Gdy lew się wybiera do fryzjera

Okładka książki Gdy lew się wybiera do fryzjera
Katarzyna Zych Wydawnictwo: Wydawnictwo Bajkopis bajki
24 str. 24 min.
bajki
Gdy lew się wybiera do fryzjera
2017-07-15
2017-07-15
24 min.
książki dla dzieci bajki rymowanki wierszyki

"Gdy lew się wybiera do fryzjera" to zabawna książka pisana wierszem przeznaczona dla najmłodszych. Książka może być przydatna przed pierwszym strzyżeniem włosów.
Lew postanawia coś zmienić w swoim wyglądzie, stwierdził, że jego grzywa jest już nazbyt nudna i chciałby mieć brodę. Jednak doszedłszy do fryzjera, zauważa, że jest spora kolejka, musi więc zaczekać... Czas oczekiwania na swoją kolej był doskonałą okazją na obserwację innych klientów. Lew dowiedział się, jakie fryzjerskie plany mają inni oczekujący... Okazało się, że dla każdego jego dotychczasowy- chatakterystyczny dla swojego gatunku- wygląd jest niezadowalający. I tak ruda żyrafa, nie chciała już być ruda, tylko różowa, krowie nie w smak już były łaty, tylko modne w tym sezonie paski, a żaba dotąd nie grzesząca włosem marzyła o pięknej grzywie opadającej na twarz. Podobne niekonwencjonalne pomysły miały również inne zwierzęta. Ale właśnie, czy to nie będzie nazbyt ekstrawaganckie, dziwaczne i niepasujące do dotychczasowego wizerunku? Czy koń z trwałą ondulacją nadal będzie koniem, czy pozostałe zwierzęta będąc zupełnie niepodobne do siebie nadal będą czuć się sobą i będą czuć się z tą zmianą dobrze?
Książka dość zabawna, oswajająca temat wizyty u fryzjera, która czasami powoduje u dziecka lęk, ale także mówiąca o tym, że wszelkie zmiany, jakich dokonujemy, również w wyglądzie powinniśmy robić w zgodzie ze sobą. Przy okazji dziecko poznaje również przybory fryzjerskie, a także nazwy popularnych fryzur. Mnie jednak nie porwała, zarówno tekst jak i ilustracje mało się dla mnie wyróżniają, choć w przypadku wystąpienia problemów że strzyżeniem włosów u dziecka może się okazać przydatna.

BLOG www.blogzaczytanejmamy.com
Książka „Gdy lew się wybiera do fryzjera”
Autor Katarzyna Zych
Ilustracje Agata Krzyżanowska
Rok wydania 2017
Oprawa twarda, strony twarde
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla najmłodszych (dzieci w wieku 1-3 lat)
Ocena Ogólna bardzo przyjemna
Pierwsza wizyta w gabinecie fryzjerskim nie zawsze, jest łatwa. Maluchy często boją się pierwszego cięcia, dziecko może się zbuntować, uprzeć i rozpłakać. Rodzic czasami nie uświadamia sobie, jak bardzo ważne jest dla dziecka to, co do niego należy, a przecież dziecko traktuje włosy, jako część siebie.
Książka „Gdy lew się wybiera do fryzjera” została stworzona, z myślą aby oswoić nasze maluchy z tym tematem. Znajdują się w niej przepiękne ilustracje przyborów fryzjerskich, jest to dobry pretekst do rozmowy z dzieckiem i zaznajomienie malucha z okolicznościami pierwszego spotkania z fryzjerem.
Książka ociepla wizerunek „strasznego pana fryzjera” i pokazuje, że nie ma się czego bać, a osoba wykonująca usługę, zazwyczaj dwoi się i troi aby wykonując swoją pracę, dziecko było zachwycone i długa grzywka nie będzie zasłaniać nam już oczu.

Książka jest bardzo estetyczną pozycją, a jej strony są wykonane z grubej tektury. Dzięki temu jest bardzo trwała.

„Gdy lew się wybiera do fryzjera” opowiada o tytułowym lwie, który podejmuje decyzję o zmianie swojego wyglądu. Postanawia wybrać się do fryzjera, a na miejscu spotyka inne zwierzęta.

Naszą ulubioną postacią jest krowa, która zażyczyła sobie „paski modne w tym sezonie”.

Tekst w książce został napisany przez Katarzynę Zych oraz jej synem Natanem. Autorka ujęła go w rymowanki, które dopełniają bardzo kolorowe i ciekawe ilustracje. Dzięki grubym, tekturowym stroną książka i zaokrąglonym rogom, jest bezpieczna dla dzieci.

To zabawna, ciepła opowieść, która przypadnie do gustu każdemu maluchowi, książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, tych od 2 roku życia.

Serdecznie polecam !

Link do strony wydawnictwa: https://bajkopis.pl/ksiazka/gdy-lew-sie-wybiera-do-fryzjera/

BLOG www.blogzaczytanejmamy.com
Książka „Gdy lew się wybiera do fryzjera”
Autor Katarzyna Zych
Ilustracje Agata Krzyżanowska
Rok wydania 2017
Oprawa twarda, strony twarde
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla najmłodszych (dzieci w wieku 1-3 lat)
Ocena Ogólna bardzo przyjemna
Pierwsza wizyta w gabinecie fryzjerskim nie zawsze, jest...

Świetna! Wesoła książka o zakładzie fryzjerskim, zwierzętach i ich szalonych pomysłach na modne fryzury.Nie tylko dla dziewczynek zakochanych we fryzjerstwie. Mojemu 4 letniemu synkowi też się podoba :) Piękne ilustracje, świetna jakość wykonania. Jedyna taka! Na prawdę warto.

Dodaj cytat z książki Gdy lew się wybiera do fryzjera