Ile państwa w gospodarce? Milton Friedman o ekonomicznej roli państwa

C. H. Beck
gospodarka liberalizm ekonomia polityka wspomnienia milton friedman
biznes, finanse
gospodarka liberalizm ekonomia polityka wspomnienia milton friedman

Piotr Ptak odwalił kawał dobrej roboty pisząc tę obszerną książkę (posłużyłem się słowem "obszerna" w celu podkreślenia zakresu poruszanej tematyki, książka ma zaledwie ~240 stron). Opisuje w niej poglądy Miltona Friedmana na gospodarkę, pieniądz oraz politykę. Wymienia makroekonomiczne wskaźniki przeprojektowane przez Friedmana, jego teorie oraz osiągnięcia. Wynika z...

• Ekonomia
  • Polityka