Agatha Raisin i ciasto śmierci

M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin and the Quiche of Death
kryminał Londyn

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Zdecydowanie jeden z najlepszych lektorów w Polsce, spośród lektorek jest najlepsza!

Książka na niedzielne popołudnie idealna. Niezbyt skomplikowana, ale nie naiwna, niezbyt głęboka, ale nie trywialna. To tak jak bohaterka - niezbyt stara, ale na emeryturze, niezbyt szczupła ale może się podobać, niby nie rozrzutna, ale przy kasie. Po prostu dobra rozrywka. Wszystko w sam raz. No.... może naiwność , w końcu dojrzałej kobiety, trochę może dziwić. Ale...

Lubię takie ‚kryminało-obyczajówki.’. Taka współczesna Agatha Christie, humor, ale tez trochę życiowych prawd.

Taki Harlequin, tyle, że z zabarwieniem lekko kryminalnym. Czyli polotu językowego i wielkiego zaskoczenia na odpowiedź na pytanie "kto zabił?" zdecydowanie nie ma co oczekiwać.
Niemniej, jako lektura na plażę czy bezsenną noc, kiedy to mózg bywa zlagowany i potrzebuje resetu systemu, lektura Agathy "Rodzynek" wjedzie jak w masełko. ;)
Jako osoba z problemami ze snem na...

Agatha idzie na wcześniejszą emeryturę i postanawia zamieszkać na wsi. Tam poznaje smak wiejskiego życia , uczestniczy w życiu ludzi i odkrywa kto zabił jednego z mieszkańców .

Wcześniejsza emerytura w wieku 53 lat? Nie miałabym nic naprzeciwko 😉 Niestety, chyba w moim przypadku nie będzie to możliwe i mogę sobie tylko tęsknie do takiej sytuacji wzdychać i na pocieszenie czytać o perypetiach świeżej emerytki, którą w dodatku stać na spełnienie dziecięcych marzeń i zakup domu na sielskiej, angielskiej prowincji. Ale jak to w życiu bywa, marzenia są...

Love at first read.
Do bólu angielskiej Agaty z jej typowo babskimi lękami i kompleksami po prostu nie sposób nie pokochać.

Kiedyś czytałam "Śmierć plotkary" i mam bardzo miłe wspomnienia do dziś. Duża dawka humoru i typowo angielska prowincja. Klimacik w stylu Agaty Christie, ale "z przymrużeniem oka'.

Trudno jednak znaleźć w bibliotekach te książeczki. Udało mi się dostać wczoraj jedną i natychmiast pochłonęłam. Pani Raisin to kobita z charakterem! Twardo stąpająca po ziemi, dociekliwa i...

Książka lekka i przyjemna o niezbyt łatwej w obyciu Pani, która z Londynu postanawia przenieść się do spokojnej okolicy, aby móc rozkoszować się odejściem z pracy.
Początki nie są łatwe, dość że spokojne życie nie leży owej Pani, bo przywykła do codziennego natłoku wrażeń zmysłowych jak i umysłowych, to na dodatek jest podejrzana o otrucie wielce szanowanego...

Doskonała rozrywka! Nie ma co się oszukiwać, że to literatura wielkich lotów, ale w zestawieniu z grafomanią kryminalną dostępną na naszym rynku jest na prawdę niezła. Co prawda główna bohaterka jest nieco irytująca, ale to z pewnością świadomy zabieg. Jej imię także pewnie wybrano świadomie - żeby z okładek świeciło podobnie jak imię znanej autorki kryminałów. Czyta się...

Dyskusje

1 276