Klątwa Tytana

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Titan's Curse
2016-02-17
2009-01-01
Data 1. wydania:
2007-05-11
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
The Titan's Curse
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-02-17
Agnieszka Fulińska

W tej części trzeba natężyc w sobie moc wyobraźni ponieważ niestety nie ma filmu(a może nawet dobre). Poznajemy nowych bohaterów w starym miejscu, gdzie dla naszych głównych bohaterów jest to zaskakujące

Bardzo fajna książka, jednak gdy nie czytało się innych tomów warto sięgnąć po wcześniejsze, by dowiedzieć się więcej o mitach greckich.

Za pierwszym razem, czytając jeszcze jako dzieciak, z jakiegoś powodu się od niej odbiłem, mimo że dwa pierwsze tomy wciągnęły mnie bez reszty. Wróciwszy do serii w piętnastym roku życia, stwierdzam, że zdecydowanie godna polecenia.

Polecam.

Ω Nawet najdzielniejszym zdarza się upadek.
⚡️
Ω Minęło pół roku, od czasu ocalenia drzewa Thalii, jak i jej samej. Teraz, jako towarzyska naszych herosów, bierze udział w misji o niezwykłej wadze. Nasi herosi mają tydzień na odnalezienie porwanej bogini łowów, która zawczasu ruszyła na poszukiwania pradawnego potwora będącego w stanie obalić Olimp. Ponadto horda Luka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hmmm. Coś się chyba zepsuło. Jakoś zaczęło być ni z gruchy ni z pietruchy mrocznie, a cała magia i humor gdzieś uleciały. Co więcej, mam wrażenie, że książka powstała tylko po to, żeby być przejściówką między wcześniejszymi wydarzeniami, a następnymi.

Bardzo nie podoba mi się brak jednego z głównych bohaterów, tak jakby autor nie miał pojęcia, co z nim zrobić na planie....

Po obejrzeniu filmów na podstawie pierwszej i drugiej części stwierdziłem, że nie ma na co czekać i wziąłem się za czytanie trzeciej
Bardzo dobrze napisane oryginalna jak na książki o bogach greckich

Każda kolejna część jest coraz bardziej dojrzała, dopracowana, a plot twisty coraz bardziej zaskakują! Sięgając po tą serię na prawdę nie spodziewałam się, że pomimo, że jest to książka dla młodszego czytelnika, to jest bardzo dopracowana w kwestii fabuły.

Cyklu ciąg dalszy - trochę mniej oderwany od rzeczywistości niż "Morze Potworów", ale nadal wciągający i przyswajalny. Fabuła się rozwija i staje się jakby poważniejsza, podobny zabieg jak w serii o Harrym Potterze - w zamyśle bohaterowie dorastają zapewne wraz z czytelnikiem. Fajne domknięcie niektórych wątków, pojawienie się nowych równie ciekawych. Autor stara się nie...

To nie tylko ogromna dawka wiedzy, świetna fabuła, ale i doskonały humor!

Dyskusje

11 877