Gwiazda spadająca za dnia 11

Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 11 Mika Yamamori
Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 11
Mika Yamamori Wydawnictwo: Waneko Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 11) komiksy
komiksy
Gwiazda spadająca za dnia (tom 11)
Hirunaka no Ryuusei
Waneko
2017-12-14
2017-12-14
Anna Karpiuk
manga shoujo szkoła okruchy życia komedia

Suzume - Shishio
Po ostatnich wydarzeniach, wzajemna relacja między Shishio a Suzume, uległa mocnemu ochłodzeniu. Shishio udaje przed sobą i światem, że nic wielkiego się nie stało, a Suzume... Ona próbuje odnaleźć w sobie jakąkolwiek szansę na nową miłość. Nie jest to jednak proste, kiedy twoja była miłość, codziennie mija cię na szkolnym korytarzu. Gra w kotka i myszkę, została zakończona. Zaczęła się nowa zabawa – w zimno i ciepło. Dziewczyna nie rozumie tych dziwnych zachowań Shishio. Raz ją tuli, raz odpycha… Co to ma wszystko znaczyć? Kiedy Shishio wyznaje jej miłość, Suzume jest w totalnym szoku. Dziewczyna nie ma pojęcia, co do niego czuje. Jej młodzieńcze serce, przestało już bić wyłącznie dla niego. W jej nowym życiu pojawił się ktoś jeszcze – Mamura.
Suzume - Mamura
Ta relacja jest najbardziej emocjonalna ze wszystkich!
Nadchodzi Suzume - "kryzysowa dziewczyna na niby", gotowa do podjęcia swojej dzielnej misji! W końcu... Biedny Mamura jest w opałach i trzeba go jak najszybciej wyrwać ze szpon rozkochanych w nim niewiast. A kto najlepiej nadaje się na jego dziewczynę, jak nie jego najlepsza przyjaciółka. Sprawy się jednak komplikują... Miłość, która miała być tylko na niby, zaczęła zamieniać się w słodką rzeczywistość. Suzume jest zaskoczona tym, co czuję do Mamury. Nigdy nie sądziła, że nowa miłość może czekać na nią tak blisko, i to pomimo tego okropnego chaosu jaki zamieszkał w jej głowie.

Shishio vs Mamura
No proszę...
Na miłosnym ringu, zrobi się nam nagle bardzo gorąco! Nasi przystojni chłopcy, postanowili załatwić swój miłosny spór w dość brutalny sposób.

Po lewej stronie ringu - nieśmiały
Mamura, który nie ma zamiaru oddawać swojemu rywalowi, serca przepięknej Suzume. Będzie walczył o jej miłość aż do ostatniego tchnienia. Na śmierć i życie, do samego końca!
Po prawej stronie ringu - przystojny i pewny siebie Shishio, który swoim morderczym wzrokiem próbuję wystraszyć swojego przeciwnika. Ten wojownik jest jak pies ogrodnika. Sam nie zje a drugiemu psu nie da. Jestem pewna, że tak łatwo nie odda Mamurzę swojej własności. Będzie gryzł z całych sił i to aż do samej krwi!
Kto pierwszy wykonana decydujący cios?
Kto z nich wygra serce uroczej Suzume?
Mamura czy Shishio?

Yuyuka - Togyuu
Między nimi, zaczyna rodzić się coś pięknego i nietuzinkowego. Yuyuka nie jest już w stanie ukrywać tego, co czuje do zabawnego Pana T. Dlatego, z każdym kolejnym dniem uświadamia sobie coraz bardziej, że jest w nim zakochana po uszy. W końcu do niej dotarło, że to, co czuła do Mamury nie było prawdziwą miłością, a wyłącznie pięknym zauroczeniem. Postanawia, że zaufa swojemu sercu i da szansę temu, kto ją szczerze pokochał.

Dodatkowe opowiadania:
W tomie numer 9, znajdziemy bardzo poruszającą i chwytającą za serce opowieść, która porusza kontrowersyjny temat homoseksualizmu w społeczeństwie szkolnym. Jak wiemy, bycie innym często łączy się z ryzykiem nieakceptacji oraz przemocy z rąk rówieśników. Świat, nigdy nie jest dla takich ludzi łatwy i bezpieczny, a zwłaszcza wtedy, kiedy inni ludzie próbują ich skrzywdzić lub wyśmiać.
"More than words" to historia o chłopcu, którego szczera przyjaźń, potrafiła zmienić czyjś świat na odrobinę lepszy.
W tomie numer 10, znajdziemy krótką opowieść o początkach miłości Inukai do Tsuru. Nie wiem czy wiecie, ale Inukai jest postrzegany w szkole jako chłopak idealny i to pod każdym względem. Mądry, wysportowany i pomocny w każdym trudnym zadaniu. Nie ma żadnych słabych punktów, ale czy na pewno?
W tomie numer 11, znajdziemy dwie niesamowite historie, które zawrócą nam nieziemsko w głowie :)
➡ Historię Yasuo, która opowiada o wiejskim chłopaku, który postanowił odwiedzić w Tokio swoją ukochaną dziewczynę - Suzume. Tak... On nadal myśli, że nasza główna bohaterka należy wyłącznie do niego, a ich wspólne spotkanie jest ich randką życia. Taaa... Jednym słowem - komedia :)
➡ Gwiazdy i motyle - To krótka historia będąca alternatywną chwilą z życia naszej pięknej Suzume. A dokładniej, chodzi o jej pierwszy dzień w szkole, który okazuje się nie tylko zabawny, ale i brutalny dla jej kanapkowych wrogów.

Szata graficzna:
Przeogromnie podoba mi się okładka tomu 11 :) Moim skromnym zdaniem jest ona przeurocza! A jej przekaz jest dla mnie jasny i prosty: Boże kochany... Kogo ja ma wybrać? Nieśmiałego lecz opiekuńczego Mamurę czy może... Ech... Nieziemsko przystojnego i zabawnego Shishio?
Natomiast, jeśli chodzi o okładkę tomu 9 i tomu 10, to moim zdaniem są one do siebie bardzo podobne. I to nie tylko ze względu na ich pastelowe barwy, ale i także kompozycję tła oraz postaci. Na każdej z nich widnieje piękna Suzume w towarzystwie jakiegoś przystojnego chłopaka. W okładce numer 9 jest nim Mamura, który wywołuje na twarzy dziewczyny lekkie zaciekawienie. Natomiast, na okładce tomu 10 jest nim Shishio, który otrzymuje od Suzume wyłącznie gest odrzucenia.

Podsumowanie:
Nie mogę uwierzyć, że to już prawie koniec tej przezabawnej i miłosnej historii. 21 lutego zostanie wydany ostatni już tom "Gwiazdy spadającej za dnia". To w nim dowiemy się najważniejszej rzeczy w tej zakręconej opowieści: Kogo ostatecznie wybierze Suzume, jako swojego ukochanego?
Czy okaże się nim uroczy i nieśmiały Mamura, który nadaje jej życiu barw radosnej tęczy.
Czy może będzie nim Shishio, który stał się dla niej przepięknym marzeniem wyśnionym prosto z gwiazd.
Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Waneko!

Suzume - Shishio

NIE PUSZCZAJ MNIE

Przedostatni tom „Gwiazdy spadającej za dnia”, jak to na tę mangę przystało, jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Całkiem niedawno temu to Mamura walczył z Shishio o Suzume, teraz role się odwróciły. Kto wygra? I za jaką cenę?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/gwiazda-spadajaca-za-dnia-11-mika.html

NIE PUSZCZAJ MNIE

• Manga