Jak zaoszczędzić godzinę dziennie? Sprawne zarządzanie czasem

Okładka książki Jak zaoszczędzić godzinę dziennie? Sprawne zarządzanie czasem Michael Heppell
Okładka książki Jak zaoszczędzić godzinę dziennie? Sprawne zarządzanie czasem
Michael Heppell Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
How to save an hour every day
Onepress
2013-01-21
2013-01-21
Marcin Dorosz
zarządzanie czasem

PO lekturze nadal nie wiem jak zaoszczędzić godzinę dziennie, a mam wrażenie że straciłem jedynie czas.
Wydaje mi się, że jestem już mocno zorganizowany i zoptymalizowany bo podawane przykłady były albo banałami albo zupełnie nic nie wniosły do mojego życia.
zdecydowanie strata czasu.

zdecydowanie strata czasu.

Trochę klasyczna amerykańska książka o doskonaleniu, ale pomiędzy rzeczami oczywistymi (szczególnie dla osób, dla których to nie jest pierwsza książka o zarządzaniu czasem i zadaniami) jest też kilka ciekawych podpowiedzi o zmianie nawyków (np. natychmiastowym sprzątaniu),nieodwlekaniu podejmowania decyzji, priorytetyzacji zadań (ważne są tylko te ważne (!),resztę delegujemy lub po prostu nie robimy),unikaniu "przeszkadzajek" i rozpraszaczy oraz kilka niezmiernie dobrych choć zadziwiająco prostych rad np. "Pod koniec każdego dnia zapisz na kartce pięć najważniejszych rzeczy, które zrobisz jutro." lub hasło "Potrzebuję twojej pomocy". Spodobał mi się też pomysł na spotkania 45 minutowe zaczynające się kwadrans po pełnej godzinie - to na pewno wypróbuję w pracy!

Zapraszam do przeczytania recenzji książki :)

Zapraszam do przeczytania recenzji książki :)

Książka jest OK, chociaż nie spowodowała w moim życiu rewolucji. Kilka porad postanowiłam wdrożyć, inne albo nie przystają do polskich realiów, albo są zbyt wydumane. Można po nią sięgnąć w ramach poszukiwania inspiracji.

Aby zaoszczędzić czas, najlepiej nie czytaj tej książki. ;)
Oczywiście jest to żartobliwe stwierdzenie, choć niektórym głównie taka myśl może nasunąć się do głowy. Napisane jest przyjemnym językiem, bardziej jak rozmowa z kumplem niż w naukowym tonie. Dużo różnych, ciekawych metod, wśród których każdy znalazłby coś dla siebie - gdyby faktycznie zależało by mu na zmianie.

Aby zaoszczędzić czas, najlepiej nie czytaj tej książki. ;)

Tak szczerze mówiąc, to nic ciekawego się z tej książki nie dowiedziałam. Zero konkretów! Bardzo nie lubię, gdy temat jest spłaszczany i prezentowany pobieżnie, bo czuję wtedy duży niedosyt. Autor najwyraźniej pisał książkę w taki sposób, aby sam mógł zaoszczędzić na tym godzinę dziennie.

Treściwa i pełna pomysłów. Co ważniejsze pomysłów do wykonania!

Treściwa i pełna pomysłów. Co ważniejsze pomysłów do wykonania!

Krótko,zwięźle i na temat. Myślę, że każdy znajdzie jakieś rady dla siebie, które pomogą mu zaoszczędzić trochę cennego czasu każdego dnia.

Dobra ale...dla kogoś kto czytał książki w tym temacie czytanie jej jest stratą czasu. Widzę wcześniej zdobytą wdrażać. Ot sposób na odzyskanie cennych sekund/minut/godzin/dni.

W książce znajduje się wiele porad jak zaoszczędzić czas, jednak sądzę, że większość z nich mi się niestety nie przyda.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • EBOOK
  • Przeczytałem e-book

Dodaj cytat z książki Jak zaoszczędzić godzinę dziennie? Sprawne zarządzanie czasem