Klątwa Tytana

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Titan's Curse
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
mitologia grecka percy fantasy
The Titan's Curse
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska
mitologia grecka percy fantasy

Trzecia część Perciego Jacksona opowiada historię o wyprawie na pomoc Artemidzie oraz Annabeth. Gdy córka Ateny spotyka Luke'a on podpuszcza ją do pomocy w dźwiganiu nieba- zadania od wieków Atlasa. Niestety udaje mu się .
W tej części zdałam sobie jak brakowało mi by Annabeth. Poznajemy nowych bohaterów oraz oczywiście nowych bogów greckich.
Trochę się...

Jedna za drugą pochłaniam książki Ricka Riordana jak Grover puszki coli. Bardzo wciągnęłam się w świat greckich bogów, moja wyobraźnia została wystawiona na próbę, ponieważ cały czas czytelnik poznaje coś nowego, innego, jeszcze bardziej niesamowitego. Każdy tom ma w sobie to coś, co uwielbiam. Cieszę się, że w tym tomie poznaliśmy wreszcie nowych bohaterów, którzy nieco...

Książka przeczytana została przeze mnie bardzo szybko. Porównując ją do poprzednich części nie potrafię określić czy była lepsza lecz każda ma to coś. Pojawia się tutaj wiele bohaterów, również kilka nowych postaci. Nadszedł też moment spotkania ze wszystkimi na Olimpie, na który bardzo czekałam. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Recenzja 🌍👇
Przed Percy'm kolejne wyzwania. Jego przyjaciółka - Anabeth - zginęła, wszyscy przypuszczają najgorsze - śmierć. W dodatku sprawą mają zająć się Łowczynie,, które nie tolerują mężczyzn. Czy Percy'emu uda się odnaleźć zaginioną przyjaciółkę i boginię żywe? Czy skusi go ,,ciemna strona mocy''? O tym dowiecie się na kartach tej powieści.
Przyznam że książkę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W tej części trzeba natężyc w sobie moc wyobraźni ponieważ niestety nie ma filmu(a może nawet dobre). Poznajemy nowych bohaterów w starym miejscu, gdzie dla naszych głównych bohaterów jest to zaskakujące

Bardzo fajna książka, jednak gdy nie czytało się innych tomów warto sięgnąć po wcześniejsze, by dowiedzieć się więcej o mitach greckich.

Za pierwszym razem, czytając jeszcze jako dzieciak, z jakiegoś powodu się od niej odbiłem, mimo że dwa pierwsze tomy wciągnęły mnie bez reszty. Wróciwszy do serii w piętnastym roku życia, stwierdzam, że zdecydowanie godna polecenia.

Polecam.

Ω Nawet najdzielniejszym zdarza się upadek.
⚡️
Ω Minęło pół roku, od czasu ocalenia drzewa Thalii, jak i jej samej. Teraz, jako towarzyska naszych herosów, bierze udział w misji o niezwykłej wadze. Nasi herosi mają tydzień na odnalezienie porwanej bogini łowów, która zawczasu ruszyła na poszukiwania pradawnego potwora będącego w stanie obalić Olimp. Ponadto horda Luka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje