Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem

Bogdan de BarbaroMaria de Barbaro Wydawnictwo: Charaktery Seria: Bliskie wsparcie poradniki
Charaktery
psychika zdrowie psychiczne emocje bliskość związki relacje charaktery psychologia socjologia
poradniki
Bliskie wsparcie

Okładka książki I jak tu się dogadać?! Danuta Kondratowicz, Bogdan de Barbaro
7,5
I jak tu się d... Danuta Kondratowicz...
Okładka książki Dwoje na huśtawce czyli zrozumieć związek Aleksandra Capiga, Agata Cieślar Cieślar, Joanna Drosio-Czaplińska, Angelika Gumkowska, Jacek Masłowski, Anna Maziuk, Marta Niedźwiecka, Marzena Olędzka, Piotr Pietucha, Izabella Wit-Kossowska Wit-Kossowska, Bartosz Zalewski, Bogdan de Barbaro
5,8
Dwoje na huśta... Aleksandra Capiga, ...
Okładka książki Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny. Dodruk Andrzej Czernikiewicz, Agnieszka Gmitrowicz, Marek Jarema, Jolanta Rabe-Jabłońska, Bogdan de Barbaro
7,7
Psychiatria. P... Andrzej Czernikiewi...
Okładka książki Rozmowy Grace Davie, Norman Davies, Nikołaj Iwanow, Władysław Stróżewski, Roch Sulima, Bogdan de Barbaro
1,0
Rozmowy Grace Davie, Norman...

Choć bardzo cenię sobie wiedzę i doświadczenie Państwa de Barbaro, książka niewiele wniosła do mojego życia. Zawiera zbiór artykułów przedrukowanych w czasopiśmie "Charaktery", które dotyczą bliskości, intymności, budowania dobrych relacji z innymi, przekazów rodzinnych. Dobra dla osób nieobeznanych w ogóle w tych tematach.

"Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy zmienić znaczenie, jakie jej nadajemy". Ten i kilka innych, bardzo trafionych wypowiedzi powodują, że jest to swojego rodzaju poradnik-drogowskaz. Wypowiedzi zwarte, trafiające w samo sedno tematu, dzięki czemu nie ma "przynudzania" i niepotrzebnego "owijania". Pozycja warta przeczytania.

De Barbaro to nazwisko, które zna całe środowisko psychiatrów i psychoterapeutów. Uwielbiam czytać wywiadów, które udziela. Jego wiedza jest ogromna, a wypowiedzi trafiające w samo sedno.
Książka co prawda nie odkrywa niczego nowego, a jednak z przyjemnością przeczytałam co do powiedzenia ma profesor i jego najbliżsi.

Wywiady z małżeństwem terapeutów, a także z ich dziećmi, nt. ojcostwa, bycia w rodzinie, rodzicielstwa. Lektura skłaniająca do refleksji, choć dla mnie jakoś niespecjalnie odkrywcza.

Książka jest zbiorem rozmów z Bogdanem i Marią de Barbaro, którzy są psychoterapeutami oraz ich dzieci, kończąc na wnuku.

Porusza ona temat bliskości czyli jak można ją scharakteryzować w obecnych czasach, problematyki niewierności w relacjach miłosnych, nadużyć (też seksualnych) w rodzinie, komunikacji w zderzeniu z psychologią, psychoterapią rodzinną (systemową)....

Książka pary znanych psychoterapeutów traktująca o bliskości w związku jest zbiorem wywiadów i artykułów przedrukowanych z miesięcznika ‘Charaktery'. Obok ciekawych spostrzeżeń i problemów (jakie przekonania wpojone nam przez rodziców zachować, czy mówić sobie wszystko w związku itp.), mamy też kilka rozdziałów dość powierzchownych. Dobra lektura dla zaczynających...

Na półkach: , , , ,

Na poradnik "Bliskość" składa się jedenaście rozdziałów, w których autorzy podejmują się opisania paru interesujących zagadnień. A są nimi:
- czy warto brać ślub i dlaczego niektórzy tak bardzo wzbraniają się przed tym?
- podział ról w domowych obowiązkach,
- spędzanie czasu ze sobą oraz jak duże znaczenie dla związku ma wspólnota czasu,
- zdrada i jej bolesne konsekwencje...

• Psychologia
  • 2020
  • Chcę mieć
  • 2020
  • Przeczytane w 2018r.
  • Biblioteka
  • Tradycyjne

Bogdan de Barbaro Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem Zobacz więcej