Geniusz Kuba

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
978-83-10-12177-6
Małgorzata Słabicka

Kuba jest aktualnie w szóstej klasie i jak większość znanych mi osób w tym okresie chce się sprawdzić - również i głównie w miłości. Obiektem zainteresowania Kuby staje się Viola - rok starsza, piękna i mądra przyszła primabalerina. Chłopak nie robi sobie ze swoich uczuć żartów. O nie! Uważa się za inteligentnego, toteż traktuje to na poważnie. "Adorować" - można ale...

Nieporozumienie. Mutacja "Koszmarnego Karolka", "Dziennika cwaniaczka", "P.Rosiaka", "Mateuszka" itp. Wielka jest moja alergia na tego typu bohaterów.
Uczciwie zaznaczam, że:
- dobrnęłam do 2/3 i odłożyłam, żeby nie marnować czasu,
- młodym się podoba; śmieją się z żartów i pomysłów,
- doceniam lekkość tłumaczenia.

Niestety ta książka strasznie mnie wymęczyła. Rozumiem, że jest to pozycja dla dzieci 10+. Że opowiada historię Kuby, który ma 10 czy 11 lat, czyli jest jeszcze dzieciakiem, który wkrótce wejdzie w okres dojrzewania, niby dziewczyny go nie interesują, całowanie go obrzydza itp., ale o rok starsza dziewczyna jednak wpadła mu w oko. Kuba to chłopak, który żyje wyobrażeniami,...

Rewelacyjna dla dzieci +- 10lat. Jeżeli dziecko samo sięga bez nakłaniania do czytania, oznacza że wciąga. Polecam

• Biblioteka szkoła
  • 2017
  • Akcja 52 książki (2015)
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Do zdobycia- biblioteka