Tajemnica światła. Brat Elia od Apostołów Bożych

Okładka książki Tajemnica światła. Brat Elia od Apostołów Bożych Fiorella Turolli
Okładka książki Tajemnica światła. Brat Elia od Apostołów Bożych
Fiorella Turolli Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2018-03-20
2018-03-20
religia wiara teologia

Wielkie rozczarowanie. Tytuł brzmi zachęcająco "Brat Elia od Apostołów Bożych. Tajemnica Światła". Pięknie. Czytelnik spodziewa się, że dowie się z tej książki, czym jest owa tajemnica światła, i kim jest brat Elia, jakie są jego mistyczne wizje, co mówi do niego anioł, jak wyglądają jego podróże astralne, co odczuwa podczas przeżywania pasji Jezusa... a tu guzik z pętelką. Książka powinna nosić tytuł "Fiorella Turolli i jej podróże z bratem Elią". Nie wiem, jak inni, ale mnie denerwuje jej sposób pisania. Ciągle tylko pisze, jak ona się czuła, co myślała, co przeżywała, co jadła, co organizowała; gdzie jeździli, z kim się spotykali. Same jej wspomnienia. Owszem, wplatała w narrację sporo świadectw ludzi z ich uzdrowień, ale przecież nie o tym powinna być ta książka.

Różni się od poprzedniej części tym, że ma dobre przedmowy (duchownego, profesora, pisarza - a więc nie autorki). Zawiera też kilka krótkich notatek z kazań brata Elii. Kilkanaście wierszy/modlitw autorstwa Elii. I tyle. Reszta to pani Fiorella pisząca o sobie.
Rozumiem, że brat Elia to skromny człowiek, nie opowiada o swych wizjach czy osobistych rozmowach z Jezusem i aniołami, ale od tego powinna być pani Turolli, gdyż - o czym chwali się wielokrotnie w książkach - to jej brat Elia zwierzał się ze swych odczuć, rozmów, podróży astralnych, ją uczył odczytywać znaki od aniołów, to ona towarzyszyła Elii wszędzie, słuchała go, prowadziła z nim głębokie rozmowy. O tym właśnie czytelnik chciałby się dowiedzieć. A tego niestety nie ma.

Generalnie więc NIE POLECAM wydawania pieniędzy na tę książkę - lepiej obejrzeć kazania brata Elii na youtubie, czy dokument lub wywiad.

Na zakończenie jednak dodam, że niektórym odpowiada taki styl pisania - swobodny, lekki, kobiecy, ludzki. Ja też nie miałabym nic przeciwko niemu, gdyby tytuł książki i jego oficjalna reklama była przedstawiona inaczej. To tak jak z herbatą - jeśli jest na niej napisane "herbata z cytryną" oczekuję herbaty z cytryną, a nie z hibiskusem i aromatem cytrynowym. Gdy ktoś mnie zwodzi w taki sposób, po prostu się denerwuję.

Zakończenie nr.2 : NADE WSZYSTKO polecam, aby zacząć czytać Biblię, po kolei, strona po stronie, Księga po Księdze. Tam dopiero spotkasz prawdziwego Boga, dowiesz się o wizjach i ich znaczeniu, usłyszysz przesłanie prosto z Nieba.

Kontynuacja pozycji "Brat Elia. Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu" doprowadzona została do czerwca 2003r. Ta książka o charakterze biograficznym pisana jest w tak wciągający sposób, że czyta się ją niczym powieść sensacyjną. Jak to się staje, że młody chłopiec obdarzony stygmatami stopniowo przemienia się w ogromnie popularnego i obleganego przez tłumy uzdrowiciela ciał i dusz stając się medialną postacią znaną nie tylko w swojej ojczystej Italii. Autorka jest bezpośrednią towarzyszką, asystentką, powiernicą i współorganizatorką spotkań z udziałem charyzmatyka, a przede wszystkim doskonałą kronikarką. Zdecydowanie polecam (koniecznie po przeczytaniu pierwszej części)!

Chaotyczna. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy oryginału. Pierwsza cześć znaczniej lepsza.

Książka opisująca dzieje i życie Brata Elia.

Książka opisująca dzieje i życie Brata Elia.

• RELIGIA [przeczytać]
  • Chrześcijaństwo