Sonety Erotyczne

Peon V
poezja sonety romantyzm miłość Mickiewicz
poezja
poezja sonety romantyzm miłość Mickiewicz

"Sonety erotyczne" Mickiewicza powstały w Odessie i Moskwie w latach 1825-26. Poeta przebywał wtedy na zesłaniu, ale - całe szczęście - wykorzystał ten czas twórczo. W serii "Sonetów krymskich" na pierwszym planie była przyroda, cykl odesski to 22 utwory miłosne.
Mickiewicz był młody, był już znany, bywał na salonach arystokratycznych i nic dziwnego, że miał przygody...

Śmiem twierdzić, że to "te bardziej udane sonety". Zdradzają też wiele o samym poecie, pisane są zupełnie inaczej niz poważniejsze poczynania piórowe Mickieiwcza. Warto, warto zajrzeć.

Sonety odeskie, czyli zupełnie inna strona Mickiewicza. Wspaniałe!

Dyskusje

• Poezja