Wierzę Bogu, ufam człowiekowi. Rozmowy z o. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP

Okładka książki Wierzę Bogu, ufam człowiekowi. Rozmowy z o. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP
Jan Andrzej Kłoczowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze religia
religia
Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze
2015-01-01
2015-01-01

Postać ojca Jana zadziwia wiedzą, serdecznością, a także umiejętnością odpowiedzi szczerej i rzetelnej na dane zagadnienie. Książkę określam jako dobrą, ponieważ nie jest to dla mnie pozycja, którą trzeba koniecznie przerobić.

Tego typu literatura jest przede wszystkim propozycją dla tych, którzy nie mają kontaktu z dobrym kaznodzieją. Ojciec Koczowski to charyzmatyczny, inteligentny i niekiedy zarozumiały krakowski dominikanin, którego homilie są legendarne a wierni tworzą coś w rodzaju egzaltowanego fanklubu.

Osobiście wolę „Kłocza“ czytać niż słuchać, ponieważ jak na mój gust podczas słynnych "dwunastek" (coniedzielnych mszy o 12:00 w krakowskim klasztorze Dominikanów) atmosfera zaczęła się robić nieznośnie teatralna. Tymczasem czytając słowa ojca Jana Andrzeja mogłem bardziej skupić się na meritum nie będąc rozpraszany rozmaitymi didaskaliami. Kłoczowski ma do powiedzenia wiele mądrych rzeczy na temat grzechu, modlitwy, Chrystusa, religijnego dojrzewania, etc. Odpowiedzi cechuje błyskotliwość, lekkość i poczucie humoru. Bije z nich też głęboka integracja i pokora dominikanina.

Osobiście wolę „Kłocza“ czytać niż słuchać, ponieważ jak na mój gust podczas...

Dodaj cytat z książki Wierzę Bogu, ufam człowiekowi. Rozmowy z o. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP