Jestem Bogiem podświadomości

Okładka książki Jestem Bogiem podświadomości Beata Pawlikowska
Okładka książki Jestem Bogiem podświadomości
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: W dżungli podświadomości (tom 5) poradniki
poradniki
W dżungli podświadomości (tom 5)
Burda Publishing Polska
2014-03-19
2014-03-19
podświadomość Bóg zdrowie duchowość Beata Pawlikowska

Każdy ma w sobie Ucznia i Nauczyciela, każdy może żyć w zgodzie ze sobą, a jedynym problemem, który powoduje, że tak się nie dzieje jest to ,że nosi w swojej podświadomości fałszywe kody- to jest moim zdaniem najważniejsze przesłanie tej lektury.
Ponadto jest tu wiele interesujących wiadomości na temat żywności i odpowiedniego odżywiania się...
Przeczytałam z zainteresowaniem, ponieważ do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z innymi książkami tej autorki.

Przeczytałam z...

Książka zmotywowała mnie do zdrowego stylu życia

Książka zmotywowała mnie do zdrowego stylu życia

Upewniłam się ostatecznie, że kupowanie książek Pawlikowskiej to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kupiłam NOWĄ książkę? Kupiłam. Zapłaciłam.
A i tak czytam O TYM SAMYM co w poprzednich.
Znów fałszywe kody, znów śmieciowe jedzenie itd.
Reszta to jakieś pseudofilozoficzne dyrdymały i sztucznie naciągane wywody byle zapchać strony.
Zmarnowałam czas i pieniądze czytając to. Absolutnie nie polecam.

A i tak czytam O TYM SAMYM co w poprzednich.
Znów fałszywe kody, znów śmieciowe jedzenie itd.
Zmarnowałam czas i pieniądze czytając to....

Jestem Bogiem Podświadomości Beata Pawlikowska. Od dawna już wierzę w to, że podświadomość ma ogromny wpływ na nasze życie. Nie wierzysz? Przypomnij sobie o czym często myślałeś i marzyłeś żeby to się spełniło. Przyznaj, wiele razy „się udało”. A ile razy myślałeś, „to nie może się zdarzyć”. A jednak się zdarzyło. Pawlikowska doskonale wyjaśnia na czym polega działanie naszej podświadomości. Pierwszy raz natomiast spotkałam się z tym, jak ją przeprogramować, jak ważne są nawyki i to czym karmili nas dorośli za dzieciaka. Kobieta, która dużo w życiu przeszła i różne marginesy zna, ale to tym bardziej pokazuje, że wszystko co chcesz-możesz zmienić. Ale musisz tego chcieć :) nie przepadam za literatura podróżniczą, wolę zobaczyć niż przeczytać, ale ta książka Pawlikowskiej i ta tematyka mi odpowiada. Oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam co jest napisane...to tez kod podświadomości 🙃. Na pewno doskonała książka dla osób, które nigdy o tym nie słyszały, ale i dla tych znających temat. Lekkość czytania i tempo jak najbardziej na plus. Choć mam wrażenie, że niektóre rzeczy były przytaczane kilkukrotnie. Jakby autorka zapomniała, że o tym już pisała :) moja ocena 5/10.

TAK TAK TAK ! POLECAM! Uwielbiam Panią BP i jej twórczość - moja opinia może być, więc dla wielu nieobiektywna.

Tytuł "Jestem bogiem podświadomości" niespecjalnie do mnie trafiał. Trochę obawiałam się banałów. Ale jak zwykle było bardzo interesująco.

Ujmujące jest to, że Beata Pawlikowska niczego nie nakazuje i nie zakazuje. Ona jedynie daje wskazówki, jak zmienić swoje życie. Wyjaśnia pewne mechanizmy i opisuje, jak sama borykała się z różnymi problemami. A na końcu podsumowuje, że każdy z nas może sobie egzystować, jak chce i nie robić nic, ale niech potem nie narzeka, że jest mu źle :) Logiczne, prawda?

