Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu

zdrowie, medycyna
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2016-01-01
2016-01-01
zdrowie sprawność joga relaks ćwiczenia czakry

Mnóstwo ciekawych, przydatnych wskazówek. Niestety trzeba je wyłuskiwać. Tekst rozwodniony do granic możliwości, napisany w stylu amerykańskiego poradnika. Wielość przykładów z życia wziętych sprawia, że trudno śledzić tok myślenia autorki. Mimo wszystko jest to wartościowa pozycja.

Jestem zachwycona zestawami ćwiczeń. Naprawdę człowiek może w domu w końcu być prowadzony przez fachowca od jogi. Po 4 miesiącach leczenia stopy terapiami, laserami, masażami nie osiągnęłam takiej poprawy w chodzeniu, co po 10 dniach jogi. Oczywiście są też ćwiczenia z górnej półki, na razie nieosiągalne dla mnie, mimo 8 lat z Pilatesem. Ale wszystko przede mną.

Autorka przybliża filozofię jogi, uczy wsłuchiwania się we własne ciało i zanurzenia się w swoją Wewnętrzną Świątynię, do której dostęp możemy uzyskać poprzez czakry. Zabiera nas w mistyczną podróż po czakralnych komnatach opatrzonych nazwami procesów będących esencją przeżyć podczas przebywania w każdej z nich.

Poznajemy podstawowe założenia czakr, znaczenie jej nazwy, symbolu, rolę, właściwości, działanie i efekty nadmiaru oraz niedoboru energii. Poszczególne czakry opatrzone są szczegółową, szeroką i rzetelną wiedzą wraz z wyraźnymi, dużymi, czarno – białymi fotografiami instruktażowymi. Wskazówki dotyczące wykonania ćwiczeń zostały ułożone w formie krótkich, konkretnych punktów zwracających uwagę na prawidłowość wykonania każdej postawy, odpowiedniego ułożenia ciała i korygowania ewentualnych błędów. Przy omawianych asanach autorka stosuje nazwę w Sanskrypcie czyli starożytnym języku Indii oraz jej wersję przetłumaczoną. W opisach posługuje się terminologią stosowaną na zajęciach jogi. Udziela wielu praktycznych porad wprowadzających do ćwiczeń i omawia swoje podejście do pracy. Na końcu każdej części zostały zebrane wszystkie omówione układy w określonej sekwencji wraz z miniaturkami zdjęć.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2017/01/308-joga-czakralna.html

Poznajemy podstawowe założenia czakr, znaczenie jej nazwy,...

Popularne i często proste asany w innym aspekcie praktyki. Skupienie na energii czakr i równoważeniu ich.

Dodaj cytat z książki Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu