rozwińzwiń

Heca w kurniku, czyli krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci

Okładka książki Heca w kurniku, czyli krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci Monika Hałucha
Okładka książki Heca w kurniku, czyli krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci
Monika Hałucha Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
32 str. 32 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2017-08-16
Data 1. wyd. pol.:
2017-08-16
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310131669
Tagi:
literatura polska edukacja łamigłówki zagadki
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Tresura pióra Monika Hałucha, Rafał Witek
Ocena 8,0
Tresura pióra Monika Hałucha, Raf...
Okładka książki Porachunki robota Mata. Łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne. Anita Graboś, Monika Hałucha
Ocena 7,1
Porachunki rob... Anita Graboś, Monik...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1721
1311

Na półkach: , , , ,

Wprawdzie klasa pierwsza szkoły podstawowej oficjalnie zna dopiero trzy literki i pierwsze pełne napisane zdanie brzmi "To tata.", jednak lada chwila zaczną się trudności z ortografią języka polskiego. Niejeden dorosły nie wie kiedy napisać 'rz' a kiedy 'ż'. 'Ó' czy 'u' oraz 'h' i 'ch' stanowią wyzwania a to przecież dopiero początek, bo jest jeszcze reguła o pisaniu 'nie', wyjątki, definicje i tym podobne rewelacje. Któż z nas nie wspomina czasem dyktand, w których czerwienił się później długopis nauczyciela.

Jednak wszyscy idą z duchem czasu i starają się ułatwić życie innym - w tym przypadku milusińskim. Nie będziemy zamęczać dzieci regułkami, wyjątkami, zasadami, tylko podsuniemy im "Hecę", która jest zbiorem zróżnicowanych zadań. Pod przykrywką dobrej zabawy, do głowy wpadnie to i owo i w przyszłości, gdy to 'coś' będzie potrzebne, skojarzą, że to dzięki tej pozycji :)

Drogi kilkuletni Czytelniku a zarazem poszukiwaczu przygód - w tej książeczce czekają na Ciebie kury, które zaplanowały zadania specjalne. Liczne są labirynty, jednak nie wystarczy przejść z miejsca A do miejsca B, bowiem po drodze czekają utrudnienia.

Przejść można tylko ścieżką prowadzącą poprzez 'ż' lub 'rz' lub 'h' czy 'ó'. Moja Siedmiolatka rozpoczęła zmagania z "Hecą" od... rebusów :)
Bardzo ciekawe są też krzyżówki, które zostały ułożone tematycznie - jest klimat zamkowo-księżniczkowy, zadanie rodem z przyjęcia, gdzie na odgadnięcie czekają produkty z królewskiego stołu, ale również elementy lasu czy dżungli i ich mieszkańców a na koniec najbliższe dziecku - plac zabaw :) Każda krzyżówka posiada hasło finałowe, które zresztą zgodnie z poleceniem należy dorysować na ilustracji.
Ale to nie wszystko! W książeczce znajdują się również zadania na spostrzegawczość - na przykład wykreślanki czy wyszukanie niepasujących przedmiotów na ilustracjach pełnych ptaków, słodyczy czy misiów. Są też zadania z dwoma obrazkami, gdzie należy odszukać ich części wspólne lub podobieństwa. Zaplątane linie próbują wywieźć w pole i tylko cierpliwość oraz skupienie doprowadzą małego odkrywcę do celu.


Doskonałą zabawą są ilustracje z kodem - na górze zapisano jaki kolor odpowiada jakiej literze np. 'ó' czerwony a 'ch' to fioletowy - a u dołu czeka rysunek podzielony na nieregularne pola z wyrazami, w którym brakuje tych właśnie liter. Zadaniem czytelnika jest wpisanie właściwej litery co skutkuje kolorowaniem kolejnych pól na właściwą barwę... Błąd spowoduje, że finał nie będzie poprawny.
Żeby było ciekawiej nie robiłyśmy zadania po kolei - losowanie wyznaczało nam, który wyraz bierzemy pod uwagę - właściwa odpowiedź, kolorowanie... a finalnie ma powstać konkretny obraz. Kiedy Siedmiolatka nie była pewna jak się pisze jakiś wyraz - umówmy się, pierwszoklasistka jeszcze tego nie musi wiedzieć, bowiem aktualnie poznali dopiero cztery litery :)

"Heca w kurniku" to ogromna różnorodność zadań, które bawią i uczą. Sięgając po tę pozycję można zanurzyć się w świat kolorowanek, łamigłówek, jednocześnie ucząc się jakże niełatwej polskiej ortografii. Kury nauczą Cię nie tylko logicznego myślenia, kreatywności, cierpliwości, ale też udowodnią, że 'ż', 'h', 'ó' czy ich siostry zamienniczki, wcale nie muszą być postrachem i pojawiać się w nocnych koszmarach.

