Sekretna księga Świętego Mikołaja

2009-01-01
36 min.
Monika Podsiadło
Mikołaj święta zima pingwiny

Tę książkę warto poznać dla samych ilustracji! Angelika Stubner stworzyła bowiem coś pięknego. Już sama wklejka jest magiczna a reszta to po prostu czysta magia pobudzająca wyobraźnię dziecka.

Mam jednak jedno zastrzeżenie co do samego wydania. Momentami bardzo ciężko czytało się tę pozycję. Niestety czarna czcionka na ciemnym tle nie była dobrym pomysłem ze strony Wydawnictwa Zielona Sowa.

Już sam początek tej historii zachęca najmłodszych do dalszej przygody. Święty Mikołaj gubi bowiem swoją księgę z życzeniami dzieci i wpada ona w ręce pingwinów. Co te piękne ptaki z nią zrobią? Czy zmieni się ich życie na biegunie południowym?

Bardzo podoba mi się to, w jaki sposób ukazana jest w tekście mikołajowa księga. Dzieci poznają jej wartość i zobaczą jak istotny jest to przedmiot.

Moim zdaniem ta książka jest urocza, jednak zbyt mało świąteczna.

Dodaj cytat z książki Sekretna księga Świętego Mikołaja