
Warto!!

Czerwiec jest pełen pracy, zatem książki czekają z utęsknieniem, aż do nich zajrzę, bo czasu na czytanie brak. Ale też i ta, którą wzięłam do ręki niezbyt przyciąga.
Ma to być saga rodzinna i pożyczyłam wszystkie tomy. Może uda mi się dotrzeć do końca. Treść niczym nie odbiega od tego typu czytadełek. Jest rodzinna tragedia, jest miłość i inne namiętności, ale czyta się nie najlepiej. Opisy są nurzące, dialog trochę sztuczne, akcja posuwa się wolno i idzie w kierunku "po burzy jest słońca". Na drodze bohaterów stają tylko mili ludzie, którzy doskonale wyglądają na tle czarnego charakteru.
Książka ma dobre opinie, dlatego będę chyba kontynuować, może dalej będzie lepiej?

Powiem tak, lubie sagi rodzinne, przywiązuje sie do bohaterów, przeżywam ich radości i smutki, dlatego chętnie zabrałam się za tę serię. Historia Lilki i jej córeczki wydawała się interesująca, tym bardziej, że poruszała trudny temat przemocy domowej. I w sumie nawet byó ciekawie choć troche zabrakło mi dynamiki. Za dużo było ciągłych powrotów głównej bohaterki do przeszłości. Zbyt przewidywalna była sama akcja powieści, ale zajrzę do kolejnego tomu, choćby po to, żeby znowu spotkac się z dziadkiem Jankiem, który dzieli i rządzi domem. No rewelacyjna postać.
Ale oprócz dramatycznych wydarzeń, w powieści pełno jest prawdziwej więzi rodzinnej, gdzie każdy może na każdego liczyć.
Podsuwowując zapowiada się całkiem nieźle, zobaczymy co autorka zaserwuje nam w kolejnym tomie.

Nie, stanowczo nie! Literatura dla rozegzaltowanych, łaknących romantyzmu i kiepskiej erotyki panienek, na którą jestem za stara.
Wysłuchałam do końca z zażenowaniem, że tracę czas.
I nie pomogło, że powieść odczytała lubiana przeze mnie lektorka - Agnieszka Krzysztoń.
Jedna gwiazdka za pomysł, druga na zachętę - może dalej będzie lepiej? Pozostałe za urocze okładki serii.
Do książek pani Mantyckiej raczej nie wrócę, choć patrząc po ocenach ma spore grono fanek.

Wysłuchałam do końca z zażenowaniem, że tracę czas.

Lubię dobre sagi. Ta mnie nie wciągnęła. Do tego stopnia, że po drugą część już nie sięgnę. Fajny dworek, tajemnica babki Rozalii. Bardzo bolesne przejścia Lilki i jej córeczki. Naprawdę zapowiadało się ciekawie. Niestety ale dostałam bardzo powolna akcję, wręcz nudną. Drażniące również były powtarzające się myśli bohaterów.

Lubię sagi więc z chęcią sięgnęłam po pierwszy tom Sagi rodziny z Ogrodowej.Zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać.Książka zaskoczyła mnie i dała wiele emocji od złości niedowierzania wściekłości aż po radość.Głowna bohaterka wraz ze swoją córką przeszła bardzo wiele,ale dzięki pomocy rodziny i życzliwych osób powoli wychodzi na prostą.Aż trudno uwierzyć ile krzywdy i upokorzenia może nam ,,podarować" ktoś komu zaufałyśmy.I jak trudno wyrwać się z tego i uwierzyć w siebie.Liliana pokonała pierwszy strach i zawalczyła o siebie i o córkę.Powoli daje też sobie szansę na uczucie.Czy uda się jej odzyskać równowagę?jestem bardzo ciekawa jej dalszych losów,a również tego co dzieje się u innych bohaterów ponieważ pierwszy tom kończy się zaskakująco.W powieści znalazłam wszystko czego szukam w powieściach emocje trudne życiowe tematy i uczucia.Polecam

Pierwsza część ,,Słoneczniki po burzy" przedstawia stricte losy Lilki i jej córeczki Kai. Jest to wprowadzenie , które opowiada jak, po co i dlaczego Lilka trafiła do dworku na Ogrodową w Czarnowie. Jakie były powody powrotu i co się wydarzyło później? Jak Lilka zaaklimatyzowała się w nowym/ starym miejscu? I to właśnie pierwsza część ,, z Ogrodowej" w bardzo płynny spodów nawiązuje do części drugiej.
Książkę czyta się szybko, wszystko opisane prostym językiem, bez zbędnych ubarwień.
Polecam.

Pierwsza część sagi rodziny z Ogrodowej. Książka piękna, wzruszająca, wywołująca mnóstwo emocji, od radości po złość i niedowierzanie. Powieść zawiera wątek historyczny, który jest wspomnieniem bohaterów żyjących w obecnych czasach. Autorka poruszyła temat strachu, potrzeby poczucia bezpieczeństwa, przemocy domowej i trudnego rozwodu. Książkę czyta się szybko, jest bardzo wciągająca. Poznajemy życie bohaterów mieszkających na wsi, ich relacje i znajomości. Silna więź matki i córki sprawia, że czytelnik kibicuje im z kolejną stroną książki coraz bardziej. Przystojny mężczyzna próbujący zwrócić na siebie uwagę kobiety wprawia serce w szybszy ruch. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części serii. Polecam