Marysia i przyjaciółki

Marysia i przyjaciólki
Wydawnictwo Poligraf
2014-01-01
2014-01-01

Bardzo zabawna książka, pełna literackiej fikcji, napisana lekkim, przyjemnym językiem. W wielu miejscach akcja naprawdę wywoływała szczery uśmiech na twarzy. Literatura o charakterze wybitnie rozrywkowym. Można czytać bez alkoholu i palenia, a nawet bez ciasteczek ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ubawiłem się setnie czytając "Marysię i przyjaciółki". Książka do połknięcia na na jeden góra dwa wieczory albo na plażę. Kupa śmiechu. Gratuluję Pani Marii. POLECAM

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdybym zamierzała zakładać w domu uprawę (z uporem maniaka określanej przez autorkę mianem „hodowli”) marihuany to książka okazałaby się z pewnością bardzo przydatna. Ponieważ jednak nie zamierzam ocenię ją jako dość nużącą. W pewnej chwili akcja zatrzymuje się, roślinki rosną i po prostu nic się nie dzieje. Wprowadzony pod koniec wątek kryminalny znacznie ożywił fabułę i to dzięki niemu książka stała się prawdziwie zabawna.

Reasumując – ciekawy pomysł na fabułę, śmieszne, choć jakby zbyt pośpieszne zakończenie, a w środku nieco nudnawo. Dawno nie czytałam tak monotematycznej powieści. Niezbyt wysokich lotów, ale generalnie nawet mi się podobała – lekka, zabawna, zwariowana i relaksująca. Coś jak "główna bohaterka" :).

Miała być powieść o tym, że na szaleństwo nigdy nie jest za późno, a wyszedł poradnik uprawy marihuany dla początkujących. Książka tak głupia, że aż śmieszna. ...

Szczerze się zdziwiłam tą książką. Sięgnęłam z ciekawości i rozczarowałam się. Nie dość, że eksponuje się nudne szczegóły dotyczące hodowli roślin, które wydają się jakoby przechwalaniem się autora, co też nie wie w tym temacie, to jeszcze konstrukcja fabuły... Kunszt pisarski albo zginął/zgasł w długofalowych oparach dymu o słodkawym zapachu, albo też zagubił się w niezakończonej fazie młodzieńczego buntu autora. Więcej wolności umysłu od THC i byłoby lepiej!

Zaciekawiona okładką, która skojarzyła mi się z książką Dagmary Półtorak i po zapoznaniu się z fabułą, postanowiłam "Marysię i Przyjaciółki" przeczytać.

Wrażenia? Cóż, trochę za dużo dłużyzn, a opisy hodowli marihuany w którymś momencie zaczynały nudzić i powodowały chęć pominięcia ich. Naprawdę śmiesznie, zaczęło się robić dopiero w drugiej połowie książki, jednak nadal nie był to szczyt marzeń. Daję jednak plusa za zakończenie, bo akurat to wywołało u mnie szczery śmiech.

Muszę jednak przyznać, że w całej historii "Marysi i Przyjaciółek", godne uwagi jest przesłanie, że życie nie kończy się po trzydziestce. Autorka trafnie zauważa, że zabawa kojarzy się z ludźmi młodymi, a tym dojrzałym pozostawiona jest tylko powaga. Historia którą otrzymujemy jest zaprzeczeniem stereotypów, i udowadnia, że osoby "wiekowe" nie raz lepiej potrafią korzystać z życia, niż młodzież.

Czy polecam "Marysie i Przyjaciółki"? Jako lekką książkę na deszczowy wieczór i poprawę humoru - jak najbardziej.

Historia trzech dojrzałych "wiekowo" przyjaciółek Marii, Jolki i Anki. Pewnego dnia ni stąd ni z owąd postanawiają zrobić coś szalonego "zapalić maryśkę" tak im się spodobało ze postanawiają ją sobie wyhodować w wannie . Książka jest formą bardziej opowiadania ale uśmiałam się momentami prawie do łez , (podziwiam temat) ;) w podsumowaniu historie można opisac mianem, że te babeczki miały więcej szczęścia niż rozumu ,ale polecam, bardzo zabawna opowieśc ;))))

Dawno sie tak nie uśmiałam. Naprawdę!! Polecam na poprawę humoru każdemu. To prawda, jak kobitki się na coś uprą to nie ma na nie żadnej siły.

• 2015
  • Zwariowane kobitki
  • Chcę przeczytać: Książki
  • ŚMIESZNE

Dodaj cytat z książki Marysia i przyjaciółki