Złota kaczka

Artur Oppman Wydawnictwo: literatura dziecięca
1988-01-01
literatura dziecięca

Klasyczna polska legenda :)
"Nie dukat, paniczu, daje szczęście, ino praca i zdrowie. Ten pieniądz wart coś, co zarobiony, a darmocha na złe idzie."
"Nie tak! Nie tak myśleć i czuć po polsku trzeba! My rządzimy się inaczej: naprzód biednemu, potem sobie! A wtedy każdej pracy Pan Bóg dopomoże."

A wnioski każdy wyciągnie swoje

• Dzieciństwo
  • Z biblioteki
  • Baśnie, legendy, podania
  • Książki z dzieciństwa
  • WOLNE LEKTURY
  • Moje dziecinstwo
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Złota kaczka