Kto wyłączył mój mózg?

dr Caroline Leaf Wydawnictwo: Therismos poradniki
Who Switched Of My Brain?
Anna Buczkowska
Therismos
mózg toksyczne myśli
Who Switched Of My Brain?
poradniki
Anna Buczkowska
mózg toksyczne myśli

Pseudonaukowy bełkot w religijnym sosie. Parapsychologia. Autorka miesza pojęcia z psychologii i neuronauki z metaforami biblijnymi i całość okrasza licznymi cytatami z Pisma św. Typowo amerykańska pop-psychologia z huraoptymizmem, prostymi radami i nadużywaniem słowa toksyczne. Bleee

Część merytoryczna fajna, ciekawa, logiczna. Mnie zraziło odwołanie do Boga, Pisma Świętego.

Zdecydowanie mało wartościowa pozycja. Autorka zalewa ją swoimi poglądami. Jedno zdanie wyraźnie neguje wiarygodność tej publikacji. Autorka podważa w nim dokonania psychologii akademickiej, dając na to miejsce własne poglądy i Boga.

Cała publikacja dotyczy "parszywej dwunastki" i "metacog". Jak dla mnie to "parszywa jedynka". Dlatego że sprowadza się do myśli i analizy...

Zawiodłem się na tej pozycji. Książka zdecydowanie powinna być ujęta w kategorii religia z uwagi na permanentne odsyłanie czytolnika do Pisma Świętego. Sam proces teraputyczny ma opierać się na zawierzeniu Bogu itp. Zdecydowanie polecam głęboko wierzącym.

• Do przeczytania w 1 kolejności
  • Jak
  • Rozwojowe
  • ψυχή
  • Chcę w prezencie
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Kto wyłączył mój mózg?