Dlaczego Ufam Kościołowi? Biblijny podręcznik obrony wiary

Okładka książki Dlaczego Ufam Kościołowi? Biblijny podręcznik obrony wiary Marek Piotrowski
Okładka książki Dlaczego Ufam Kościołowi? Biblijny podręcznik obrony wiary
Marek Piotrowski Wydawnictwo: Wydawnictwo IKONA religia
religia
Wydawnictwo IKONA
2016-01-01
2016-01-01

Często to, co powszechnie ludzie uważają za naukę Kościoła, wcale nie jest tym, czego faktycznie Kościół naucza. Nic nie poukładało mi tak w głowie spraw wiary, jak ta książka. Genialna. Na pewne prawdy wiary spojrzałam zupełnie inaczej, na nowo. Polecam każdemu, kto pragnie zgłębiać (lub poznać) wiarę katolicką :) Fascynujące jest to, jak od dwóch tysięcy lat trwamy niezmiennie w nauce Chrystusa i postępujemy zgodnie z tym, jak postępowały pierwsze gminy chrześcijańskie.

Podtytuł "Biblijny podręcznik obrony wiary" jest bardzo na wyrost. Próżno tu szukać prawdziwie biblijnych argumentów poza tym co standardowo przytacza katechizm. Mój największy zarzut odnosi się do fałszywego przedstawiania doktryny o usprawiedliwieniu w rozumieniu reformatorów. Według autora usprawiedliwienie człowieka w tym ujęciu jest tylko zewnętrzne, bez wewnętrznej przemiany człowieka. To prawda, że reformatorzy nauczają o usprawiedliwieniu zewnętrznym, tylko na podstawie zasług Chrystusa. Nieprawdą jest natomiast, że według doktryny reformowanej nie zachodzi wewnętrzna przemiana człowieka. . Autor cytuje rozdział o usprawiedliwieniu z Londyńskiego Wyznania Wiary, zapominając dodać, że mowa o przemianie wewnętrznej człowieka znajduje się we wcześniejszym rozdziale "Skuteczne Powołanie". Autor przytacza "argument" o rzekomo fałszywej doktrynie usprawiedliwienia zewnętrznego w wielu miejscach tej książki, próbując dowieść trafności doktryny i praktyk katolickich. Biblia naucza o konieczności nowego narodzenia, czyli upamiętania i odwrócenia się od grzechu i położenia pełnej ufności w zbawczym dziele Chrystusa. Dzieje się to poprzez odrodzenie z Ducha, gdy zostaje człowiekowi zabrane serce kamienne a dane mięsiste. Umysł człowieka zostaje duchowo oświecony i zaczyna rozumieć sprawy Boże i je kochać. Zostaje usprawiedliwiony z łaski przez wiarę i jest nowym stworzeniem w Chrystusie.

Książka obowiązkowa nie tylko dla katolika ale każdego chrześcijanina.

Książka obowiązkowa nie tylko dla katolika ale każdego chrześcijanina.

Zwiezle,merytorycznie.
Wiedza nie z palca ssana,lecz gruntowna biblistyka i wiedza HISTORYCZNA.
Bat na "medrcöw internetu" i akolitöw Dana Browna,Dänikena et consortes

Zwiezle,merytorycznie.
Wiedza nie z palca ssana,lecz gruntowna biblistyka i wiedza HISTORYCZNA.
Bat na "medrcöw internetu" i akolitöw Dana Browna,Dänikena et consortes

Co tu dużo mówić - książka jest genialna.

Co tu dużo mówić - książka jest genialna.

To jest kawał solidnej, rzeczowej roboty. Wszelkie bzdury (te o Kościele) wyjaśnione i wątpliwości rozwiane. Warto te książkę nie tylko przeczytać ale i też mieć na półce w domu. Rewelacyjna! Czapki z głów przed autorem!

Kolejna świetna pozycja p. Piotrowskiego. Tym razem podjęty temat zarzutów doktrynalnych i takich względem katechizmu. Kolejna obowiązkowa lektura dla wszystkich wierzących i tych co wiarę chcą atakować. Mogą dzięki temu uniknąć kompromitacji.

• Chcę kupić
  • Na półce
  • Apologetyka katolicka
  • Religia i teologia
  • Półka WSTYDU

Dodaj cytat z książki Dlaczego Ufam Kościołowi? Biblijny podręcznik obrony wiary