Z Jezusem przez Biblię

2016-01-01
Tomasz Fortuna
dla dzieci biblia

Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Mały chłopiec Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Mały chłopiec Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Nieustraszony strach na wróble Maria Giemza, Grzegorz Majchrowski
Nieustraszony ... Maria Giemza, Grzeg...

Widziałam niejedną Biblię dla dzieci i ta zdecydowanie jest moją ulubioną! Ilustracje są przepiękne ale najpiękniejsze są historie! Opisują nie tylko suche fakty biblijne, ale tłumaczą też i objaśniają jak dana historia ma się do przyjścia na świat Jezusa i jak odnosi się do nas! Nieraz czytając córce sama ocieram łzę ze wzruszenia. Najlepsza Biblia dla dzieci!

Dostałam książkę w prezencie po przyznaniu się do praktycznie zerowej wiedzy na temat religii, czy Biblii. Dla osób takich jak ja, lub dzieci – polecam. Dla tych młodyszch na pewno będzie to solidny start budowania wiadomości, czy wyciągnięcia istoty tolerancji, miłości, wiary, nadziei. Dla "mi" podobnych to przyjemna, skrócona wersja, która w końcu coś wytłumaczy i pomoże nadążyć za motywami biblijnymi pojawiającymi się w filmach, książkach etc.

Krok po kroku przemierzamy przez najważniejsze momenty w Biblii, na samego Jezusa musimy poczekać prawie przez połowę książki, ale jesteśmy przygotowywani na jego przybycie. Pozycję czyta się płynnie, z przymrużeniem oka na narracje dla młodszych czytelników. Wiele jest opinii pochwalających ilustracje artysty Jago, niestety mnie one nie przypadły do gustu – kwestia upodobań. Niemniej jednak, czuję się gotowa na poważniejsze pozycje!

Przepiękna, z cudownymi ilustracjami. Czytałam z wypiekami na twarzy i z dużą ciekawością!

• :-) Mam
  • Reportaż