Litr ciekłego ołowiu

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantastyka
Światy Pilipiuka (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka

Książka napisana dobrze, ale opowiadania o niczym.

Jedno opowiadanie mocno słabe, reszta trzyma znany poziom. Idealna lekka literatura.

Opowiadania "Harcerka" nie dałem rady doczytać.

To po prostu nie było coś dla mnie. Od razu zaznaczę, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Styl pisania był raczej osobliwy, a opowiadania takie średnie( chociaż dwa z nich naprawdę przypadły mi do gustu). Raczej nie widzę siebie sięgającej po inne jego książki w przyszłości.

Przyznam, że powoli staję się fanem twórczości Andrzeja Pilipiuka. Zacząłem, jak może większość, od cyklu o Wędrowyczu, jednak zdecydowanie nie polecam się nim sugerować ani tym bardzie na nim poprzestać. Oto w „Litrze ciekłego ołowiu” mamy zbiór opowiadań, których najczęstszym bohaterem jest Robert Storm, antykwariusz ze skłonnościami do wikłania się w dziwne i niesamowite...

zakończyłem tą książką cykl opowiadń Pilipiuka, podobała mi się, z resztą tak samo jak reszta. To co odróżnia tego autora to lekkość pisania. Poza tym jest i zabawnie i groźnie, a opowieść z pomarańczarnią powaliła mnie na łopatki. Polecam.

Najbardziej przypadł mi do gustu "Hamak" - ciąg dalszy opowiadania "Staw" za zbioru "Aparatus". Na drugie miejsce zasłużył moim zdaniem "Czuhajster", inspirowany ukraińskim folklorem. Natomiast opowiadanie postapo "Harcerka" jakoś mnie nie przekonało, choć to przecież mój ulubiony gatunek. Tytułowy "Litr ciekłego ołowiu" był jak dla mnie dziwny (nie rozumiem: dlaczego ta...

Spodobał mi się styl krótkich historii. Mimo to i tak można przywiązać się do głównego bohatera.

Ajajaj już nawet nie mam co pisać o tych zbiorach opowiadań- w zasadzie za każdym razem odczuwam to samo, w każdej jest opowiadanie, które mocno wbije mi się w pamięć i zrobi na mnie ogromne wrażenie- w tym wypadku był to tytułowy "Litr ciekłego ołowiu" i szczególnie końcówka, gdzie młody chłopiec podaje Stormowi gazetę- unikalną, drukowaną w starym stylu, której będzie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nic nowego ani odkrywczego nie napiszę, jeżeli stwierdzę, że p. Pilipiuka czyta się po prostu przyjemnie. Opowiadania, pomimo swojej tajemniczości budzą wiele sympatii. Na końcu zazwyczaj wygrywają ci dobrzy, więc czuje się satysfakcję. Nie zawodzi.

Dyskusje

1 745