Zabójczy urok blondynki

Danka Braun Wydawnictwo: Prozami literatura piękna
Prozami
2015-10-21
2015-10-21

Niestety jestem rozczarowana ...taki sobie obyczaj z wymuszoną akcją kryminalną. Nie rozumiem czemu taka wysoka ocena w tym serwisie ?

Całkiem niezły kryminał. Dużo daje gdy się wcześniej przesłucha Saga: Miłość, namiętność, pożądanie w tedy łatwiej wczuć się niektóre sytuacje

W dużej mierze obyczajowa, ale trochę kryminału też jest i to z zaskakującym zakończeniem. Ciekawe postaci, dobrze opowiedziana historia. Absorbujący temat przemocy seksualnej i zawiedzionej miłości. Polecam!

Po przeczytaniu / przesłuchaniu sześciu części sagi wiem, kto jest kim, no przynajmniej z Orłowskich. Zatem wróciłam do lektury „Zabójczego uroku”, w który jakiś czas temu próbowałam się wgryźć, ale z racji na całe mnóstwo postaci nie mogłam się połapać, kto z kim, kto kogo i kto komu. Zresztą teraz też miałam z tym problem i musiałam sięgać do ściągawki dla czytelnika, w której autorka zrobiła listę postaci z adnotacjami dotyczącymi ich koligacji. Autorka próbuje wcisnąć wątek kryminalny w powieść obyczajową, przy czym jej bohaterowie wyposażeni są jak zwykle w urodę filmową, pałają seksapilem i mają nienaganną budowę ciała. Ta niedorzeczność pozbawia książkę cech autentyzmu i czyni ją jawną fantazją autorki, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ale jak ktoś lubi bajki...

Książkę bardzo dobrze się czyta, ale syn po tacie na jednym warsztacie i przejście z tym do porządku dziennego to trochę naciągane.

Drugie podejście do prozy Danki Braun. Taki sam wniosek jak poprzednio: za dużo bohaterów. Powieść sama nie wie, czy chce byś kryminałem, obyczajówką czy romansem/erotykiem. Dostajemy tak mało czasu z bohaterami, że nie zdążamy polubić czy zaciekawić się żadnym z wątków. Na dokładkę mamy rozbawiający się motyw Jasła, który przy znajomości tego miasta maluje się bardzo przypadkowo wybraną lokalizacją, a gdyby usunąć Karpacką Troję, to zdecydowanie fabuła mogłaby wydarzyć się w zupełnie dowolnym mieście na trasie Kraków-Solina.

17/52

17/52

"Zabójczy urok blondynki" to kolejna z powieści Danki Braun o zabarwieniu kryminalnym. Znowu spotykamy się z rodziną Orłowskich oraz częścią ich znajomych. Niekoniecznie trzeba czytać pozycje za kolejnością ukazywania się, jednak rodzina Orłowskich "starzeje się" wraz z każdym kolejnym tomem. Nadmienię, że wątki kryminalne nie łączą się ze sobą. Autorka jak zwykle ciekawie przedstawia fabułę, tak że czytelnik "pochałania" kolejne strony powieści. Osobiście bardzo lubię książki tej autorki, gdyż przenosi czytelnika w bardzo dobrze znane mi okolice.

To kolejna książka, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Rodzina Orłowskich przewija się już w innych książkach, więc łatwo się zżyć z bohaterami. Bardzo wciągający kryminał z ciekawymi zwrotami akcji. Wszystkie książki Danki Braun bardzo cenię i uwielbiam 💚💚💚

Dalsze losy rodziny Orłowskich w jeszcze ciekawszej odsłonie.Polecam

Dalsze losy rodziny Orłowskich w jeszcze ciekawszej odsłonie.Polecam