Doskonały partner

Okładka książki Doskonały partner Penny Jordan
Okładka książki Doskonały partner
Penny Jordan Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Dzieje rodu Crightonów (tom 3) Seria: Harlequin Saga literatura obyczajowa, romans
Dzieje rodu Crightonów (tom 3)
Harlequin Saga
Perfect Marriage Material
Harlequin
2003-01-01
2003-01-01
Anna Bieńkowska
romans literatura dla kobiet harlequin uczucia

Okładka książki Świąteczne przyjęcie Maureen Child, Sandra Hyatt
Świąteczne prz... Maureen Child, Sand...
Okładka książki Duma i namiętność. Hotel Fantazja Maureen Child, Cathleen Galitz
Duma i namiętn... Maureen Child, Cath...
Okładka książki Dzień Zakochanych Penny Jordan, Carole Mortimer
Dzień Zakochanych Penny Jordan, Carol...

Saul jest przystojnym mężczyzną, ucieleśnieniem kobiecych marzeń. Został sam z trójką dzieci, które bardzo kocha, ale musi walczyć o to, żeby móc zapewnić im warunki do życia i rozwoju.
Po rozwodzie, żona bez problemu oddała mu prawa rodzicielskie. Wyprowadziła się do Stanów, znalazła tam partnera, który nie chciał słyszeć o jej dzieciach, a że ona również nie przepadała za nimi, to postanowiła, że będą mieszkać z Saulem.
Tullah jest piękną, szczupłą kobietą, którą natura obdarzyła kobiecymi krągłościami. Z zawodu jest prawnikiem. Jednak przeprowadza się, bo dostała lepszą ofertę pracy. W tym celu kupiła dom i zaczęła przygotowywać się do nowej pracy. Miała pełnić rolę prawnika, zmiana dotyczyła jedynie firmy, w której miała pracować.
Przed zakupem mieszkania pojechała do swojej przyjaciółki Olivii. Ta postanowiła zaprosić pare osób na kolację. Przyszedł również Saul. Wszystkie kobiety rozpływały się nad nim, jednak Tullah była zdystansowana. Nie wiedziała o nim nic. By dowiedzieć się, jaki on jest, podsumowała zasłyszane informacje i wyciągnęła z nich wnioski. Niestety w ten sposób wykreowała sobie fałszywy obraz tego mężczyzny, przez co była dla niego bardzo niemiła.
Później tego pożałowała. Okazało się, że w nowej firmie Saul jest jej szefem. On, na jej szczęście starał się puścić jej słowa w niepamięć i zachowywał się profesjonalnie w stosunku do niej.
Starała się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Dlatego pewnego dnia, gdy Saul miał wyjechać z jednym pracownikiem na wyjazd służbowy do sądu i okazało się, że ten nie może się pojawić, Saul musiał znaleźć zastępstwo. Dzięki pracowitości Tullah, dziewczyna znała wszystkie szczegóły sprawy. Współpracowała przed tym wyjazdem z mężczyzną, który miał jechać z Saulem. Była to dla niej ogromna szansa, bo dzięki temu wyjazdowi mogła po raz pierwszy wystąpić w sądzie i przekonać się o swoich umiejętnościach prawniczych. Jednak nie chciała jechać z Saulem, miała o nim wyrobioną złą opinię. Jako przełożony, użył swojego autorytetu, by wywrzeć na Tullah nacisk i w końcu zgodziła się na wyjazd.
W trakcie rozprawy zerkała w stronę Saula znajdującego się na sali, by wyczytać w jego oczach, czy jest z niej dumny. Potrzebowała tego.
Sąd orzekł na korzyść firmy Saula, więc mieli co świętować. Wspólny sukces uczcili z właścicielem firmy, rozmawiając podczas kolacji.
Wracając do domu, Tullah dostała silnego ataku migreny. Prawdopodobnie przez dużą ilość wypitego alkoholu, który dolewał jej właściciel firmy prawniczej. Po powrocie Saul zabrał nieprzytomną, bladą kobietę pod swój dach i odpowiednio się nią zaopiekował.
Lekarz, po zbadaniu zalecił odpowiednie środki. Gdy Saul przyniósł omdlałą dziewczynę do domu, dzieci były przerażone, gdy zobaczyły ją nieprzytomną i okropnie bladą. Musiał im więc wytłumaczyć, że nic jej nie jest, ale żeby poczuła się lepiej, musi odpocząć w ciszy.
Co jeszcze się wydarzy? Czy dzieci polubią i zaakceptują Tullah? Co tak naprawdę łączy głównych bohaterów? Czy mają jakieś ponure sekrety?

Ciekawa książka, która oprócz standardowych schematów ukazuje kobietę, której w dzieciństwie brakowało ojca. Teraz, jako dorosła kobieta szukała w kandydatach na partnera tego wszystkiego, czego zabrakło jej, gdy była dzieckiem. Psychologicznie, ale ważne, że oprócz ukazywania dziwnego i niezrozumiałego sposobu myślenia kobiet, są też inne aspekty, które pokazują, że czasami trzeba odkryć czyjeś głęboko skrywane sekrety, żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę kieruje danym człowiekiem. Kobiety z reguły w partnerach szukają oparcia i bezpieczeństwa. To jest podstawa. Tylko, że kobiety, które w szczególny sposób potrzebowały w dzieciństwie takiego wsparcia i aprobaty ze strony ojca, a z jakiś powodów ich nie otrzymały, potrzebują tego dwa razy więcej od towarzysza życia.
Od takie rozważania po przeczytaniu harlequina :-)

Oczywiście: polecam.

28-38

28-38

• Harlequin
  • Jordan Penny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Doskonały partner