Piąty świadek

Michael Connelly Cykl: Mickey Haller (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller 512 str.
THE FIFTH WITNESS

Łukasz Praski
Albatros
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Super czyta się tego autora. Jak zwykle z prawniczego świata wyciąga samą esencję. Polecam.

"Na sali sądowej prawnik musi zawsze pamiętać o trzech rzeczach: o wiadomych, o wiadomych niewiadomych i o niewiadomych niewiadomych."

Na półkach: , , , ,

Dobrze napisany, przemyślany thriller prawniczy.

Akcja tej powieści toczy się przede wszystkim na sali sądowej. Pozycja warta polecenia szczególnie dla fanów powieści prawniczych w stylu Grishama i osób, których ciekawi jak wygląda amerykański proces karny w praktyce.

Książka z rzędu tych, których akcja toczy się głównie na sali sądowej. Mamy więc przygotowania do procesu, przesłuchania świadków, podważanie jednych dowodów, poszukiwania kolejnych, wzbudzanie wątpliwości u sędziów przysięgłych, no i przede wszystkim wzajemne rozgrywki pomiędzy oskarżeniem, a obroną. Jeśli ktokolwiek się łudził, że do sądu przychodzi się po sprawiedliwość,...

Mickey Haller w świetnej formie!
To czasy, gdy załamuje się rynek kredytów hipotecznych w USA i wielu kredytobiorcom grozi eksmisja z domu. Mickey Haller, ze względu na słaba koniunkturę w sprawach karnych zajął się reprezentowaniem osób, którym grozi utarta domu obciążonego kredytem. Jedna z jego klientek - aktywistka organizująca protesty przeciwko bankom - zostaje...

Wciągający thriller sądowy, doskonałe zakończenie intrygi

Książka jest ok aczkolwiek wyczuwam delikatny niedosyt po wcześniejszych częściach tej serii. No nic, sięgam po kolejną :)

Jak każdy thriller prawniczy Connely'ego "Piąty świadek" trzyma poziom, ale już sama intryga jest trochę przewidywalna

Mickey Haller podejmuje się obrony jednej ze swoich klientek. Jest ona oskarżona o zabójstwo szefa działu kredytów hipotecznych. Adwokat zaczyna budować linię obrony w oparciu o niejasne interesy bankiera. Czy wygra? Czy uda mu się przekonać ławników? Czy linia obrony jest słuszna?
Książkę czyta się łatwo. Można poczuć się jak na sali sądowej.

Niech nie przeraża ilość stron, bo akcja rozwija się w szybkim tempie, nie ma czasu na zbędne opisy. Do tego ciekawy temat kredytów hipotecznych, utraty domu, walki o prawa do własnych czterech ścian z morderstwem w tle. I oczywiście Mickey Haller i jego drużyna. Nie obędzie się bez zaskoczeń. Interesujący weekend z książką gwarantowany.

Dyskusje

• Kryminał