Wywieranie wrażenia na innych. O sztuce autoprezentacji

Okładka książki Wywieranie wrażenia na innych. O sztuce autoprezentacji Mark Leary
Okładka książki Wywieranie wrażenia na innych. O sztuce autoprezentacji
Mark Leary Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2007-01-01

Raczej nudne, nie dowiedziałam się niczego zaskakującego ani nowego. Książki nie można zaliczyć do, modnych teraz, poradników. To raczej nieciekawy, choć napisany przystępnym językiem, podręcznik dla studentów.
Poza tym, część zawartych w książce twierdzeń się zdezaktualizowała, dziś trudno traktować z powagą badania z lat 80. na temat szkodliwości makijażu :)

Książka opisuje różne ludzkie motywacje i strategie do manipulowania wizerunkiem od strony psychologicznej, nie jest natomiast "kursem" czy zestawem rad dotyczący tego co robić by wydawać się taką czy inną osobą (choć tytuł wydaje się to sugerować).

Wielkie rozczarowanie, "lanie wody". Wartościowy przekaz tej książki można było by zmieścić no 30 stronach. W zasadzie nic konkretnego, wartego uwagi. Stanowczo odradzam.

Nie dowiedziałam się niczego ciekawego, a na dodatek miałam wrażenie, że na okrągło czytam to samo. Nie znalazłam także zbyt wielu praktycznych rad, a na to liczyłam sięgając po tą książkę. Jeśli chce się uzyskać informacje, które rzeczywiście przydadzą się w codziennym życiu lepiej sięgnąć po coś innego.

Podstawa psychologii. Jest to książka, którą każdy z nas powinien przeczytać. Warto ponieważ techniki zawarte w tej książce przydadzą się nam każdego dnia.

naprawdę nic ciekawego... czytanie jej to strata czasu, lepiej wziąć się za coś ambitniejszego.

Lanie wody. Treść książki (niezbyt odkrywczą) można było zmieścić na 50 stronach, razem z przypisami. Ale wtedy pewnie jedni by nie zrozumieli, a drudzy mniej by zarobili ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia
  • Psychologia
  • Mam
  • Poradniki
  • Psycho
  • 2010

Dodaj cytat z książki Wywieranie wrażenia na innych. O sztuce autoprezentacji