Bransoletka

Wydawnictwo Literackie
2013-09-01
2013-09-01
literatura polska

Jedna z moich ukochanych książek. Nabyłam ją przez przypadek kiedy byłam z rodzicami na wakacjach i weszłam do starej księgarni. Nie chciałam jej kupić ale rodzice mnie namówili i jestem im wdzięczna bo ta książka pomimo oczywistego wątku teatru porusza kwestie codziennego życia. Nasze wady, problemy, kompleksy. 10/10

Książka ogólnie na plus, ale zakończenie jest moim zdaniem bardzo słabe. Nie wiem jak zakończyła się historia. Fabuła jest nawet okej, fajne postacie, chociaż jak na swój wiek zachowują się trochę niedojrzale....

Bransoletka to w sumie bardzo fajna i wciągająca książka. Łatwo i szybko się ją czyta, co jest na wielki plus. Przeczytałam ją w niecałe 3 dni. Jeśli chodzi o fabułe to jest ciekawa.
Jednym z minusów tej książki jest to, że mimo że główna bohaterka miała 16 lat (czyli więcej ode mnie) to czasem miałam wrażenie że czytam o 12 - latce. Nie wiem z czego to wynikało. Jednakże stwierdzam że jest to przyjemna lektura. Taki lekki i miły przerywnik/zapychacz.
Moja ocena to: 5/10 😊

Zakończenie takie mdłe, smutne, tak naprawdę to czułam jakby ona za karę musiała być z tym chłopakiem... Mam nieprzyjemny ucisk w brzuchu jak myślę o tej książce, którą czytałam w wieku 14 lat.

Przyjemna lektura. Wyciągnęłam z niej fajne wnioski i nawet mam ulubione cytaty. Dla młodzieży jak najbardziej idealna.

Ostatnio wzięło mnie na nadrabianie powieści młodzieżowych, a mam ponad 30 lat ;)

Lubię książki Ewy Nowak, są takie uniwersalne i można je czytać niezależnie od tego jaki jest rok albo ile się ma lat.

Dzięki niej można poznać, co też w głowie siedzi młodym ludziom. Pisze lekko i fajnie się czyta.

Tutaj mamy nastolatkę, która oczywiście się zakochuje, wyjeżdża na obóz teatralny, tam poznaje mnóstwo różnorodnych osób, o każdym wyrabia sobie jakieś zdanie, po czym okazuje się, że nie wszystko jest zawsze takie proste, jak nam się wydaje na początku.

Nastolatkom powinna się spodobać :)

Tutaj mamy nastolatkę, która oczywiście się zakochuje, wyjeżdża na obóz...

Lubię książki dla młodzieży, chociaż już dawno ten wiek za mną. Te nastoletnie miłości, rozczarowania, chęć pokazania dorosłym, że jest się bardziej dojrzałym niż na to wygląda ;) Jednak w tej coś mi nie pasowało. Nie wiem, czy to styl pisania, czy główna bohaterka, zbuntowana nastolatka z pretensjami do całego świata, chociaż sama nie zachowywała się w porządku,zwłaszcza tak traktując swojego psa! Podobało mi się, że warsztaty teatralne jednak do niej dotarły i coś tam w tej głowie zostało.

Przeczytałyśmy z córką kolejną książkę Ewy Nowak.
Nosi enigmatyczny tytuł "Bransoletka",
a jest o pozorach, stereotypach, konfliktach, zmianach i... teatrze.

Główną bohaterką i narratorką jest 16-letnia Weronika.
Myśli schematami, ocenia ludzi zanim ich pozna, często nawet nimi pogardza.
Nie ma dobrej relacji z matką, a z ojcem i bratem jest mocno skłócona.
Dodajmy do tego nieszczerą przyjaciółkę, nieszczęśliwe zakochanie i niechciany wyjazd na warsztaty teatralne.
Oj, będzie się działo!

Na początku dziewczyna mnie irytowała!
Ale czytałam, czytałam dalej i byłam świadkiem opadania kolejnych łusek z jej oczu.
A potem... Nie, nie powiem, co było potem ;-p

"Bransoletka" to świetna, mądra, wartościowa lektura.
Chociaż pełna metafor, napisana jest prosto i trafi do niejednej nastolatki :-)
Gorąco polecam!

Przeczytałyśmy z córką kolejną książkę Ewy Nowak.
Nosi enigmatyczny tytuł "Bransoletka",
a jest o pozorach, stereotypach, konfliktach, zmianach i... teatrze.

Główną bohaterką i narratorką jest 16-letnia Weronika.
Myśli schematami, ocenia ludzi zanim ich pozna, często nawet nimi pogardza.
Nie ma dobrej relacji z matką, a z ojcem i bratem jest mocno skłócona.
Dodajmy do...

Ewa Nowak i tym razem nie zawiodła mnie, jeśli chodzi o kreacje bohaterów. Są znakomici, wyróżniają się charakterem na tle innych książek. Mają zalety, ale częściej wady. Są żywi. Taka właśnie jest Weronika. Poznajemy ją jako męczącą, roszczeniowa i bardzo dziecinną nastolatką, która postrzega zło w całym świecie, ale nie w sobie. Wszystko zmienia się, gdy przypadkowo trafia na warsztaty teatralne pod pieczę ekscentrycznej Salomei.
Minusem książki jest bardzo prosty, wręcz niedbały styl pisania. Może specjalnie zrobiony pod nastolatków, którzy nie lubią się wysilać i chcą, by tekst czytało się łatwo. Po serii Miętowej byłam jednak zaskoczona, że styl okazał się tak dziwny. Niemniej po czasie historia wciągnęła mnie na całego. Było zabawnie, wzruszająco i momentami nieco kiczowato, ale Bransoletka wyleczyła mnie z kaca książkowego, który miałam od kwietnia. Sprawy bohaterów rozwiązują się momentami zbyt łatwo. Jakby wystarczyło jedynie zmienić formę, aby problem przestał być problem. Nie zawsze tak jest. Czasami to wymaga wieloletniej pracy. Ale pomimo tego książka jest fantastyczna na taki relaks czytelniczy. Ewa Nowak nie bez powodu to moja ulubiona pisarka dla młodzieży. POLECAM!

Jest to piękna książka. Ma problemy z: rodziną , ma psa którego nienawidzi. Lecz pewnego dnia poznaje chłopaka... On zaprasza ją na zaj teatralne 2 tygodnie Weronika jest wniebowzięta ze spędzi z nim czas. Jednak okazuję się że on jedzie w Alpy i dał jej swój bilet! Weronika jest załamana ,jest wściekła ze jedzie na to bez Kuby(tak się chyba nazywał nie pamiętam dobrze). Jednak potem poznaję dziewczyny które uwielbia,tajemniczego Kamila któremu mamusia wszystko robi. I zmienia stosunek do życia. Powieść zaskakująca

• Ewa Nowak

Video