Pawlikowska daje receptę, a kto i czy z niej skorzysta, to już nie jej sprawa. To świetny zabieg, bo czytelnik nie czuje się pouczany i tresowany. Czytanie tej książki to spotkanie z Przyjacielem, który dobrze nam radzi.

Irytujące w tym poradniku są wtrącenia "O, Jezu". Ogólnie wstawkom około religijnym daleko jest do tradycyjnie pojmowanego chrześcijaństwa. Jeśli ktoś jest mocno wierzący, pewnie z wieloma tezami się nie zgodzi.

Wszystkim innym serdecznie tę książkę polecam, bo poza życiową mądrością, wskazówkami i żółtymi karteczkami można w niej też znaleźć sporo informacji dotyczących żywienia. Przyznam, że nie spotkałam się jeszcze w literaturze z tak jasnymi i konkretnymi danymi na temat jedzenia. Beata Pawlikowska mówi wprost o tym, w jaki sposób pozyskuje się tanie produkty, co jest dodawane do przetworzonej żywności i w jaki sposób jesteśmy oszukiwani przez producentów i reklamy. Po tej lekturze apetyt na słodycze z hipermarketu znacznie spada, etykiety stają się bardziej zrozumiałe, a świadomość wzrasta. Jest to wiedza wstrząsająca, ale bardzo pożyteczna. I chociaż nadal od czasu do czasu pożeram śledzie z puszki czy prażynki, to wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć ;)

Czyta się szybko, sprzyjają temu rysunki, obrazki, notatki. Jest w tej książce dużo pozytywnej energii i prawdziwej troski o drugiego człowieka. Beata Pawlikowska pisze z serca i to po prostu się czuje.

No cóż, Pani Pawlikowska jest mistrzynią w tzw. laniu wody i sprzedawaniu wielokrotnie tej samej treści. Szczęście w garnku, na talerzu i w Paragwaju, gdy dopada depresja, wystarczy powiedzieć sobie że jest dobrze w moim świecie, a gdy wpadniemy w anoreksję, to wystarczy ugotować kaszę jaglaną, bo każdy ją zje, taka jest dobra.
Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który nie poznał metody uczenia się pięciuset języków obcych na minutę, bo wówczas zapoznałby się z tak prostymi poradami tej Pani i zakończył ogłupianie nas, czyli ludzi.
Kto tu kogo ogłupia? Naprawdę konieczny jest zalew tylu tak miałkich książek, żeby udowadniać, że Polacy coś czytają??? Wolność słowa chyba jednak wymaga minimalnej bodaj autocenzury...

Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który...

Książka tragiczna. Jeden wielki bełkot. Cóż bowiem można powiedzieć o pozycji i autorze, który uważa, że jedno pytanie należy obracać w różnych wariantach przez cały męczący akapit? Esencjonalność obca jest autorce, podobnie jak zasady poprawnego pisania. Albo ma się szacunek do swojego ojczystego języka albo nie. Natomiast konkret, który autorka(bo ciężko tu użyć słowa pisarka)chciałaby przekazać umyka w gąszczu wydumanych odniesień i monologów. Kiedy po raz tysięczny widzę skierowane do siebie pytanie "[...]czy rozumiesz? Jeszcze raz pytam czy rozumiesz?" odbija mi się czkawką.

Na wiele spraw Pani Beata otworzyła mi oczy i jestem jej za to wdzieczna :D
Warto zmienić nawyki, myslenie, otoczenie bo to wynika z naszych złych kodów zapisanych w podswiadomości. :D

Na wiele spraw Pani Beata otworzyła mi oczy i jestem jej za to wdzieczna :D

Kolejna książka, która ma zadanie zbliżyć się do siebie samej.

Kolejna książka, która ma zadanie zbliżyć się do siebie samej.

• Beata Pawlikowska
  • Rozwój osobisty