Niepozorna i niezbyt gruba książeczka a kryje w sobie niezwykłą pomoc dla nauczyciela czy rodzica. Śmiało można w tych czasach korzystać z dóbr, jakie ofiarowują nam wydawnictwa, autorzy oraz ilustratorzy i pomagać naszym pociechom w zdobywaniu wiedzy. Myślę, że nie ma osób, którym Heca nie pomogłaby choćby w jednym zagadnieniu, zwłaszcza że na końcu zamieszczono rozwiązania niektórych zadań.

Razem z moją Siedmiolatką serdecznie polecamy "Hecę w kurniku..." Moniki Hałuchy - do nauki i zabawy :)

Fotografie obrazujące moje słowa znajdziecie tutaj: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/10/monika-haucha-heca-w-kurniku-czyli.html

Wprawdzie klasa pierwsza szkoły podstawowej oficjalnie zna dopiero trzy literki i pierwsze pełne napisane zdanie brzmi "To tata.", jednak lada chwila zaczną się trudności z ortografią języka polskiego. Niejeden dorosły nie wie kiedy napisać 'rz' a kiedy 'ż'. 'Ó' czy 'u' oraz 'h' i 'ch' stanowią wyzwania a to przecież dopiero początek, bo jest jeszcze reguła o pisaniu 'nie',...

więcej Pokaż mimo to

avatar
276
263

Na półkach:

Z tego co pamiętam dla większości z moich znajomych zasady ortograficzne stanowiły większą niewiadomą niż tę w matematyce. Wiele godzin spędziłam nad nimi, próbując zapamiętać jaki wyraz z „ó” nie wymienia się na „o” i jaka kolejność jest w wyrazie „wybrzeże|” z uporem maniaka pisząc tę nieprawidłową. Ja jednak miałam szczęście, że nauczyciel potrafił nas nauczyć tych wszystkich zasad, które niejednokrotnie przyprawiały o ból głowy. Mój syn z kolei kompletnie je ignoruje, mając taki problem z pisaniem, że i potrafi nagle w środku wyrazu wpisać dużą literę. Wiele godzin ćwiczeń za nami i myślę, że i więcej przed nami. Dlatego też korzystam z wielu pomocy jakie pokazują się na rynku, różnych dyktand i krzyżówek. Ponieważ jestem całkowicie zakochana w książce Anity Graboś „Wyspy”, momentalnie sięgnęłam po tę pozycję, w czym ogromnie pomogło mi wydawnictwo. I to jest właśnie taka książka, jakiej szukałam. Mnóstwo ciekawych przypadków ortograficznych, ćwiczenia zarówno w formie krzyżówek jak i wyszukiwania, łączenia wyrazów. Wszystko podane w ogromnie przystępny sposób, zarówno autorka jak i ilustratorka wspaniale połączyli swoją pracę, dzięki czemu powstała świetna, ciekawa pomoc dydaktyczna. Ćwiczy logiczne myślenie jak i rękę przy kolorowankach, również trzeba wykazać się nie lada spostrzegawczością ,by rozwiązać dane zadanie. Nauka przez zabawę bardzo dobrze się tutaj sprawdza i wiele chwil spędziłam przy niej z synem, bez widocznego protestu z jego strony, jak przy innych książkach. Trudność zadań jest zróżnicowana, od prostych po takie, kiedy już trzeba zmusić szare komórki do większej pracy. Rebusy, labirynty pomogą przy zapamiętaniu pisowni, która często niejednemu dorosłemu sprawi jeszcze kłopot. W sumie niewielki zeszyt a zabawy przy nim mnóstwo. Polecam zarówno młodym czytelnikom jak i starszym, dla których ortografia jeszcze potrafi stanowić trudność. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Z tego co pamiętam dla większości z moich znajomych zasady ortograficzne stanowiły większą niewiadomą niż tę w matematyce. Wiele godzin spędziłam nad nimi, próbując zapamiętać jaki wyraz z „ó” nie wymienia się na „o” i jaka kolejność jest w wyrazie „wybrzeże|” z uporem maniaka pisząc tę nieprawidłową. Ja jednak miałam szczęście, że nauczyciel potrafił nas nauczyć tych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
437
435

Na półkach:

Taka forma utrwalania wiedzy z zakresu ortografii jest niezwykle przyjemna i dostarcza dużo zabawy. Myślę, że książka najlepiej sprawdzi się dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem i pisaniem, które już wchodzą w ten tajemniczy i często zwodniczy świat zasad polskiej pisowni.

http://www.czytajac.pl/2017/08/heca-kurniku/

Taka forma utrwalania wiedzy z zakresu ortografii jest niezwykle przyjemna i dostarcza dużo zabawy. Myślę, że książka najlepiej sprawdzi się dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem i pisaniem, które już wchodzą w ten tajemniczy i często zwodniczy świat zasad polskiej pisowni.

