Litr ciekłego ołowiu

Okładka książki Litr ciekłego ołowiu
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Światy Pilipiuka (tom 8)
Fabryka Słów
2016-04-22
2016-04-22
fantastyka

Okładka książki Zabójca Andrzej Pilipiuk, Andrzej Łaski
Ocena 5,8
Zabójca Andrzej Pilipiuk, A...
Okładka książki Na nocnej zmianie. Pióra Falkonu Krzysztof Abramowski, Dagmara Adwentowska, Michał Gołkowski, Tomasz Jacek Graczykowski, Agnieszka Hałas, Przemysław Hytroś, Justyna Lech, Marek Pietrusewicz, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Tomasz Przyłucki, Tomasz Sobiesiek, Anna Szumacher
Ocena 6,6
Na nocnej zmia... Krzysztof Abramowsk...
Okładka książki Krasnoludy Zbigniew Larwa, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Pilipiuk
Ocena 5,2
Krasnoludy Zbigniew Larwa, And...

Kolejny, jakże ciekawy i intrygujący, tom opowiadań Andrzeja Pilipiuka za mną. Jak zwykle nie zabrakło niebanalnych form i pomysłów w opowiadaniach i opowiastkach. Na duży plus, jak zawsze, zasługują opowiadania o doktorze Pawle Skórzewskim i opowiadania o Robercie Stormie. Niestety, z kolejnego tomu na kolejny ciągle czuję niedosyt, ciągle mi za mało opowiadań i historii o lekarzu i poszukiwaczu niebanalnych przygód. Polecam bardzo!

Moje pierwsze spotkanie z prozą A.Pilipiuka oceniam pozytywnie: świetny klimat z historią w tle, ciekawi bohaterowie. Czyta się zacnie. Brakowało mi jednak bardzo w każdym z opowiadań dobrego zakończenia, czegoś takiego, co potrząśnie, skłoni do refleksji, walnie obuchem porządnie w łeb.

Ciekawe opowiadania na pograniczu świata realnego i fantastyki. Wiele wątków historycznych, wplecionych w opowiadane historie.
To moje pierwsze spotkanie z autorem. Nie porwał, raczej zaintrygował, więc sięgnęłam po kolejne opowiadania. Okaże się czy wciągnie mnie czy raczej powiemy sobie "do widzenia".

Robert odnajduje kolejne skarby. Paweł pokonuje kolejną dziwną chorobę. A do tego księżniczka Malwina, która żyje w Polsce 100lat po okropnej pandemii- czyżby Pilipiuk przewidział kowida? :-D

Bardzo dobrze się bawiłam przy czytaniu. Bardzo solidna dawka opowiadań. Może nawet jeden z lepszych zbiorków. I tak dużo Roberta! ♥

Najbardziej podobało mi się opowiadanie Czuhajster.Sposób w jaki Pan Andrzej tworzy klimat,jest dla mnie niesamowity,nieoczywisty,zaskakujący. Warto☺

Konkretnie jak na Pilipiuka przystało.
Kolejny tom opowiadań, kolejne historie, kolejna porcja faktów historycznych i ciekawych informacji zamkniętych w jednej zgrabnej książce.
Tak jak poprzednio przewijające się wątki, postacie, oraz organizacje z innych opowiadań czynią nowe historie o wiele ciekawszymi.
Poza tym, standardowo pierwsze skrzypce gra Robert Storm, oraz Doktor Skórzewski. Tego drugiego było trochę mniej niz bym sobie życzył, ale nie żywię do autora urazy, ponieważ opowiadanie o Czerwiu z Stormem w roli głównej wciągnęło mnie niesamowicie.
Co do pozostałych, mamy Pilipiuka w najczystszej postaci, bez fanfar, fajerwerków, za to mocno, rzetelnie i dosadnie.

Konkretnie jak na Pilipiuka przystało.
Poza tym, standardowo pierwsze skrzypce gra Robert Storm, oraz...

Mam mieszane uczucia na temat tej książki - zaczyna się bardzo dobrym, tytułowym opowiadaniem, później jest różnie. Wysoki poziom trzymają opowiadania z Robertem Stormem i doktorem Skorzewskim, natomiast średnie są pozostałe - część urywa się nie kończąc zbytnio rozpoczętego wątku, inne jest na raptem 4 strony, więc nie bardzo wiem po co jest wrzucone. Ale warto przeczytać chociażby dla bohaterów, którymi Pilipiuk operuje od dawna i robi to bardzo, bardzo dobrze.

Moje pierwsze spotkanie z Pilipiukiem i od razu zrobiło wrażenie. Opowiadania niesamowite!

Bardzo ciekawa książka. Polecam.

Bardzo ciekawa książka. Polecam.