Litr ciekłego ołowiu

Andrzej Pilipiuk Cykl: Światy Pilipiuka (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction 383 str.
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka

Kup książkę

Spodobał mi się styl krótkich historii. Mimo to i tak można przywiązać się do głównego bohatera.

Ajajaj już nawet nie mam co pisać o tych zbiorach opowiadań- w zasadzie za każdym razem odczuwam to samo, w każdej jest opowiadanie, które mocno wbije mi się w pamięć i zrobi na mnie ogromne wrażenie- w tym wypadku był to tytułowy "Litr ciekłego ołowiu" i szczególnie końcówka, gdzie młody chłopiec podaje Stormowi gazetę- unikalną, drukowaną w starym stylu, której będzie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nic nowego ani odkrywczego nie napiszę, jeżeli stwierdzę, że p. Pilipiuka czyta się po prostu przyjemnie. Opowiadania, pomimo swojej tajemniczości budzą wiele sympatii. Na końcu zazwyczaj wygrywają ci dobrzy, więc czuje się satysfakcję. Nie zawodzi.

Chyba najsłabsza pozycja jaką do tej pory udało mi się przeczytać z tego cyklu. Jakieś to takie niepasjonujące. Ani Skórzewski, ani Storm nie stanęli na wysokości zadania. Właściwie to jedynie harcereczka Hydropatia ujęła mnie swą świeżością. Słabe.

Jak uwielbiam ten cykl, tak ten tom jakoś wyjątkowo mnie nie porwał.

Bardzo przyjemne, intrygujące i ciekawe historie. Naprawdę godna polecenia lektura.

Bardzo solidna pozycja. Po raz pierwszy miałem styczność z Robertem Stormem i nie powiem od razu kupiłem tę postać.

2036

Okładka: 7/10
Treść: 7,5/10

Zrobiłam sobie od Pilipiuka chwilę przerwy. Odczekałam, zatęskniłam, po czym sięgnęłam po kolejny zbiór opowiadań… i poczułam, jakbym wróciła na właściwą ścieżkę ;) Było jak zwykle intrygująco i wciągająco.

„Litr ciekłego ołowiu” – mój ulubiony bohater, Robert Storm, tym razem na tropie dawnej drukarni. 7,25/10

„Cienie” – krótkie opowiadanie...

Harcerka [w: ] A. Pilipiuk, Litr ciekłego ołowiu

Do opowiadań Andrzeja Pilipiuka warto zerkać i wracać do twórczości Wielkiego Grafomana, jak to z dużym dystansem do siebie mówi sam Pilipiuk. Ja mam okazję jak wydedukowałem wrócić do twórczości pisarza po dwuletniej przerwie, wystarczy w zupełności. Opowiadań jak zwykle jest kilka, dotyczą tego co zwykle, czyli mamy akcję...

Kolejny raz przekonałem się, że cykle opowiadań Pilipiuka, to najlepszy fragment jego twórczości (nie ujmując niczego "Oku Jelnia").

Oczywiście cały cykl zawiera kilka w - w moim przekonaniu - bardzo dobrych opowiadań jak tytułowy "litr ciekłego ołowiu" czy Złudzenie negacji i kilka słabszych jak "Harcerka" czy "Hamak"

Czytając, po raz kolejny uświadomiłem sobie, że...

Dyskusje

1 547