http://www.czytajac.pl/2017/08/heca-kurniku/

Pokaż mimo to

avatar
30
30

Na półkach: ,

Publikacja Heca w kurniku, czyli krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci to czarno-biały zeszyt zabaw, w którym głównymi bohaterami autorka uczyniła słowa. I to słowa nie byle jakie, a prawdziwe wyzwania ortograficzne dla dzieci w wieku 6–10 lat (choć podejrzewam, że niejeden nastolatek będzie musiał przy nich pogłówkować). W odróżnieniu od słowników czy podręczników Heca w kurniku nie zawiera żadnych definicji, dymków z cyklu „zapamiętaj”, ani nawet słowa „wyjątek”. W myśl zasady nauka przez zabawę autorka zabiera młodych czytelników do świata łamigłówek, rebusów, krzyżówek i labiryntów; do niczego nie zmusza, nie narzuca kolejności, ani nawet nie proponuje sprawdzania odpowiedzi (choć lista z rozwiązaniami znajduje się na końcu książki). Zaproponowana forma tak daleka od oceniania pozwala dzieciom w pełni oddać się zabawie, a w razie błędów samodzielnie dojść do prawidłowego rozwiązania. By jak najlepiej wykorzystać potencjał publikacji, warto mieć pod ręką naostrzone kredki lub flamastry, ponieważ część zadań językowych ściśle związana jest z kolorowaniem.

Pełna recenzja wraz ze zdjęciami dostępna pod tym linkiem: http://bit.ly/2ga4Jky

Publikacja Heca w kurniku, czyli krzyżówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy ortograficzne dla dzieci to czarno-biały zeszyt zabaw, w którym głównymi bohaterami autorka uczyniła słowa. I to słowa nie byle jakie, a prawdziwe wyzwania ortograficzne dla dzieci w wieku 6–10 lat (choć podejrzewam, że niejeden nastolatek będzie musiał przy nich pogłówkować). W odróżnieniu od...

więcej Pokaż mimo to

avatar
493
323

Na półkach: ,

Marzenie terapeuty. Na tych dwóch słowach mogłabym zakończyć swoją recenzję, ale przecież wtedy nikt by nie wiedział, dlaczego ta książka jest taka cudowna… Chociaż ma tylko 32 strony, to zasługuje na całą tonę ochów i achów!

Ortografia. Kto z nas nie miał z nią problemów niech pierwszy rzuci słownikiem! Nikt nie rzuca? No właśnie… KAŻDY miał jakiś problem i nie ma się czego wstydzić. Można jednak pomóc z tym problemem naszym dzieciom i zamiast nieustannie dręczyć regułami ortograficznymi i czepiać się błędów, dać im tę cudowną książkę. Dzięki temu nawet nie zauważą, jak zapamiętają poprawną pisownię.

Heca w kurniku wyróżnia się również dużą różnorodnością ćwiczeń, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Labirynty, krzyżówki, obrazki do porównania, wykreślani, kolorowanki, uzupełniani, rebusy… Zadań jest bardzo wiele i każde z nich przyniesie dzieciom dużo satysfakcji z wykonanego zadania.

Na pochwałę zasługują również ilustracje Anity Graboś. Wszystkie rysunki, które musimy zinterpretować są jednoznaczne i wyraźne. Wbrew pozorom jest to dość rzadko spotykana rzecz. Nigdy nie zapomnę rysunku klosza od lampy z jednej z książek, który wyglądał jak kapelusz lub ewentualnie wazon. Tu nie zauważam takich trudności, więc można śmiało rozwiązywać rebusy i krzyżówki obrazkowe.

Jedna maleńka uwaga, to… lekki chaos. Czasem na zajęciach potrzebuję na szybko jakiegoś ćwiczenia dla dyslektyka i wolałabym, żeby ćwiczenia były logicznie uporządkowane ze względu na to, czego dotyczą. Przydałby się zatem chociaż spis treści, ale nie jest to jakiś wielki mankament.

Komu polecam? Wszystkim! Pomijając bowiem to, że książka uczy poprawnej ortografii, to jest po prostu świetnym i rozwijającym zajęciem dla dzieci. Oj, przyda się przed początkiem roku szkolnego… :)

Marzenie terapeuty. Na tych dwóch słowach mogłabym zakończyć swoją recenzję, ale przecież wtedy nikt by nie wiedział, dlaczego ta książka jest taka cudowna… Chociaż ma tylko 32 strony, to zasługuje na całą tonę ochów i achów!

Ortografia. Kto z nas nie miał z nią problemów niech pierwszy rzuci słownikiem! Nikt nie rzuca? No właśnie… KAŻDY miał jakiś problem i nie ma się...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    3
  • Chcę przeczytać
    3
  • +2017
    1
  • Dziecięce - (3) na przyszłość
    1
  • 2017 (przeczytane)
    1
  • Od wydawcy / księgarni / autora 2017
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także