Serce na talerzu. O miłości, gotowaniu i odkrywaniu życiowej pasji

Okładka książki Serce na talerzu. O miłości, gotowaniu i odkrywaniu życiowej pasji Alyssa Shelasky
Alyssa Shelasky Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Historie Prawdziwe literatura piękna
Historie Prawdziwe
Znak Literanova
2013-07-15
2013-07-15
Nina Dzierżawska
romans gotowanie

"Gdziekolwiek pójdziesz, bądź tam."

Książka ani ciekawa, ani zabawna, ani romantyczna, bez jakiegoś sensownego przekazu, bez zakończenia, które byłoby domknięciem opowieści. Kiepska.

"Gdziekolwiek pójdziesz, bądź tam."

Trochę jednak jestem zawiedziona. Książka o jedzeniu, ale jakoś mnie nie porwała...

Niestety nie zgadzam się z żadnymi hasłami na okładce. Jak dla mnie ta książka nie jest ani "Zabawna i wzruszająca" ani "urocza bohaterka, romantyczna historia". Muszę przyznać, że niektóre przepisy wyglądają rzeczywiście smakowicie, ale obawiam się, że nie jestem zwolenniczką takiego ekshibicjonizmu w opowiadaniu swojje historii życia jaki przejawia autorka. Gdyby nie to, że nie lubię niedoczytywać książek zarzuciłabym ją w kąt bo nie sprawiła mi przyjemności.

Jak dla mnie - Bomba! Wciągająca i apetyczna powieść-autobiografia. Alyssa lekko, zabawnie i niezwykle smacznie przedstawia swoje życiowe perypetie. Zdecydowanie polecam tę książkę.

Roman-sideł nie znoszę. Tym zdecydowanym tonem zacznę. Film, książka.. Nieważne. Mam do nich stosunek mocno antypatyczny i nic tego nie zmieni. Omijam takowe szerokim łukiem od zawsze. Zrządzeniem losu wpadła mi w ręce ta książka Allysii 'Żelazko'. Ze zdziwieniem stwierdzam, że to była dobra lektura. Autorka nie opisywała przesadnie swojego 'miziania się' czy pikantnych szczegółów w swoich związkach. Lekko, z dozą humoru i realizmu przechodziła od jednych do drugich wydarzeń w życiu, nawet etap zastoju, który w pewnym momencie autorkę ogarnął, czytało się interesująco. Całkiem dobrym pomysłem było wtykanie przepisów na koniec każdego rozdziału. Odebrałam to tak, jakby autorka na bieżąco dzieliła się tym co najlepsze, a nie zostawiała na koniec książki, tym bardziej, że przeszła kuchenną rewolucję. Nie da się ukryć, apetyczna, lekka i nieprzesadzona romantyczna historia Allyssi. Nie zmienia to jednak ani trochę mojego stosunku do takich gatunków. Na koniec jedna z hollywodzkich mądrości życiowych, które otrzymała: 'Jeśli chcesz uszczęśliwić mistrza kuchni, musisz uszczęśliwić najpierw jego ..' Wiecie na pewno co.

Okładka bardzo pozytywnie zapowiada książkę,lecz niestety książka jest dość nudna. Jest to zwykła opowieść o tym jak pewnej kobiecie zmieniło się życie, myślę że każdy człowiek mógłby napisać taką książkę, lecz kto chciałby ją czytać skoro nic się w niej nie dzieje. Gdy czytałam tą książkę nie udało mi się "wczuć" w nią. Nie ma takiego podekscytowania "co będzie w następnym rozdziale?". Nie polecam, są ciekawsze książki, które warto przeczytać.

Książka nie jest zła, lecz nie porywa. Jak dla mnie niepotrzebne wstawki z przepisami. Autorka mogła je umieścić na końcu książki. Książka nie wciągnęła mnie.

Ciekawa jednak brakuje mi jakiegoś bum. Temat kulinariów trafiony w dziesiątkę :)

6/10 męczyłam ta książkę 3 miesiące. Dobrze się czytało ale nie porwała. Fabuła dość standardowa. Wstęp i latach młodości a później o tym jak się zakochała główna bohaterka. jednak mimo że to jest prawdopodobnie autobiografia nie widzę głębi postaci i uzasadnienia wyborów życiowych. Zakończenie tez moim zdaniem kiepskie bo ani kie trzyma w napięciu ani nie zamyka wątków. ogólnie moim Zdaniem książka jest nijaka

No nie wiem, jakoś nie mogłam się wciągnąć. Przez pierwsza połowę miałam wrażenie, że czytam nigdy nie kończący się wstęp. Wstawki z przepisami - mam ambiwalentny stosunek - trochę niepotrzebnie zaśmiecały książkę, z drugiej strony nawet można skorzystać. Przynudna, zmuszałam się,żeby dokończyć czytać,a u mnie to niecodzienny objaw.

• Literatura obca
  • Wymienione
  • 👣 Poszły w świat (przeważnie przeczytane) :)
  • Proza
  • Chcę - inne, niż Agata

Dodaj cytat z książki Serce na talerzu. O miłości, gotowaniu i odkrywaniu życiowej pasji