Wiek luksusu

Anna Godbersen Cykl: The Luxe (tom 1) literatura obyczajowa, romans 262 str.
The Luxe

romans siostry majątek bankructwo sekrety kłamstwa skandale

Porównaj ceny i

Plusy powieści:
- bardzo rozwinięta historia
- akcja toczy się w sposób wartki i szybki
- nie nudzi
- styl pisania bardzo przystępny
- rozbudza ciekawość
- niekiedy zdarzają się zabawne teksty, wtedy to nawet uśmiech nie znika
- brak minusów

Romans dla nastolatek - do takiej kategorii można by przypisać tę książkę. Przyjemne czytadło na wolny wieczór, wypełnione po brzegi towarzyskimi intrygami, wystawnymi balami i zakazanymi uczuciami, lecz również dramatami i tajemnicami. Lekkie i pełne uroku XIX wieku.

Widząc, na początku, jak krótkie są rozdziały nie byłam zadowolona. Uważałam, że zanim rozwinie się akcja, już trzeba będzie przejść do następnego wątku. I tak też było, na początku. Później akcja rozwijała się bardzo fajnie, nie przeszkadzały jej w tym ów rozdziały. Mimo, że końcówki domyślałam się od początku, i że wcale się nie pomyliłam, to odrobinę się zaskoczyłam....

Tak na początek, autorka zapoznaje nas z przebiegiem pogrzebu głównej bohaterki- bo spojler musi być, co nie? Bardzo fajna książka.

Polecam

Początek niezbyt zachęcający. Zastanawiałam się nawet czy nie darować sobie dalszego czytania, ale trochę było mi szkoda czasu, który już zdążyłam poświęcić tej książce i... cieszę się, że tego nie zrobiłam! Książka na tyle mi się spodobała, że zaczęłam żałować, że pozostałe części nie zostały wydane w Polsce :-)

Przede wszystkim "Wiek luksusu", to nie jest książka tylko dla nastolatek.
Właściwie, to jestem zdziwiona, że klasyfikowana jest jako literatura młodzieżowa. Myślę, że to może powodować, że osoby dojrzalsze wiekiem nie będą po nią sięgać, a to byłaby szkoda :)
"Wiek luksusu" to barwna opowieść, która przenosi czytelnika wprost na Manhattan, końca XIX wieku. Jest to miejsce,...

Ani dobra, ani zła. Taka sobie, czytałam by przeczytać. Nie wciągnęła mnie.

Na półkach: , , , , , , ,

Początkowo, czytając książkę, nie byłam nią zbytnio zainteresowana, ale z każda kolejną stroną moje zainteresowanie rosło. Podobała mi się wielopostaciowość utworu, ukazanie różnych warstw społecznych i pokazanie ich jasnych i ciemnych stron. Każda z przedstawionych tu postaci nie jest albo dobra albo zła- są wielobarwne i jak każdy z nas mają swoje wady jak i...

Książka, niestety, jak dla mnie nudna ;/

Książkę bardzo szybko się czyta ze względu na szybkość akcji, co dla mnie jest zaletą - brak bezsensownych przeciągnięć. Zdecydowanie Plotkara XIXw. pisana przystępnym językiem. Wg.mnie duże jest prawdopodobieństwo, że utworzą na podst.książki serial, który będzie tj.np.Pamiętniki Wampirów zupełnie inną wersją.. Mimo to czekam na dalszy ciąg wydań ;)

Dyskusje

• 2011
  • Romans historyczny
  • Do wymiany
  • Biblioteka
  • Wymienione
  • Miłość

Dodaj cytat z książki Wiek luksusu