Hanns i Rudolf. Niemiecki Żyd poluje na komendanta Auschwitz

Thomas Harding Wydawnictwo: Astra powieść historyczna
Hanns and Rudolf. The True Story of the German Jew Who Tracked Down and Caught the Kommandant of Auschwitz
Karol Grzelak
Astra
hans rudolf ii wojna światowa historia
powieść historyczna
Karol Grzelak
hans rudolf ii wojna światowa historia

Spodziewałam się dwugłosu- nazisty i łowcy nazistów, a dostałam takie sobie dzieje obu z nich. No dobrze, nie da się zrekonstruować myśli, odczuć czy białych plam w biografii Hoessa, także nie da się tego uczynić względem tego drugiego. Za to można było uwypuklić pewne historie, które nie są znane szerokiemu gronu czytelników, trochę inaczej rozłożyć akcenty.
Książka jest...

Ciekawa pozycja, po za autobiografią Hoosa nie ma za dużo literatury przetłumaczonej na język polski tak ściśle przedstawiającą historię komendanta Auschwitz. Sama historia polowania i dziejów rodziny Alexander też nie powinna być przemilczana, dlatego fakt powstania tej książki jest pozytywnym akcentem w tym roku na rynku książek historycznych. Jednakże cena książki 49,99...

Ciekawa, aczkolwiek nieobowiązkowa lektura. Książka napisana bardzo dobrze, zawiera mnóstwo zdjęć głównych bohaterów. Do wydania nie mam żadnych zarzutów; autor postarał się o dotarcie do osób, które były związane z tytułowymi bohaterami (część z nich należy/ała do jego rodziny) albo wykorzystał ich wspomnienia (m.in. autobiografię Rudolfa Hössa).

Polecałabym ją osobom...

• Historia
  • II wojna światowa
  • Przeczytane w 2019
  • Poczekalnia
  • E-book
  • Posiadam :)
więcej mniej

Thomas Harding Hanns i Rudolf. Niemiecki Żyd poluje na komendanta Auschwitz Zobacz więcej