Wiek luksusu

Okładka książki Wiek luksusu Anna Godbersen
Okładka książki Wiek luksusu
Anna Godbersen Wydawnictwo: Amber Cykl: The Luxe (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Luxe (tom 1)
The Luxe
Amber
2007-12-04
2007-12-04
Alicja Marcinkowska
romans siostry majątek bankructwo sekrety kłamstwa skandale

Okładka książki Reality Show Nicola Kraus, Emma McLaughlin
Reality Show Nicola Kraus, Emma ...
Okładka książki Gwiazdy i gwiazdki Amanda Goldberg, Ruthanna Hopper
Gwiazdy i gwia... Amanda Goldberg, Ru...
Okładka książki Letni staż Carrie Karasyov, Jill Kargman
Letni staż Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Słodko-gorzka szesnastka Carrie Karasyov, Jill Kargman
Słodko-gorzka ... Carrie Karasyov, Ji...

Naprawdę żałuję, że pozostałe części nie zostały wydane w Polsce, bo książka jako kostiumowe YA jest naprawdę super ^_^

Z początku nie wiadomo co się dzieje, ale później wszystko się rozkręca. Jest stonowana i w dobrym stylu. Później tak się wciągnęłam, że nie mogłam doczekać się finału, którego nie było. Okazało się, że są jeszcze trzy części, ale nie zostały w Polsce wydane! Ogromna szkoda.

Romans dla nastolatek - do takiej kategorii można by przypisać tę książkę. Przyjemne czytadło na wolny wieczór, wypełnione po brzegi towarzyskimi intrygami, wystawnymi balami i zakazanymi uczuciami, lecz również dramatami i tajemnicami. Lekkie i pełne uroku XIX wieku.

Widząc, na początku, jak krótkie są rozdziały nie byłam zadowolona. Uważałam, że zanim rozwinie się akcja, już trzeba będzie przejść do następnego wątku. I tak też było, na początku. Później akcja rozwijała się bardzo fajnie, nie przeszkadzały jej w tym ów rozdziały. Mimo, że końcówki domyślałam się od początku, i że wcale się nie pomyliłam, to odrobinę się zaskoczyłam. Zaskoczyłam tym, że jak dla mnie książka skończyła się nie kończąc wielu rozpoczętych historii. Oczywiście główna część, czyli romans Elizabeth i Willa, została zakończona, ale co z Dianą i Henrym, co z Penelope, co z Liną i tajemniczym mężczyzną, w ogóle co z całą rodziną Hollandów - zbankrutowali, czy nie? W książce nie została nasunięta w ogóle jakakolwiek podpowiedź i odrobinę mnie to irytuje. Fakt, fajnie jest samemu domyślać się, co mogło zdarzyć się później, ale ja tak mogę w nieskończoność. Może jest kolejna część, jak tak, to mnie oświećcie - z pewnością przeczytam, bo mimo, że jest to typowy romans, za którymi nie przepadam, to ten nawet się mi spodobał. Polecam, jeśli już będziecie mieli ją w ręce, to nie odkładajcie. To książka na 2, max. 3 wieczory. Nie wnosi nam nic szczególnego, oprócz tego, że warto dążyć do szczęścia, ale z rozwagą.

Tak na początek, autorka zapoznaje nas z przebiegiem pogrzebu głównej bohaterki- bo spojler musi być, co nie? Bardzo fajna książka.

Polecam

Polecam

Początek niezbyt zachęcający. Zastanawiałam się nawet czy nie darować sobie dalszego czytania, ale trochę było mi szkoda czasu, który już zdążyłam poświęcić tej książce i... cieszę się, że tego nie zrobiłam! Książka na tyle mi się spodobała, że zaczęłam żałować, że pozostałe części nie zostały wydane w Polsce :-)

Przede wszystkim "Wiek luksusu", to nie jest książka tylko dla nastolatek.
Właściwie, to jestem zdziwiona, że klasyfikowana jest jako literatura młodzieżowa. Myślę, że to może powodować, że osoby dojrzalsze wiekiem nie będą po nią sięgać, a to byłaby szkoda :)
"Wiek luksusu" to barwna opowieść, która przenosi czytelnika wprost na Manhattan, końca XIX wieku. Jest to miejsce, w którym królują pozory i konwenanse, a szczerość czy oryginalność są towarem nie tylko deficytowym, ale i niepożądanym.
Poznajemy życie kilku młodych ludzi, które to życie tylko z pozoru wydaje się być proste i nieskomplikowane.
Już sam prolog sugeruje, że historia, która autorka chce nam opowiedzieć nie będzie ociekała lukrem. Przyznam, ze mocno mnie ten prolog zaskoczył i zaciekawił, robiąc apetyt na ciąg dalszy.
W kolejnych rozdziałach poznajemy kolejno osoby, wokół których zbudowana jest cała opowieść. Poznajemy ich pragnienia, ukryte uczucia, skrywane namiętności. Każdy z nich wydaje się być nieszczęśliwy, w roli, którą przyszło mu 'grać' w życiu.
Autorce udało się w sposób wiarygodny przedstawić ich rozterki, dzięki czemu wszyscy wydają się być bardzo ludzcy. Co ciekawe moje sympatie i antypatie, jako czytelnika ewoluowały wraz z rozwojem akcji. Jedynie do Diany czułam sympatię od początku do końca.
A co do końca, to bardzo mnie ostatni rozdział zaskoczył. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, chociaż bardzo mnie cieszy, że w taki sposób autorka zakończyła tą historię. Jednocześnie jestem świadoma, że to nie jest taki ostateczny koniec, ponieważ jest to pierwszy tom cyklu, który z niewiadomych przyczyn nie doczekał się u nas kontynuacji. Wielka szkoda.

Przede wszystkim "Wiek luksusu", to nie jest książka tylko dla nastolatek.

Na półkach: , , , , , , ,

Początkowo, czytając książkę, nie byłam nią zbytnio zainteresowana, ale z każda kolejną stroną moje zainteresowanie rosło. Podobała mi się wielopostaciowość utworu, ukazanie różnych warstw społecznych i pokazanie ich jasnych i ciemnych stron. Każda z przedstawionych tu postaci nie jest albo dobra albo zła- są wielobarwne i jak każdy z nas mają swoje wady jak i zalety.

Ponieważ książkę do ostatniej strony czytałam z niebywałą chęcią i ciekawością (choć książka jest przewidywalna) to żałuję, że w Polsce nie zostały wydane dalsze lody sióstr Elizabeth i Diany Holland.

Książkę, choć krótką, zdecydowanie polecam :)

Ani dobra, ani zła. Taka sobie, czytałam by przeczytać. Nie wciągnęła mnie.

Ani dobra, ani zła. Taka sobie, czytałam by przeczytać. Nie wciągnęła mnie.

Plusy powieści:

• Romans historyczny
  • Do wymiany
  • Wymienione
  • Posłane w świat

Dodaj cytat z książki Wiek luksusu