Klątwa Tytana

Rick Riordan Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction 312 str.
The Titan's Curse

Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Percy Jackson dostaje od Grovera pilną prośbę o pomoc. Wyrusza natychmiast wraz z Annabeth oraz przywróconą do życia Thalią. Na miejscu okazuje się, że Grover odnalazł dwójkę potężnych lecz nieświadomych niczego dzieci półkrwi, ale oboje znajdują się w niebezpieczeństwie, z którym satyr nie potrafi poradzić sobie sam. Próba uratowania młodych herosów kończy się bitwą z...

Kolejna część Percy'ego Jackson'a i bogów olimpijskich jeszcze lepsza niż pozostałe dwie części. Tym razem do akcji wkraczają Łowczynie i boginia Artemida. Pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni, miłości i lojalności. Świetna książka. Bardzo polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

to moja ulubiona część z 1 serii. Jestem wielką fanką Łowczyń Artemidy, które odgrywają dość sporą role w powieści

Całkiem fajna książka, pełna akcji i przygody. I wcale mi nie przeszkadzało, że przeznaczona głównie dla młodzieży (może dlatego, że całkiem przyjemnie napisana albo dlatego, że ciągle czuje się nastolatką 😊). Poza tym solidna nauka bądź też powtórka z mitologii greckiej.

Zdecydowanie, jak na razie moja ulubiona z dotychczasowych części, całkowicie mnie pochłonęła i przywiązała do nowych i starych postaci (może poza Thalią).
Coraz bardziej wyczuwa się, że atmosfera staję się gęstsza i wielka bitwa zbliża się krok po kroku, a bohaterowie dorastają i zaczynają pojawiać się pewne uczucia.
No i rodzeństwo Di Angelo, czuję, że jedno z nich dość...

Na wyprawę ruszają 4 osoby. To rewolucja (bo zawsze są 3 osoby), więc wiadomo kto zginie. Okładka i nazwy tytułów specjalnie mylą czytelnika. Jednak przepowiednia jest tak oczywista, że finał czytamy na zasadzie "łaaaa... no "nie spodziewałem się tego". Dionizosa da się w końcu lubić (a przynajmniej go zrozumieć). I najważniejsze: to część dedykowana silnym niezależnym...

książka bardzo ciekawa i wciągająca. opowiada nie tylko o przygodach dzielnego herosa ale również o przyjaźni. Jak mało dzieli przyjaźń od nienawiści?

Cóż to była za genialna historia!
Zakochałam się, znowu, tak po prostu.

Oj, wymęczyła mnie ta część. Niby nie jest źle napisana, ale odniosłam wrażenie, że obdziera bóstwa z boskości. Znaczy wiecie: niby Łowczynie są nieśmiertelne i się nie starzeją, ale jednak nie do końca (bo na stałe beztroskimi dziećmi nie zostały); Bogowie niby są tacy potężni, a jednak najchętniej unicestwialiby każde zagrożenie jakby nie mieli innej opcji; itp.
W każdym...

Chyba ta część PJ najbardziej mi przypadła do gustu. Między Percy'm i Ann zaczyna coś rozkwitać, pojawiają się łowczynie, trochę creepy, jak dla mnie. Nowy heros, Nico di Angelo (polubiłam go). Ta scena z Afrodytą, po prostu idealna <33
Polecam,
Hanika